Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak ustawic pług IBIS 2+1???

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 21:38

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Wieszaków nie ustawiaj w pozycji pływającej. @Hubertuss miał chyba na myśli to, żeby wieszaki [w sumie to ramiona] mogły przesuwać się na bok, czyli żeby stabilizatory były odblokowane- a jeżeli miał na myśli coś innego, to niech to wyprostuje :P

A tak spytam, jakie masz szerokie opony w ciągniku? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Dzisiaj, 21:35
  •  

#22 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 24 listopad 2012 - 21:59

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Opony to Treleborg TM 800 540/65R34. Szerokość skiby 42cm

Edytowany przez gumaa87, 24 listopad 2012 - 22:00.

#23 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 23:10

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Może właśnie tutaj leży przyczyna, że opona taka szeroka

PS: A jak się skiba zachowuje przy większej prędkości orki? próbowałeś?

Edytowany przez kris14, 24 listopad 2012 - 23:11.

#24 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 08:34

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Dokładnie chodziło mi o to aby ramiona mogły przemieszczać się na boki.

#25 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 25 listopad 2012 - 11:44

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? A o czym myślisz, mówiąc o wiekszej szybkości?? Bo nie za bardzo wiem na jakie zachowanie skiby miałbym zwrócić uwagę??

#26 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 12:07

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Im większa prędkość orki tym ziemia 'leci' dalej, może wtedy zacznie dorzucać.
Bo jaką prędkością orzesz?

Edytowany przez kris14, 25 listopad 2012 - 12:08.

#27 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 12:33

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Skoro ustawiasz pług aby go ściagało do zaoranego to nie dziw się, że nie dosypuje. Kris chyba o tym pisał. Co ma dosypywać jak pierwsza skiba za mało bierze i nie ma z czego. Moja rada wybierz się na pole z metrówką. Przejedź kawałek, aż pług się prawiodłowo zagłębi. Oczywiście musi być juz wyorana bruzda. Zmierz szerokość od brzegu starej bruzdy do brzegu piersi. następnie zrób to samo przy nastepnym korpusie. Uzyskasz w ten sposób odpowiedź czy masz dobrze ustawioną szerokość pierwszej skiby.

#28 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 12:58

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Co do opon ja mam 480/70 r34, i swego czasu orałem polską 3 grudziącką 3x30 i było o niebo równiej niż po pierwszych orkach ibisem więc szerokość opon jest ok,a po drugie pierwsza skiba była by nirówna w obie strony a jest tylko w jedną. Co do ramion ja musiałem przełożyć na sztywno z otworów pływających. Pług ustawiam na stabilizatorach na środku ,ramiona w poziomie bez poziomicy ;) . Jeszcze raz napisze o regulacji zderzakami ,oraz pierwszej skiby.@ gumaa87 może musisz jeszcze sprawdzić linie uciągu tym drugim wrzecionem.Choc ja nie regulowałem.CO do prędkości ja pomykam 6-9 km i jest ok choć 8 km/h to malina.PISZE Bez wymądrzania lecz ze swojego doświadczenia .

#29 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 21:10

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Ja orzę w granicach 8km/h . Staram się nie przekraczać tej wartości, bo wydaje mi się że jest to prędkość optymalna to rodzaju gleb na moim polu. Kwestia dorzucania poprzez prędkość odpada bo, myslałem podobnie jak Ty i spróbowałem nawet 11km/h i było tak samo wiec to nie to.

Kolego @hubertus bardzo cenna rada, bede musiał to sprawdzić, ale niestety już nie w tym sezonie.

co do lini ciągu...wydaje mi się że to jest ok. na początku była bardzo skręcona, a od pierwszej skiby rozkręcona. Pole wyglądało jak kartoflisko. Diler powiedział mi ze w mojej okolicy sprzedali taki sam pług do takiego samego ciagnika jak moj, i że facet jest zadowolony. Wiec podjechałem do niego i ona miał na odwrót. Pierwsza skiba na śróbie skręcona prawie max, a linia ciagu rozkręcona. Zrobiłem tak samo i pole nie wygląda jak kartoflisko, skiby dobrze dosypują. Tylko ta pierwsza nie zawsze. No ale mówie, teraz juz nic nie ustawie na polu, bo jutro Karcher, mycie i do garażu:)

#30 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 06 styczeń 2013 - 14:38

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? ja mam ibisa 2+1 m i powiem wam ze ten pług to czrna magia nie wiadomo co juz mozna zrobic zeby go ustawic .. probowalem juz wszystkiego gdytylko jest twardo to wypycha go w calizne .. teraz gdybym mial ten pług kupic dobrze bym sie zastanowil ;p
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:14

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Widze kolega ma te same "przeboje" z pługiem co ja:)

#32 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:56

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? moze napawde trzeba bedzie go popchnac dale j

#33 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 09:15

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Nie zrażaj się tak szybko. Ja dopiero po roku zacząłem go obczajać i to przy bardzo dużej pomocy kolegów z forum. Po woli zaczyna widać efekty, i naprawde zaczą ładnie orać. Ale do niego trzeba dużo cierplimości:) myślę że w tym sezonie juz go doszyuję. Znajomy ustawił ibisa dopiero po 3 latach, a na polu ma teraz jak na stole, równina po oraniu

#34 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 20:24

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? To jest pług dla cierpliwych lidzi uczy poanowania i silnej woli zeby go nie potłuc młotkiem na polu ;D

#35 Share Tamtor

Tamtor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 07:22

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Witam
Podepnę się pod temat. Jestem nowym posiadaczem ibisa L 3+1 i od już od pierwszego dnia uzytkowania pługa pojawia się problem prawidłowego ustawienia pługa. Pierwsza skiba zbyt mało zbiera. Której regulacji muszę użyć żeby to zmienić? Tej do regulacji tylko pierwszej skiby czy może tej drugiej do regulacji osi pługa. Proszę o podpowiedzi. Dziękuję

#36 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 14:59

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? cały opis jest w książce .. do pierwszej skiby masz długie wrzeciono do dostawienia krudkie .. ja swoje go ustawiłem i naprawde nie zamienił bym sie juz teraz

#37 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 24 listopad 2013 - 06:28

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? koledzy kuzyn też ma ibisa 2+1 i orka to porażka objawy te same co u was już próbowaliśmy wszystkiego i takiej regulacji i takiej, nie daje rady za piernika jedno co dało to w jednym kole obniżyliśmy ciśnienie w kole znacznie, było lepiej, gdzieś czytałem na forum że kiedyś coś posrali w odkładnicach, że potem je wymieniali na gwarancji i było lepiej, sam miałem też takiego kupować nowego i chwała że się wstrzymałem dopadłem lemkena opala i nie ma co porównywać, tam skręcisz troszeczkę i już idzie równo pięknie dorzuca pole równe i nie posrane. Kuzyn jak brał mojego to nie mógł się nadziwić że się tak orze. Albo będzie się nim mordował albo idzie na handel, dobrze z e brany na mgr to swoje pieniądze odbierze.

#38 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 08:54

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Pytanie czy to ibis zły czy fachowcy nie odpowiedni? Ludzie tym orzą i dobrze wychodzi. Gdyby kuzyn chciał się pozbyć tego nie nadającego się do orki pługa daj znać. Rozumiem, że jako sprzęt nie nadający się do niczego będzie tani.

Edytowany przez hubertuss, 24 listopad 2013 - 08:56.

#39 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 09:27

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Ibisa ustawić nie jest łatwo :P ale się da :) W moim problemem były śruby (odbojniki, czy jak to zwać od obrotu) po prostu, nie można było się sugerować obrotami, ani miarką , tylko trzeba było to zrobić na wyczucie. Poo tym zabiegu i dobrze dorzuca, równo się zagłębia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 12:22

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? tak jak u mnie regulacja to koszmar ale jak sie ustawi to nie ma rzeczy niemożliwych dla niego