Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje

209 odpowiedzi na ten temat

#121 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 21 marzec 2010 - 19:58

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje + to : komfortowa i duża, dobrze wyciszona kabina. Niezawodność i Bardzo wytrzymały Silnik.
- to : ciut przy duże spalannie w lekkich pracach, <ale w ciężkiej robocie nie jest tak źle>
:) "" Zetor Is Power, Power Is Zetor"" :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje Dzisiaj, 02:28
  •  

#122 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 21:39

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje a więc dla mnie plusem jest przestronna komfortowa kabina jak i dosyć ergonomiczne ułożenie kierownicy oraz drążka kierunkowskazów...
niestety jak to zetor starszego typu promień skrętu pozostawia dużo do życzenia, (o braku rewersu nie wspomnę, spalanie również pozostawia sporo do życzenia... :/

#123 Share blazej99

blazej99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja:]

Napisany 04 kwiecień 2010 - 10:52

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje ja swojego 5211 mam już 5 lat i nigdy mnie nie zawiódł. Plusy to wytrzymały silnik mocny podnośnik piękna praca silnika.zwrotność komfort i duży uciąg. Jedyny minus to brak wspomagania kierownicy (mój traktor wyszedł bez wspomagania ale to tani koszt koszt żeby dorobić) i jak każdy zetor lubi paliwo

#124 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 23:07

Hmm w moim zetorze brakuje mi komfortu w kabinie ;[ fakt może nie jest za nowy ale kabina ZTS wszędzie pisali że dobry komfort to się skusiliśmy.... myślałem że będzie lepiej. Liczyłem na komfort rzędu zetora 5320-5341 a tu się dużo przeliczyłem. Fakt siedzi się wysoko dźwignie umiejscowione w miarę wygodnie, da się do nich przyzwyczaić... jednak hałas w kabinie nie pozwala na słuchanie radia na wysokich obrotach :(

Uuu kolego to cos masz rypnięte jednak w 12245 przy otwartych drzwiach z gazem w podłodze słucham radia w orce z PHX lub kołaszewskim zależy od kaprysu kumpla. a tutaj 6 garków pracuje :lol: Wg mnie ursus Zetorkom może buty nosić. Nie chce już żadnego ursusa widzieć na podwórku fujjj jak pojeździłem kilkoma Zetorami :)
Mój Wladimirec podbija świat

#125 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 19:35

Zetor...hmmm...ogolnie ma wiecej zalet niz wad. Ja moge wyrazic swoja opinie o 7745,10245 oraz o 16245 zts bo takimi mialem przyjemnosc jezdzic.
Ogolnie w 10245 i 16245 to skrzynia mnie dobijala...i nadal dobija. w 16245 mam 3 biegowa skrzynie biegow, przez pierwszy rok uzytkowania to mi sie przeszkadzalo, jednak teraz brakuje tego biegu pomiedzy1a2...w7745 wkurza to ze przy skreconych kolach nie dzila 4x4 tylko przy wyprostowanych....u was tez tak jest?? widzialem kilka filmikow na yt i inni tez tak mieli.
Z wad to chyba wszystko a zalet jest duzo...zetor w latach90znacznie wyprzedzil ursusa i zostawic go gdzies tam daleko za soba...Ma duzo lepsza widocznosc, komfort w kabinie(zwlaszcza w 7745 jest wszystko pieknie dopracowane, wybite skoropodobnym czyms :) ), siedzenie i przelaczniki...
w moim 16245 mam nawet podgrzewane siedzenie :) ...
Spalanie..hmm.. jest dobrze, wcale duzo nie pala te maszynki. Trzeba miec tylko glowe na karku i podczepiac maszyny takie ktore pasuja do danej sily. bez zensu jest ciaganie maszyny za duzej lub za malej ciagnikiem bo wtedy to wiadomo ze ciagnik wiecej bedzie palic.
A no i w moim16245mam radyjko (blackpunkt czy jakos tak)ktore ma ze17-20latek i super dziala. potrafi sciagnac fale jakiegos radia z olsztyna gdanska czy wawy(musze dodac ze mieszkam w "centrum" kuj-pom) takze jest naprawde super. dziala bez porownania duzo lepiej niz 5-letnie radyjko pionera ktore mam w samochodzie...
No i to by bylo na tyle..ale sie rozpisalem...no i tak moglbym wiecej o zetorkach ;)
Pozdrawiam wszystkich wlascicieli tych pieknych maszynek :)

Co do 7745 ja tak nie mam w 4x4
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

#126 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 19:40

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje no wlacnie nie ma to jak zetorek cicho , cieplo , wygodny fotel , wspomaganie i szczelna kabina
w okolicy 2 braci kupili sobie zetorka 7011 i maja c-360 to sir kluco kto ma zetorem w pole jechac bo zaden na 60tke nie chce patrzec
ja mialem mf255 i teraz mam zetorka 7011 niebo a ziemia normalnie sie nie psuje

#127 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 19 maj 2010 - 19:50

Uuu kolego to cos masz rypnięte jednak w 12245 przy otwartych drzwiach z gazem w podłodze słucham radia w orce z PHX lub kołaszewskim zależy od kaprysu kumpla. a tutaj 6 garków pracuje :rolleyes: Wg mnie ursus Zetorkom może buty nosić. Nie chce już żadnego ursusa widzieć na podwórku fujjj jak pojeździłem kilkoma Zetorami :D

Zapytam tak: możesz słuchać radia w zetorze 52xx i pochodnych? W komfortowej (tej skośnej) kabinie jeszcze da się słuchać, ale w tej "pospolitej" kabinie w trakcie pracy nie ma dziada, nie mogę słuchać spokojnie radia , po prostu dla mnie jest tam za głośno B) Żebym mógł słuchać radia to musiałbym mieć poniżej 80dB w kabinie :) takie ja mam kryteria, więc kabina ZTS "łapie" się do słuchania radia do 1200 obrotów czyli w pracy podczas ubijania kiszonki i na postoju :)

#128 Share PIETER6441

PIETER6441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 19 maj 2010 - 20:41

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje Mam Zetora proxime 6441 i spisuje się świetnie tylko jedyne co według mnie jest minusem w nowych zetorach to mały skręt

#129 Share jarpen

jarpen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 19 październik 2010 - 20:12

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje Ja mam proxime 85 z 2010 i po prawie roku pracy to jedyne na co mogę narzekać to liczba biegów 10 x 2 to stanowczo za mało. Tak więc kupno tego modelu bez pół biegów to lekka przesada. Na promień skrętu nie mogę narzekać jak na ciągnik z przednim napędem, który wynika z bliskiego ułożenia względem siebie osi w stosunku do rozmiaru kół, co za tym idzie trochę telepie. Do zalet niewątpliwie należ dodać oświetlenie (robota w nocy o północy nie stanowi problemu).

#130 Share pikle

pikle

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 listopad 2010 - 16:39

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje Fajnie że jest radyjko , no i komfort number 1 !!!!!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share ZETORAK89

ZETORAK89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo !!!

Napisany 07 grudzień 2010 - 16:20

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje zetorki to chyba jedne ciągniki które kupisz za nieduże pieniądze , duża przestronna kabina , dobre ogrzewanie i przedewszystkim wmiare cicho ogulnir mało awaryjne ciągniki praktycznie jedyna wada w tych ciągnikach którą sam zauważyłem to słabe hamulce i rozcikanie się dosyć często siłownika wspomagania ale i tak wole go od ursusa

#132 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 17:09

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje ZETORAK89 - A w jakim modelu masz te słabe hamulce, bo jak byś się ze mną przejechał to mógł byś wylecieć przez szybę przy hamowaniu :rolleyes:
Hamulce 4x4 :P

#133 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 17:18

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje Najbardziej w Zetorze wkurza mnie to że nigdzie nie można dostać nowego 7211 :rolleyes: .

#134 Share jaro8540

jaro8540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 17:28

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje Po przesiadce z sześćdziesiątki podoba mi sie wszystko, ciepło , cicho , wygodnie. No prawie wszystko, spalanie w lekkich pracach nie należy do najniższych
Piwo to moje paliwo

#135 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 18:06

ZETORAK89 - A w jakim modelu masz te słabe hamulce, bo jak byś się ze mną przejechał to mógł byś wylecieć przez szybę przy hamowaniu :rolleyes:
Hamulce 4x4 :P

Ja gdy na polnej drodze się dostrzegłem że dwukółka mi się odczepiła to tak depnąłem po hamulcach że głowa brata 2 dni bolała :P
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#136 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 07 grudzień 2010 - 18:54

Po przesiadce z sześćdziesiątki podoba mi sie wszystko, ciepło , cicho , wygodnie. No prawie wszystko, spalanie w lekkich pracach nie należy do najniższych

o jakim modelu Zetora mówisz??
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#137 Share czarek7340

czarek7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 grudzień 2010 - 19:03

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje Mi w zetorze wszystko pasuje. No prawie wszystko mogłaby być jeszcze klima :rolleyes:

#138 Share jaro8540

jaro8540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 19:08

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje 8540
Piwo to moje paliwo

#139 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 13:52

Ja gdy na polnej drodze się dostrzegłem że dwukółka mi się odczepiła to tak depnąłem po hamulcach że głowa brata 2 dni bolała

No widzisz, a kolega ZETORAK89 narzeka na hamulce, widocznie w jego zetorze po hamulcach został mu tylko pedał B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 15:01

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje mi się nie podoba bardzo słaby skręt 5340 i to że przy redukcji na 3 z wyższego biegu zawsze coś zgrzytnie delikatnie, z 1 na 3 nic ale np. z 4 na 3 już coś musi cyknąć.... ogólnie twarde sprzęty przynajmniej takie jak mój z starszej serii (96 rok) B)

Dodaj odpowiedź