Skocz do zawartości

Zdjęcie

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ?

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtek643

wojtek643

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 20:40

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? Bild005.jpg Witam wszystkich forumowiczów ,

potrzebuję porady osób , które wiedzą w jakim terenie radzą sobie traktory .

Potrzebuję traktor z turem do kopalni piasku , czy dobry nowoczesny trakator potrafi się sprawnie poruszac w grząskim piachu .
żeby lepiej wytłumaczyc sprawę , mogę przesłac zdjecia , zostawiam takze mój adres gg ( 637142 )
No chyba że do tak trudnego ( piaszczystego ) terenu potrzebny jest sprzęt na gąsienicach ?

pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za pomocne podpowiedzi
wojtek z Opolskiego
k.wojtek@gmx.net

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? Dzisiaj, 01:39
  •  

#2 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 21:00

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? A teraz jaki ciągnik tam robi i jak sobie radzi...??? :D

...(Chyba, że to ma być pierwszy)...

Ile masz kasy na ten ciągnik...???

Aaa no i przenoszę do odpowiedniego działu...;)

#3 Share wojtek643

wojtek643

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 08:48

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? Dzieki za zainteresowanie moim pytaniem

do tej pory żaden ciagnik tam nie pracował ( nic o tym nie wiem ) , to dawne wyrobisko piasku które mogę kupic . Taka mała 50 arowa kopalnia piasku ( prawie jak pustynia ) . Oczywiscie wszystko legalnie .
Jaki sprzęt tam pracował wczesniej to nie wiem , bo była eksploatowana w latach 80-tych .

Wyjazdy z odkrywki będę musiał napewno utwardzic albo przywieżc betonowe płyty . Tak mi doradzono .

Na traktor z turem mogę przeznaczyc do 90-110 tys zł . Jeżeli wystarczy prostszy ( tanszy ) traktor to tez dobrze . Sprzęt kupuję jako używany w niemczech . Jaki powninien to byc traktor :
- marka ,
- moc ( 90 , 110 , 130 km ? )
- szerokosc i rodzaj opon ?

Myslałem o John Deer z turem firmy Stohl . chciałbym taki sprzęt który ewentualnie będę mógł pożniej odsprzedac do rolnictwa w Polsce .

Bardzo proszę o poradę

pozdrawiam
wojtek

Posta piszemy w oknie białym, a nie zielonym...

Edytowany przez krolikNH, 10 sierpień 2008 - 08:54.

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 11:22

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? więc mam w okolicy podobną dziką kopalnie może piach nie jest aż tak luźny ale w innym miejscu jest, więc do takiej kopalni za szczególnych maszyn nie potrzebowal byś chyba, a dlaczego ogóle ciągnik z turem a nie jakas koparka, ja zainwestwał bym raczej w koparko spycharkę niż ciągnik z turem, a jak już uperasz sie na ciągnik, to po kilku testach lambo r3 na szerokich oponach stwierdzam że bez włączonego przodka ani rusz w taki teren więc napewno jakiś ciężki masywny ciągnik, dlatego obstawiał bym za jakias używaną koparko spycharką, bo tur na cigniku do piachu szybko się zużyje, tym bardziej do kopania piachu najlepsza jest koparka

#5 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:05

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? ja też byłbym za koparką.ustawiasz ją i ładujesz nie ruszając sie z miejsca a ciągnikiem trzeba cały czas podjeżdżać...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share wojtek643

wojtek643

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 14:41

więc mam w okolicy podobną dziką kopalnie może piach nie jest aż tak luźny ale w innym miejscu jest, więc do takiej kopalni za szczególnych maszyn nie potrzebowal byś chyba, a dlaczego ogóle ciągnik z turem a nie jakas koparka, ja zainwestwał bym raczej w koparko spycharkę niż ciągnik z turem, a jak już uperasz sie na ciągnik, to po kilku testach lambo r3 na szerokich oponach stwierdzam że bez włączonego przodka ani rusz w taki teren więc napewno jakiś ciężki masywny ciągnik, dlatego obstawiał bym za jakias używaną koparko spycharką, bo tur na cigniku do piachu szybko się zużyje, tym bardziej do kopania piachu najlepsza jest koparka

do pioter i Ferdek07

dziękuję za odpowiedz ,

dlatego traktor , ponieważ będę nim jeszcze ciągnał te przyczepy z piaskiem , tzw. koparko-ładowarka nie ma technicznej możliwości ciągnięcia . A jeśli chodzi o koparkę to mój kolega ma 15letnia koparkę Schäffa , ale ona waży 6-8 ton , więc będzie potrzebowała betonowe płyty , na wyjazd również i tak będę je potrzebował , traktor będzie wjeżdżał z 1 lub 2 przyczepami do 45 arowego wykopaliska .
Jeśli nie miałbym możliwości użycia koparki od mojego kolegi to traktor z turem musiałbym odpinać od przyczepy za kazdym razem ( przy ładowaniu piasku ) .

Ogólnie interesuje mnie czy dobry 90-130 konny traktor ( bez przyczepy ) dobrej marki na szerszych oponach nie zakopie się w piasku ?

pozdrawiam
Wojtek

Edytowany przez wsk125ccm, 10 sierpień 2008 - 14:44.
Piszemy w tym pierwszym okienku, a ten drugi jest do wklejania linków

#7 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 15:27

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? Jaka jest warstwa tego piasku? bo z autopsji wiem że gdy jechałem pod górkę po piaszczystym podłozu z dwoma przyczepami balotów to tracielm przyczepność ;) Uratował mnie przedni napęd...
Dostawcą mocy jest...Case

#8 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 10 sierpień 2008 - 15:55

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? Więc jak tak powiadasz, że to jest kopalnia odkrywkowa to koparka nic tu nie pomoże lepsze coś właśnie z rodziny ładowarkowatych. Ostatecznie mógłbyś jeszcze kupić ładowarkę teleskopową i nią też pociągniesz te przyczepy ale jak chcesz ciągnik to przede wszystkim dobry tur Stohl, Quicke lub MX i raczej silnik 6 garowy bo mocna 4 będzie raczej lżejsza i słabsza.
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 15:57

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? to wszystko zależy jaki to rodzaj piasku czy jest guboziarnisty czy taki jak pył bo ten jak pył to paskudny do jazdy jest, to że z zewnątrz jest jak pustynia nie znaczy że ten piach taki luźny jest, ale do takich zadań jakie planujesz to ja bym wybrał jak najciężejszy i najmasywniejszy ciągnik z jakimś krutkim turem, nie napisałeś czy ma to byc ciągnik nowy i za jaką kase, ale napewno bierz coś dużego i masywnego z napędem nie powinno być dużych problemów w takm piasku a opony zawsze lepiejjak są szersze chociaż nie musisz chyba przesadzac z tą szerokością bo jak bedziesz wykręcał na tych szerokich gumach to też będą ryły,

#10 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 10 sierpień 2008 - 16:03

Na traktor z turem mogę przeznaczyc do 90-110 tys zł.

No faktycznie nie wspomniał ile może wydać na ciągnik ;)

Co do opon to moim zdaniem w takim terenie sprawdziły by Ci się wąskie-szeroko rozstawione bliźniaki.
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? Dzisiaj, 01:39
  •  

#11 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 16:25

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? A fadroma ?

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 16:45

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? Jeśli ciągnik to 4x4, szerokie opony, niskie ciśnienie i jazda. Bez przyczepy to trzeba sie by sie było o coś dobrze zaprzeć żeby sie zakopać ;) Z przyczepą pełną piasku to już różnie, pod górke jak straci impet może utknąć. Nie wiem jak długie i wysokie są tam podjazdy do wyciągnia przyczep ale przydały by się biegi pod obciążeniem, no i rewers do pracy z turem.

#13 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 16:46

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? na 45arów taka wartość nieruchomości niematerialnej? hmmm
dobrze to sobie przekalkuluj kolego....
na 45 arów traktor za 100tyś do tego jakieś przyczepy hmmm ??
i czy to będzie taki intranty interes? na 45arach jak zaczniesz wybierać surowiec w końcu będziesz miał duł i stromy podjazd?

#14 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 18:03

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? z tego co mi wiadomo to na ile metrow w dol kopiesz to na tyle musisz sie oddalic od miedzy wiec chyba za duzo niezdzialasz, bedziesz mial kupcow na ten piasek? Bedziesz mial mozliwosci plukania ?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#15 Share ronnie1018

ronnie1018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 21:54

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? zalezy ile masz kasy za 160 tys masz dobrego zetora 9641 froterra z ladowaczem czolowym na zamowienie z tylna opona na 30 cm

#16 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 07:54

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? Co to jest 30cm? na 90-paro konny traktor i kopalnie piasku? Weźmy do przykładu pronara 1025A (105KM) -on ma tylne koło szerokości 52cm a przednie 38cm szerokości... Lecz jego zdecydowanie do pracy z turem nie polecam...

@wojtek a nie myslałes o jakims fendzie z turem i bliźniakami do niego na tył? ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#17 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 10:25

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? Do pracy z ładowaczem czołowym w cięższych warunkach polecałbym Ci ciągnik New Holland TM 135 .
Np. taki- LINK - Szerokie opony, silnik 6-cyl o mocy 135KM, elekrohydrauliczny rewers, skrzynia z półbiegami.

Taki ciągnik to powinien już sobie dać rade żeby wytargać przyczepe z piaskiem z dołu ;)

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 12:10

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? bliźniaki to raczej na przód bo to przednie koła będą tonąć w piachu.

Co do ciągnika to byle by były szerokie koła i każdy da sobie rade.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#19 Share AdrianFanDeutz

AdrianFanDeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 12:30

Do pracy z ładowaczem czołowym w cięższych warunkach polecałbym Ci ciągnik New Holland TM 135 .
Np. taki- LINK - Szerokie opony, silnik 6-cyl o mocy 135KM, elekrohydrauliczny rewers, skrzynia z półbiegami.

No co prawda podałeś link dla przykładu ale kolega potrzebuje ciągnika z turem ;) Myślę ze lepiej było by kupić już ciagnik z zamontowanym turem niż później kombinować, dopasowywać...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 13:07

grząski ( pustynny ) piach - czy nowoczesny traktor sobie poradzi ? A no też... ale jeżeli cągnik pracował bez TUR'a to przednie mosty napewno są w lepszej kondycji i zapewniają [tak powinno być] dłuższą prace ;)
Tylko ze znalezieniem używanego ładowacza są problemy :D

Dodaj odpowiedź