Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kombajn polecili byście 60ha?

58 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Qbszon

Qbszon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 12:19

Jaki kombajn polecili byście 60ha? Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
John Deere 4240 i ursus c-360

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn polecili byście 60ha? Dzisiaj, 04:00
  •  

#2 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 15:48

Jaki kombajn polecili byście 60ha? cos z nowej serii np 88sl albo 98sl.wersja sl to wersja z napedem hydrostatycznym ;)
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#3 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 15:54

Jaki kombajn polecili byście 60ha? Jak można coś polecić, jak nie powiesz ile masz ta ten kombajn kasy ;) ;)

#4 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 18:11

Jaki kombajn polecili byście 60ha? polecam New Holanda sam mam taki i jestem zadowolony, w Clasie zero dostępu do silnika i nie można w czasie koszenia zajrzeć do zbiornika!

#5 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 18:33

Jaki kombajn polecili byście 60ha? A co to jest ten napęd hydrostatyczny??
Sry ale jestem zielony w tym temacie... ;)
Chłop ze wsi

#6 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 21:27

Jaki kombajn polecili byście 60ha? nie masz tradycyjnej skrzyni biegow tylko predkosc zmieniasz przesuwajac drazek. im dalej do przodu tym szybciej jedzie;p w przypadku wymienionych modeli claasa jest to joystic ;)
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

#7 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 21:43

Jaki kombajn polecili byście 60ha? Aha, to już czaje. Teraz tylko trzeba znaleźć odpowiedni model i stan i żeby nie był mocno drogi... Po jesieni zacznę intensywne poszukiwania a nawet może do niemiec sie wybiorę
Chłop ze wsi

#8 Share Qbszon

Qbszon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 08:03

Jaki kombajn polecili byście 60ha? Nie potrzebuje drogiego sprzetu. Zastanawialismy sie nad bizonem rekordem no ale chyba bardziej opłaca się dołożyc trochge kasy i kupić jakiegoś claasa dominatora uzywanego. Zreszta w poruwnaniu do bizonów to te claasy znacznie szybciej koszą i są chyba mniej awaryjne od tych polskich sprzetów no nie? Jeszcze mam jedno pytanie do tych którzy maja jakiegos claasa albo inny lepszy sprzęt a mianowicie czy pracujac na usługach zwróci się kiedyś kasa którą włożyliśmy w ten kombajn?
John Deere 4240 i ursus c-360

#9 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 10 sierpień 2008 - 08:16

Jaki kombajn polecili byście 60ha? Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużej kasy to modele Donimatora serii x8 raczej odpadają. Pomyśl nad serią x6, np. 86 albo 96. U mnie znajomy ma model 96 i obrabia swoje 70ha ziemi (na kombajn ma chyba coś ok 50ha) + jakieś 50ha usług. Jeśli chodzi o zwrot kosztów to zauważyłem, że mój kombajn (JD 970) w 4 sezonie będzie już zwrócony (czyli za rok :D). Obliczałem, że w tym roku za usługę kombajnowania musiałbym zapłacić ok. 11-12tys zł. Natomiast koszt pracy mojego sprzętu wyniósł mnie ok 3000zł (paliwo + smary+ jeden pas, który pękł w tym sezonie ;)).

#10 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 20 wrzesień 2008 - 14:04

Jaki kombajn polecili byście 60ha? a rekord niebieski, fakt ze drogi,ale szybko kosi, wiem ze hektar wykosi szybciej jak w godzine,
dostęp do częsci bardzo dobry, a kombvajn moze pracowac mysle ze spokojnie na rolnictwie do 150 ha a nawet i większym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 21 wrzesień 2008 - 15:41

Jaki kombajn polecili byście 60ha?

polecam New Holanda sam mam taki i jestem zadowolony, w Clasie zero dostępu do silnika i nie można w czasie koszenia zajrzeć do zbiornika!

Gdyby kombajny marki Claas miały zerowy dostęp do silnika to nie chodziłoby ich tyle na całym świecie. A z tym zbiornikiem to masz szybe zaraz za głową wystarczy się odwrócić i to obojętnie czy masz za kabiną zbiornik ziarna czy silnik, ale wszystko widać. A do zbiornika nie musisz zaglądać jak masz np dwa czujniki na 70 i 100% i spoglądasz tylko na panel sterujący oczywiście nie zawsze da się patrzeć tylko na kontrolki. No i New Holland pisze się przez dwa "l".
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#12 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 08:46

Jaki kombajn polecili byście 60ha? zalezy ile tych usług. u nas po dwoch sezonach koszenia juz w 1/3 sie kombajn zwrocil. ja nadal polecam claas'a. @ralfMTX140 jemu chodzilo o to ze chyba nie moze zboża w reke wziac :D a z kabiny jest tak jak mowisz dokladnie wszystko widac. podczas koszenia sie nie zaglada do silnika raczej. rano powietrzem sie wydmuchnie syfy i jedziesz przed siebie :lol: :D :D

#13 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 18:55

Jaki kombajn polecili byście 60ha? na 60 ha to spokojnie claas 68 wystarczy. Ja miałem claasa 68 i obrabiał 200 ha i jeszcze kukurydze na usługach

#14 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 20:19

Jaki kombajn polecili byście 60ha? No nie wiem czy spokojnie. Wkońcu to jest kombajn o bardzo małej przepustowności a jak ci trafi mokry rok, ktorych jest coraz więcej to opprostu leżysz bo nie zdążysz zebrać twgo zboża. ;). A ile ci schodziły żniwa tym kombajnem?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#15 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 13 listopad 2008 - 21:34

Jaki kombajn polecili byście 60ha? oj trzeba było sie troche namęczyć.. ;) rzepak, jęczmień jary i na końcu pszenica. Jakieś 15- 18 dni z tym, że jeśli nie było rosy to kosiliśmy nawet w nocy..

#16 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 20:11

Jaki kombajn polecili byście 60ha? Czyli mlociliscie kiedy szlo i na maksymalna wytrzymalosc ludzi?

#17 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 10:37

Jaki kombajn polecili byście 60ha? tak, dopóki nie było rosy no i oczywiście odpowiednia wilgotność ziarna. Czasem kosiłeś do 21 i już rosa siadała, a czasem mogłeś kosić całą noc (ale to chyba tylko ze 2 razy man sie zdarzyło). Tak przeważnie jak sie dało to do 24 kosiliśmy..

#18 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 12:41

Jaki kombajn polecili byście 60ha? To tylko wam moge wspolczuc... ;). A to nie latwiej zmienic kombajn na wiekszy?

#19 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 12:51

Jaki kombajn polecili byście 60ha? kombajn już zmieniliśmy 7 lat temu na Mediona 310. Obecnie obrabia 280 ha, ale bedzie wymieniany chyba na Tucano 440.
Kombajn jednak musi być na wyrost..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 15 listopad 2008 - 14:48

Jaki kombajn polecili byście 60ha? Aha myslalem ze teraz nim obrabiales ;). A no to Medion 310 jest odpowiednikiem naszej Megi ;p.