ariss

Co wam się podoba w zetorach a co was denerwuje

Polecane posty

Lukaszjarm    4

no wlacnie nie ma to jak zetorek cicho , cieplo , wygodny fotel , wspomaganie i szczelna kabina

w okolicy 2 braci kupili sobie zetorka 7011 i maja c-360 to sir kluco kto ma zetorem w pole jechac bo zaden na 60tke nie chce patrzec

ja mialem mf255 i teraz mam zetorka 7011 niebo a ziemia normalnie sie nie psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Uuu kolego to cos masz rypnięte jednak w 12245 przy otwartych drzwiach z gazem w podłodze słucham radia w orce z PHX lub kołaszewskim zależy od kaprysu kumpla. a tutaj 6 garków pracuje :rolleyes: Wg mnie ursus Zetorkom może buty nosić. Nie chce już żadnego ursusa widzieć na podwórku fujjj jak pojeździłem kilkoma Zetorami :D

 

Zapytam tak: możesz słuchać radia w zetorze 52xx i pochodnych? W komfortowej (tej skośnej) kabinie jeszcze da się słuchać, ale w tej "pospolitej" kabinie w trakcie pracy nie ma dziada, nie mogę słuchać spokojnie radia , po prostu dla mnie jest tam za głośno B) Żebym mógł słuchać radia to musiałbym mieć poniżej 80dB w kabinie :) takie ja mam kryteria, więc kabina ZTS "łapie" się do słuchania radia do 1200 obrotów czyli w pracy podczas ubijania kiszonki i na postoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIETER6441    17

Mam Zetora proxime 6441 i spisuje się świetnie tylko jedyne co według mnie jest minusem w nowych zetorach to mały skręt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarpen    0

Ja mam proxime 85 z 2010 i po prawie roku pracy to jedyne na co mogę narzekać to liczba biegów 10 x 2 to stanowczo za mało. Tak więc kupno tego modelu bez pół biegów to lekka przesada. Na promień skrętu nie mogę narzekać jak na ciągnik z przednim napędem, który wynika z bliskiego ułożenia względem siebie osi w stosunku do rozmiaru kół, co za tym idzie trochę telepie. Do zalet niewątpliwie należ dodać oświetlenie (robota w nocy o północy nie stanowi problemu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORAK89    0

zetorki to chyba jedne ciągniki które kupisz za nieduże pieniądze , duża przestronna kabina , dobre ogrzewanie i przedewszystkim wmiare cicho ogulnir mało awaryjne ciągniki praktycznie jedyna wada w tych ciągnikach którą sam zauważyłem to słabe hamulce i rozcikanie się dosyć często siłownika wspomagania ale i tak wole go od ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

ZETORAK89 - A w jakim modelu masz te słabe hamulce, bo jak byś się ze mną przejechał to mógł byś wylecieć przez szybę przy hamowaniu :rolleyes:

Hamulce 4x4 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Najbardziej w Zetorze wkurza mnie to że nigdzie nie można dostać nowego 7211 :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Po przesiadce z sześćdziesiątki podoba mi sie wszystko, ciepło , cicho , wygodnie. No prawie wszystko, spalanie w lekkich pracach nie należy do najniższych


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

ZETORAK89 - A w jakim modelu masz te słabe hamulce, bo jak byś się ze mną przejechał to mógł byś wylecieć przez szybę przy hamowaniu :rolleyes:

Hamulce 4x4 :P

Ja gdy na polnej drodze się dostrzegłem że dwukółka mi się odczepiła to tak depnąłem po hamulcach że głowa brata 2 dni bolała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Po przesiadce z sześćdziesiątki podoba mi sie wszystko, ciepło , cicho , wygodnie. No prawie wszystko, spalanie w lekkich pracach nie należy do najniższych

o jakim modelu Zetora mówisz??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124
Ja gdy na polnej drodze się dostrzegłem że dwukółka mi się odczepiła to tak depnąłem po hamulcach że głowa brata 2 dni bolała

No widzisz, a kolega ZETORAK89 narzeka na hamulce, widocznie w jego zetorze po hamulcach został mu tylko pedał B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi się nie podoba bardzo słaby skręt 5340 i to że przy redukcji na 3 z wyższego biegu zawsze coś zgrzytnie delikatnie, z 1 na 3 nic ale np. z 4 na 3 już coś musi cyknąć.... ogólnie twarde sprzęty przynajmniej takie jak mój z starszej serii (96 rok) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barek7341st    0

wszystko cacy.....żeby nie ta skrzynia (5340) mało zsynchonizowana i wajcha na sródku wolał bym z boku/

 

bany 862 jak ci tak bardzo przeszkadza ta wajcha to sobe kup nowszy (5341)

ja ma 7341 i mi się bardze dobrze spisuje tylko przud na orginalnych obciąrznikach toroche lekki

(na tych 25kg pod pod zaczepem)

Edytowano przez barek7341st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartmk    0

Ogólnie spoko mam zetora 7211.W sumie każdy sprzęt jest dobry do póki się nie psuje ja osobiście uważam że jak na ten model zetora to przyzwoicie się pracuje duży plus za kabinę minusem mogę uważać brak otwieranej tylnej szyby tej niżej nie raz przydatna do podania bolca itp... co do skrzyni biegów to też się nie raz lubi zblokować ale to przeważnie wynika z nieprawidłowego operowania biegami (za szybie zmienianie biegu czy tp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

No to tak:

Zetor 5211:

Plusy:

- wygodny

- tanie części

- mało awaryjny

- sprzęgło od WOM w dźwigni

- cicha kabina

- możliwość zamontowania grzałki

- przestronna kabina

- zwrotny

- sprężarka

- wyłączni prądu (tzw. hebel)

- wydajna hydraulika

- udźwig podnośnika

- dobra widoczność

I wiele innych ;)

Minusy:

- w porównaniu do 3p to nieco większe spalanie

- brak wspomagania

Zetor 11441:

Plusy:

- wygodny

- hebel

- wydajna hydraulika (dwa razy rozerwałem przewód w przyczepce)

- udźwig podnośnika

- dobra widoczność

- WOM załączany elektrohydraulicznie

- liczba biegów

- rewers

- EHR

- liczba wyjść hydraulicznych

- ogromny zbiornik paliwa

Minusy:

- umieszczenie sprężarki (niewygodny dostęp, a wystarczyłoby przesunąć kilka cm w lewo)

- złe umieszczenie wlewu paliwa

- zbyt krótki

To by było na tyle. Ogólnie to jestem zadowolony z marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424

Uuu kolego to cos masz rypnięte jednak w 12245 przy otwartych drzwiach z gazem w podłodze słucham radia w orce z PHX lub kołaszewskim zależy od kaprysu kumpla. a tutaj 6 garków pracuje :lol: Wg mnie ursus Zetorkom może buty nosić. Nie chce już żadnego ursusa widzieć na podwórku fujjj jak pojeździłem kilkoma Zetorami :)

 

W tym roku pracowałem 12245 to tak samo drzwi otwarte, szyby pouchylane a radyjko super słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Witam. Ja jestem posiadaczem zetora 5211. I jest wszystko cacy.

 

 

Zalety

 

- Motor nie do zdarcia

- sprzęgło chydrauliczne ( bajka )

- Bardzo sztywna skrzynia

- Zwolnice nie wyjące

- Bardzo dobry udżwig podnośnika

- Dobra przyczepność

- Ciężki. Zalete dzięki temu dobrze się trzyma w transporcie.

 

 

Wady

 

- Wajcha od bieów powinna być zrobiona tak jak w seri ciężkich ursusów i zetorów. A nie po śyrodku

- powinien być reduktor Tak jak w ciężkich seriach

- nie nadaje się do tura

- Dużo pali. Główna wada!


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

minusem mogę uważać brak otwieranej tylnej szyby tej niżej nie raz przydatna do podania bolca itp...

 

U mnie w 7211 ta tylna szyba niżej się rozsuwa może dlatego że mam kabinę euro taką jak w tych np 12111-45 itd

 

Co do zalet

-bardzo mało awaryjny nie to co kiedyś 3-p {przez 8 lat użytkowania na 40 ha łączny koszt napraw nie przekroczył wraz z robocizna 500-600zł}

-wysoki, dobra widoczność

-zwolnic nawet nie dokręcałem i nie wyją jak w 3-p {tu to się nawet urwała 2 razy}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8
Napisano (edytowany)

5340

Zalety

-mocny

-ciężki (duży uciąg)

-mało awaryjny

-łatwa dostępność części

-małe spalanie w lekkich pracach (ja mam pompe EKO)

Wady

-złe umieszczenie wajchy od biegów

-mało wyjść hydraulicznych

Edytowano przez tiger3952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nowe Zetory to są ogólnie ok. Sądze że wadą konstrukcyjną są ich gabaryty od 100 km powinny by być dłuższe jednak na taką moc to są one krótkie. No i szkoda że ździerają tak z klientów bo goły ciągnik kosztuje już mase pieniedzy a teraz warto taka maszynke by doposażyć w obciazniki i porządne siedzenie a to wszystko ciągnie po kieszeni. No a poza tym to wszystko wporządku, nie mają jakiś wad w sobie że większości dolega to samo. zwykle każdemu co innego dolegało nie spotkałem 2 różnych zetorów z tymi samymi awariami :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Czesiu jak nigdy się z tobą zgadzam ale np. zobacz jakie gabaryty ma proxa65 i jak ciągnik 62km to w swojej klasie najcięższy i ,,najmocniejszy'' więc moim zdaniem idealna alternatywa dla gospodarstwa małego jako ciągnik główny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
    • Przez kamilkowgier
      Witam,
       
      Potrzebuje pomocy przy Zetorze Major 80. Mam problem z wyskakującą dzwignią wom. Po załączeniu i puszczenia sprzegla wałka, dzwignia wyskakuje  i wyłącza wałek. Czy powodem będzie uszkodzona zębatka czy jest na to jakis inny sposob? Jesli zębatka to w jaki sposob sie tam dostac? 
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj