Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 10245 dziwny problem z hydrauliką

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 sierpień 2008 - 20:44

Zetor 10245 dziwny problem z hydrauliką Witam,
dzis z racji tego, że zorałem ponad 5ha pod rzepak zauwazyłem pewną dziwną sytuację.
Kilka razy po podniesieniu pługa, obróceniu go i przy opuszczaniu pług zaczął mi się z powrotem odwracac. Poczatkowo pomyślałem że się pomylilem i ruszyłem złą dzwignię - jednak przy kolejnym razie już byłem pewien ze pociągnąłem dzwignię od podnośnika a nie od kipra.
Co ciekawe taka sytuacja miała miejsce gdzies tak raz na 15-20 nawrotów.
Spotkaliście się z czymś takim? Pompa nie trzyma ciśnienia odpowiedniego czy co to może być, bo chyba nie jest to wina pługa?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 10245 dziwny problem z hydrauliką Dzisiaj, 09:37
  •  

#2 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 21:50

Zetor 10245 dziwny problem z hydrauliką może wina leży po stronie cięgien sterujących hydrauliką,może gdzieś się blokują i np. opuszczając pług przy okazji cięgno od opuszczania zaczepia o cięgno od kipra

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 23:01

Zetor 10245 dziwny problem z hydrauliką dzwignia od kipra na pewno byla w tej samej pozycji

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#4 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 23:45

Zetor 10245 dziwny problem z hydrauliką Nie wiem czy Cie rozumiem, ja u siebie w 5211 miałem taka sytuacje: w pozycji opuszczania kipra-czyli wyjścia wydrauliki miałem ustwiony lewarek od kipra, czyli przyczepa nie miała żadnego ciśnienia, chciałem się dociążyć pod górke, dźwignia podnośnika do górypodnośnik sie podniósł i chyba uzyskał swoje maksymalne górne położenie, oglądam sie w lusterko wsteczne a tu przyczepa w połowie podnoszenia, o mało zawalu nie dostałem bo wiozłem kręgi i jakby mi taki wyskoczył i sie potoczył.. Wydaje mi sie że jest to specjalne zagranie ze strony zetora żeby jedną dźwignią podnieść i obrócić pług, choć moge sie mylić..
Kiedyś znowu tak zamieszałem podnośnikiem że mi kiper opadł ;| Ale tego jeszczen ie rozgryzłem ;)

#5 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:21

Zetor 10245 dziwny problem z hydrauliką A ile masz wyjść hydrauliki???

W moim Zetorze 12111 jest 6 wyjść, 2 do wywrotu, 2 do rozdzielacza dodatkowego i 2 jakieś dodatkowe...

Przykład: mam pług 5-skibowy ciągany na kole... Z normalnego punktu widzenia żeby podnieść pług to musze podnieść najpierw dźwignią podnośnika, a potem dźwignią od wywrotu aby podniósł się tył... Jednak jest z tych 2 ostatnich wyjść takie, które dźwignią podnośnika załącza wywot, tzn. dojeżdżam do końca pola, podnosze dźwignią podnośnika pług, a tył sam automatycznie mi się podnosi... Podobnie jest przy opuszczaniu, jak opuszcze podnośnikiem to i na kole mi się opuści pług...

U mnie jest jeszcze tak, że podnoszenie pługa na koło miałem podłączone pod kiper i jak brałem dźwignie do dołu - pług się podniósł i zatrzymał na max, potem znowu wzięłem w dół - pług opadł...

Nie znam się bardzo na tym, ale z mojego myślenia to u Yacentego pompa daje olej na siłownik obracający pług podczas podnoszenia i opuszczania pługa... Może być, że coś się przycina i puszcza czasami olej...
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:33

Zetor 10245 dziwny problem z hydrauliką tez mam 6wyjsc, ale nie w tym rzecz
obrót pluga jest wpiety pod kiper i wszystko działa ok, tylko czasem przy opuszczniu pluga (NIE OBROCIE) plug lekko opada i jednoczesnie sie obraca, teraz zrozumieliscie o co mi biega?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 19:55

W moim Zetorze 12111 jest 6 wyjść, 2 do wywrotu, 2 do rozdzielacza dodatkowego i 2 jakieś dodatkowe...

Dwie pary masz od dwóch rozdzielaczy, jedna para od rozdzielacza przy podnośniku a druga od rozdzielacza po lewej stronie siedzenia, piąte wyjście jest połączone z podnośnikiem żeby właśnie razem z podnoszeniem podnośnika podnieść na kole plug półzawieszany lub agregat z wydźwigiem siewnika, szóste wyjście to swobodny spływ oleju.

#8 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 21:00

Zetor 10245 dziwny problem z hydrauliką a możę poprostu nie trzyma dobrze rozdzielacz od kipra i gdy puścisz dzwignię po obrocie to spada ciśnienie i pług wtedy sie lekko obraca

#9 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 22:15

a możę poprostu nie trzyma dobrze rozdzielacz od kipra i gdy puścisz dzwignię po obrocie to spada ciśnienie i pług wtedy sie lekko obraca

To wg mnie odpada...nie znam sie zabardzo ale wydaje mi sie ze to moga sie zacinac te wajchy(a dokladniej to ten mechanizm w srodku nich) od przewrotu

#10 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 10:36

Zetor 10245 dziwny problem z hydrauliką Najprędzej suwak w rozdzielaczu się zacina, hydraulika w tych ciągnikach to totalna porażka jeżeli więcej się z nią pracuje.

#11 Share Liloboot

Liloboot

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 21:07

Witam,
dzis z racji tego, że zorałem ponad 5ha pod rzepak zauwazyłem pewną dziwną sytuację.
Kilka razy po podniesieniu pługa, obróceniu go i przy opuszczaniu pług zaczął mi się z powrotem odwracac. Poczatkowo pomyślałem że się pomylilem i ruszyłem złą dzwignię - jednak przy kolejnym razie już byłem pewien ze pociągnąłem dzwignię od podnośnika a nie od kipra.
Co ciekawe taka sytuacja miała miejsce gdzies tak raz na 15-20 nawrotów.
Spotkaliście się z czymś takim? Pompa nie trzyma ciśnienia odpowiedniego czy co to może być, bo chyba nie jest to wina pługa?

zdarzało mi się to też w 1012 z obrotowym overumem błąd polegał na tym że zbyt krótko trzymałem dźwignie do przewracania pługa i wtedy nie zaskakiwała blokada przepływu w siłowniku pługa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 20:02

Zetor 10245 dziwny problem z hydrauliką moim zdaniem napewno jest cos w rozdzielaczu tak jak napisał zts
bo nie mozliwe zeby zacinały sie dzwignie w srodku <prawdopodobnie ktos tak miał ale to naj mniej prawdopodobne