MARTINUS

Na jakim ciągniku uczyliście się jeździć

Polecane posty

samesilver    5

ja pierwszy raz jechałem mf 255.Potem przesiadłem sie na sama silvera 130a na końcu na MTZ 82 TS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja pierwszy raz jechałem t 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Ciągnikiem nauczył mnie jeżdzić mój dziadek. Uczyłem się na MF-255. Na początku jak miałem sześć lat jeżdziłem z nim i tylko kręciłem kierownicą, w wieku siedmiu lat już sam podjeżdżałem przyczepą po snopki i zmieniałem biegi.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitti    1

Jak byłem mały to próbowałem jeździc c-360 ale sprzęgło za mocno chodziło (miałem wtedy chyba 6 lat :o ) a potem kupiliśmy 3512 i od razu sie nauczyłem nim jeździc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

C-360-3P i t-25


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja uczyłem sie jeździć na Ursusie C-360 i tak jest do tej pory. Zacząłem jak miałem 5 lat. Teraz wykonuje praktycznie wszystkie prace w polu, oprócz pryskania. Jeździłem również na: 7211, 5211, t- 25 , c-385, MF 284s , 3512 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja zaczynałem na MF255 w wieku 5-6lat, ale w tamtym czasie wolałem jeździć 4514 bo miał lepszą kabinę :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

c300 ????????????

 

Ja uczyłem się moim c355/c4011 w wieku coś koło 5-6 lat, ale na początku to były kłopoty ze sprzęgłem.

A jak byłem baaaaaardzo mały (niemowlak), to jedyny sposób na uśpienie mnie to: tato brał mnie na kolana i robił dwa kółka po podwórku i ponoć spałem do rana (oczywiście nie na ciągniku) :)


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

To było na C330 gdy miałem 3 lata :) Tatko na błotniku (Cabrio) w razie potrzeby. Później trochę c360, ale nie lubiłem. Następnie MTZ 82 i tu najwięcej się nauczyłem oraz na LTZ 55- fajnie się jeździło, bo dość łatwo wchodziły biegi i miał rewers. Był taki okres, kiedy miałem 7-8 lat, że tylko ja potrafiłem uruchomić silnik, kiedy zgasł, gdy był ciepły :) Tak miał ten ciągnik chłodzony powietrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Bez obrazy -mój syna ma 12 lat ale mu nie pozwole samemu siedziec jak ciagnik jest na rozruchu-praca

..

sory ale powiem ze jak nie które posty czytam to : 6 lat i......... 6 latek jedzie>>> ????? TOTANY BRAK ODPOWIEDZIALNOSCI!!!!chyba nikt nie widział dziecka po wypadku na ciagniku-ja widziałem...to jest Panowie KRYMINAŁ!!!... o tym sie nie mówi ale jak dojdzie do tragedii..wtedy jest problem dla opiekuna dziadków-rodziców!!!

ps

woziłem syna jak miał nawet 3 lata ..ale nigdy podczas pracy ciagnikiem..!!!!! chwila nie uwagii....i pozostaje kłopot..zal na długie lata!!! jak nie tragedia w rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Bez obrazy -mój syna ma 12 lat ale mu nie pozwole samemu siedziec jak ciagnik jest na rozruchu-praca

..

sory ale powiem ze jak nie które posty czytam to : 6 lat i......... 6 latek jedzie>>> ????? TOTANY BRAK ODPOWIEDZIALNOSCI!!!!chyba nikt nie widział dziecka po wypadku na ciagniku-ja widziałem...to jest Panowie KRYMINAŁ!!!... o tym sie nie mówi ale jak dojdzie do tragedii..wtedy jest problem dla opiekuna dziadków-rodziców!!!

ps

woziłem syna jak miał nawet 3 lata ..ale nigdy podczas pracy ciagnikiem..!!!!! chwila nie uwagii....i pozostaje kłopot..zal na długie lata!!! jak nie tragedia w rodzinie

bezpieczenstwa nigdy za wiele :) Nasi ojcowie moze i sobie nie zdawali z tego sprawy.

Ale to ma tez i swoje dobre strony :) . Pozniej latwiej bedzie prawko zdac itd. :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Elektrotech powoli, miałem 6 lat ale to było tylko podjeżdzanie w czasie żniw przy zbiórce słomy, a tak to jeździłem z ojcem na kolanach. W ferdku nie jeździłem, bo tam jest chyba jakoś blizej kierownica i ciężko mi było. U mnie w okolicy w wieku 12-13 lat zapieprzają sami ciągnikami po szosie, a droga jest powiatowa i psy ciągle jeźdzą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Elektrotech powoli, miałem 6 lat ale to było tylko podjeżdzanie w czasie żniw przy zbiórce słomy, a tak to jeździłem z ojcem na kolanach. W ferdku nie jeździłem, bo tam jest chyba jakoś blizej kierownica i ciężko mi było. U mnie w okolicy w wieku 12-13 lat zapieprzają sami ciągnikami po szosie, a droga jest powiatowa i psy ciągle jeźdzą :).

wlasnie w wieku szeciu lat nikt nie wcisnie sprzegla :):) a tak szczerze to po drogach to smigam od 12-go roku zycia. Ostatnio jak jest potrzeba to i kawalek szosa pojade, ale na dluzsza mete tez nie wsiadam :)

A w zeszlym roku 5 razy bym wpadl (3 razy ciagnikiem 2 samochodem) :)

 

Pozdr. dla mlodych kierowcow :):)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Kiedyś jak musiałem jechać po szosie, to troche się bałem, ale ojciec zachowywał zimną krew, a teraz dla mnie jazda po szosie to jest nic, ale ojciec już przezywa :) Prawka na ciagnik nie robie bo szkoda kasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Kiedyś jak musiałem jechać po szosie, to troche się bałem, ale ojciec zachowywał zimną krew, a teraz dla mnie jazda po szosie to jest nic, ale ojciec już przezywa :) Prawka na ciagnik nie robie bo szkoda kasy :)

a ja musze poczekac do 18-go roku zycia :) Jeszcze tylko 2 lata :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Ja do 18 jeszcze pół roku, ale zrobie B i będę mógł śmigać ciągnikiem legalnie, ale bez przyczepy, ale ja większość jazd na drodze mam z przyczepami. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Ja do 18 jeszcze pół roku, ale zrobie B i będę mógł śmigać ciągnikiem legalnie, ale bez przyczepy, ale ja większość jazd na drodze mam z przyczepami. :)

ja tak duzo po szosach nie smigam (do najblizszej powiatowki mam 1,5km) ale nie raz trzeba :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

ja od 6 roku życia jeżdżę ferdkiem, ale zdażały się inne 60tka, ruski, fortschritt i inne


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Prawo jazdy kategorii T można zdać mając 16 lat, marcin974.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Prawo jazdy kategorii T można zdać mając 16 lat, marcin974.

ale po ukonczeniu 18-tego roku zycia trzeba ponownie (kategoria B jak sie nie myle :) )


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber14    0

Ja na c-330 a potem c-360 a reszta ciagnikow opanuje sam albo ucze sie patrzac :)


Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj