Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak ustawic pług IBIS 2+1???

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 17:03

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Kupiłem właśnie taki pług i nie wiem jak go ustawić, ustawiony jest na 42cm na skibe ale nie wiem ile mam go ustawić na tych śrubach bocznych ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Dzisiaj, 08:24
  •  

#2 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 sierpień 2008 - 17:15

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? na ktorych? od sztorcowania pluga czy od ustawienia srodka czy moze tej srubie wzdluznej od regulacji szerokosci?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#3 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 17:18

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? na wzdłużnej, sa dwie ;)
jak robiłem prubną orke to przód ciągnika ciągnie bardzo w strone zaoranego, co zrobić???

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 sierpień 2008 - 18:28

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? widzisz ja mam starszego ibisa i mam jedna srube wzdluzna, tez mi ciagnelo do oranego - wydłuzyłem srube o jakies 2 zwoje i jest OK

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 22 listopad 2012 - 12:45

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Witam. Szukam podpowiedzi co zrobić aby pług obrotowy orał tak samo w obie strony. Obecnie Jadąc w jedną stronę pług orze idealnie, pierwsza skiba dosypuje, skiby ładnie się obsypują, mam zapas mocy i mogę jechać szybciej ( niż z powrotem). Po obróceniu i powrocie, orka jest już bardziej wyskibiona, ciagnik ma ciężej,musze jechać bieg niżej i pierwsza skiba czasem bardziej się wyskibia. Po zaoraniu pola znać każdy przejazd (pług 4 skibowy), 4 skiby ładnie obsypane, cztery wyskibione, cztery łądnie, cztery wyskibione....i tak całe pole. Wydaje mi się że próbowałem już wszystkiego, i nie mam już na to pomysłu. Proszę o jakieś wskazówki, co z tym fantem zrobić. Pług to Unia Ibis M4
W ilu jeszcze tematach zapytasz o to samo? +1 punkt ostrzeżeń.

Edytowany przez danielhaker, 22 listopad 2012 - 15:39.

#6 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 22 listopad 2012 - 20:12

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Do "moderatora"...skoro nie mogę założyć nowego tematu to bedę pisał we wszystkich. Ciężko Cie zadowolić kolego.
P.S. połącz te posty:)

#7 Share bunio1997

bunio1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,muzyka,motoryzacja (wszystkie dziedziny)

Napisany 22 listopad 2012 - 20:34

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? kolego gumaa87 najpierw sprawdź w ciągniku ciśnienie powietrza w tylnych kołach czy jest takie samo, sprawdź długość wieszaków prawego i lewego podnośnika one też muszą być tej samej długości a na koniec po wjechaniu w bruzde ustaw pług pionowo śrubą zderzakową, tak samo trzeba ustawić i na drugiej stronie pługa

#8 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:43

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? W takim razie pozostaje mi tylko sprawdzić ciśnienie w oponach. Wieszaki równiutko pod poziomicą sprawdzane, śruby też tak samo wykręcone po obu stronach.

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:48

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Nie polecam wzorować się na śrubach zderzakowych.
Sprawdź czy wieszaki nie mają luzów a i weź poziomicę w pole- jak będziesz orał to postaw ją na ramie w poprzek orki i tak ustawiaj śruby zderzakowe póki nie będzie poziomu dla jednej i drugiej strony. Ja tak zrobiłem i mam równo dla obu stron i co ciekawe każda śruba zderzakowa jest wkręcona na inną głębokość (pług Unia Ibis ;) ]

#10 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:08

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Jesteś drugą osobą która mi mówi o tych śrubach zderzakowych:) wiec jutro będe próbował.

W ogóle widze że pługi unii przeczą wszelkiej logice. Im bardziej dokręcam śrubę, aby pierwsza skiba szła bliżej bruzdy, tym bardziej jest ona nie odsypana. Jak spinam cięgła boczne na sztywno tak samo nie dosypuje. Jak rozpinam na luźno to pług ściągany jest jakies 5 cm( wnioskuje to po cięgle górnym które patrząc od góry na zaczep w ciagniku, znajduje sie od niego jakies 5 cm) się w stronę bruzdy i wtedy dosypuje w tą jedną stronę, jak pisałem wyżej. A ta druga śruba rzymska od ustawienia szerokosci orki to juz wogóle kosmos...czuje że jeszcze nie jedna spiepszona orka zanim coś bedzie z tego pługa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:10

Jak ustawic pług IBIS 2+1???

Witam. Szukam podpowiedzi co zrobić aby pług obrotowy orał tak samo w obie strony. Obecnie Jadąc w jedną stronę pług orze idealnie, pierwsza skiba dosypuje, skiby ładnie się obsypują, mam zapas mocy i mogę jechać szybciej ( niż z powrotem). Po obróceniu i powrocie, orka jest już bardziej wyskibiona, ciagnik ma ciężej,musze jechać bieg niżej i pierwsza skiba czasem bardziej się wyskibia. Po zaoraniu pola znać każdy przejazd (pług 4 skibowy), 4 skiby ładnie obsypane, cztery wyskibione, cztery łądnie, cztery wyskibione....i tak całe pole. Wydaje mi się że próbowałem już wszystkiego, i nie mam już na to pomysłu. Proszę o jakieś wskazówki, co z tym fantem zrobić. Pług to Unia Ibis M4
W ilu jeszcze tematach zapytasz o to samo? +1 punkt ostrzeżeń.

Miałem podobnie w M 3 i mi pomogła regulacja zderzakami oraz wrzecionem od reg, pierwszej skiby. A z tym ciśnieniem w oponach i poziomicą to troche przesada :D

#12 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:18

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? A powiedz jak z ta pierwszą skibą?? jak masz ustawioną?? jak patrzysz od tyłu pługa to dłuto jest równo ze śrubą zderzakową, czy bardziej w strone bruzdy czy może w stronę "środka" pługa??

#13 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 22:04

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Powiem ci że myślałem że z tymi moimi pługami jest coś nie tak już sie pogodziłem że w jedną strone orka elegancko obrut i klapa efekty orki kiepskie.Ale upór dążenia do doskonałości sprawił iż jestem już zadowolony z orki. NIEumiem powiedzieć jak mam ustawiony pług ale mi pomogław pierwszej kolejności regulacja tych zderzaków każdego z osobna ,a potem regulacja śruby pierwszej skiby.Ważne by pruby ustawień robić na tej samej głębokości.Musisz uzbroić się w cierpliwość a znajdziesz rozwiązanie problemu .Jak coś to pisz na PW.

#14 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 22:05

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? @romet737 to jest rolnictwo precyzyjne ;)
Jeżeli pług ściąga Ci do zaoranego to rozkręć lekko śrubę od pochylenia ramy pługa, bo najprawdopodobniej jest pod złym kątem i płozy odpychają pług od calizny.
Na stabilizatorach zostaw lekki luz, musi być.

#15 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 09:26

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Dzięki @romet, za dodanie otuchy, bo ja tez juz myslalem ze moze jest cos nie tak z tym pługiem, ze moze spadł im podczas rozładunku u dilera i jest cos zgiete. W sumie to juz nie bardzo mam gdzie sprawdzac tych ustawien bo zostało 2h do zaorania i to górka. No ale będe próbował.

Kolego @Kris
Część moich znajomych orze na sztywno, część na luźno. Ja mam porozpinane tak że zawleczka jest na środku i ma z każdej strony po 3 cm luzu. No własnie w zależnosci od ustawienia śrub rzymskich( pierwszej skiby, i lini ciągu) czasem pług idzie równo a czasem sciąga go. dzieki temu ze jest luz ciagnik idzie prosto ale za to pług ściąga. jak sie zepnie na sztywno to wiadomo sciaga i traktor.

Edytowany przez gumaa87, 23 listopad 2012 - 09:33.

#16 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 12:01

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? U mnie jak pług ściągało do oranego to rozkręciłem trochę śrubę rzymską od pochylenia ramy wzdłuż orki i się uspokoiło ;)

#17 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 12:31

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Ludzie o tych ogranicznikach klepie się co kilka dni w kazdym temacie. Zamiast kombinowac i narażać się na śmiech sąsiadów proponuje poczytac uwaznie to co napisali inni. Wieszaki muszą byc luźne. To łagodzi uderzenia w kamienie itd. Prawidłowo wyregulowany pług bedzie szedł za ciągnikiem jak trzeba nawet jak wyjmie się stabilizatory. Może z poziomica to przesada. Ale tylko jesli ktos ma dobre oko. Pług po wjechaniu w pruzde i zagłebieniu powinien być wypoziomowany. Jeśli komuś ściaga pług czy traktor proponuje najogólniej zwrócić uwagę na ślizgi/płozy. Muszą pokrywać się one z kierunkiem jazdy czyli byc do niego równoległe. Pisze się o tym praktycznie co strone w temacie o regulacji pługa. To jest proste jak cep a tyle problemów i pytań rodzi.

#18 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 13:49

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Wiem o tym że się wszędzie o tym pisze, dlatego nie zadawałem pytania dotyczącego zderzaków...
tak czy owak, mam wypoziomowane, płozy równo z kierunkiem jazdy, stabilizatory luźne wiec wszystko tak jak piszesz, a pług i tak nie dosypuje pierwszej skiby. I żeby dosypywał to muszę tak ustawiać płozy żeby odpychały pług od calizny i i sciagało go do zaoranego, wtedy jest dosypane. Ale wtedy wiadomo bruzda jest pokrzywiona

#19 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 14:41

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? A pierwsza skiba orze na pełną szerokość?
Jeżeli pług już idzie prosto a pierwsza nie dorzuca, zostaje tylko ustawić szerokość pierwszej skiby. 1-skiba idzie za wąsko, nie ma skąd 'zabrać' tej ziemi, żeby dorzucić do końca, więc trzeba zwiększyć jej szerokość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 20:44

Jak ustawic pług IBIS 2+1??? Już nie bedzie gdzie sprawdzić, bo zakończyłem sezon polowy dzis:) Pług idzie prosto, ale jeszcze lekko nie odsypuje. A że chciałem dziś dokończyć oranie to ustawilem tak żeby go sciągało do zaoranego i żeby dosypywał. Z jednej strony śru.ba ustawiona dobrze, orze ładnie. druga cały czas koryguje, i zaczyna powoli przypominać poprzedni przejazd. Tak wieć ustawienie pierwszej skiby zostawiam na nastepny rok:)
A co do luźnych wieszaków...w ciagniku moge wieszaki ustawic na pozycji pływającej, ale skoro ustawiam na EHR pozycje pływającą, to wieszaki zostawiam na sztywno. Czy to błąd??