Zaloguj się, aby obserwować  
piesio

Claas europa?

Polecane posty

morowa91    6

No to słabo kolego szukasz

http://www.allegro.pl/item413138555_claas_...dobry_stan.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B46833

Przy wielu nawet nie podowają rocznika :);):D I niewierze w to że senator ma większą wydajność od bizona, i jak mówiłem już wcześniej claas u mnie na podwórku już nie będzie stał, a na następny rok może nawet 3 bizony lub jeden rekord z 2000 r. i jakiś super :) Jak tak bardzo chwalisz claasa to kupuj, bo niemam przekonani do tych kombajnów i piszesz jakby bizon to był tylko super, bo przecież są jeszcze rakordy giganty, i BS i jeszcze pare do których nawet niektóre claasy się nierównają, a najbardziej w cenia , a nie różnią się wydajnością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

To żeś mi naszukał szrotów jakich w komisach dużo, tylko farba śmierdzi. Ten pierwszy ma mało zdjęć. Jakby facet miał coś ładnego to by szybko sprzedał, a on stoi już trochę czasu. Ten drugi to po pierwsze bez sieczki, wręcz odpada. Widać że już malowany i jak dobrze się przyjrzysz to widać jaki pogięty. Niewiem czy wogle tymi 2 claasami co dałeś link da wjechac się w pole. Poczytaj, posłuchał opini o wydajności senatora. Kiedyś prasowałem to wdziałem jak bizon kosił i senatorek- ten pierwszy się chował. Na następny dzień pojechałem gdzie on kosił i nie znalazłem ani jednego ziarenka na ziemi. O szukasz rekorda z 2000 r. Za rok sprzedaje go z sąsiadem- chcesz czekać tydzień na polu na części z Płocka, spać w zbiorniku, pilnować go jak zepsuje się? Wytrwały jesteś i lubisz się narobić. wIDAĆ że polski chłop z Ciebie z lat 90 i bez obrazy prosze. Do niebieskich reordów, gigantów, bs-ów niema już częsci od ręki a przecież tak niedawno to klepali. A do 40 letniej europki nie ma większych problemów. Nie różnią się wydajnością- chyba nigdy nie widziałeś claasa na polu. Dlaczego bizona wycogfali bizona z produkcji- bo miał przestarzała kostrukcje itp. I kolego nie wpieniaj mnie. Zobacz sobie jaki gardziel ma claas dominator 100 a jaką bizon rekord. Różnica kolosalna, wydajność 3 razy większa, jakość. Mam bizony i przeklołem ta marke. Jak coś nawali to leca teksty: KU!@# WIDAĆ ŻE TO POLSKA MASZYNA, NIECH GO h!@ STRZELI. I jeszcze niech ktoś się wypowie a nie tylko my w tym temacie dyskutujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ty po prostu myślisz że tobie trafił się złom to zaraz wszystkie bizony są takie same. Poruwnójesz bizona i senatora a przecież wydajność kombajnu nie zależy tylko od wielkości hedera, ale również od umiejętności kierowcy i stany technicznego. To kupuj claasa jak wolisz go przez miesiąc w zarazie awarii na polu pilnować i czekać za częściami i zaś płakać jak będzie ich cena ,a za ta kasę mógłbyś nająć kombajn i by ci wszystko posiekł bez problemu. Wywal 150 tys. za kombajn a ja za ta samą kasę kupie sobie porządne 3 bizony i szybciej posiękę od ciebie i jeszcze w razie awarii zostanie mi kasy że mógłbym sobie serwis nająć :) :) :D Więcej spalą, ale robota będzie zrobiona a to się najbardziej liczy ;):) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Ojojojojojoj żebyś się czasem niezdziwił. Czy ja mówie że wszystkie bizony to złomy- sam dopowiadasz. Żeby łajza napita senatorem kosiła szybciej niż wprawny kierowca ZO-56 :);):D . Kupój rekorda to ty będziesz stał na polu a nie ja. Jak coś nawali w claasie w co wątpie to jade do sklepu 70km odemnie i kupuje od ręki. Płace 3 razy więcej ale i jeźdze 5 razy dłużej na tej części niż w bizonie. Leje 3 razy mniej a zrobie roboty za trzech bizonów. Robota szybciej będzie zrobiona, tanio i bezproblemowo. Zostanie Ci na serwis?? Chyba dla czwartaków spod sklepu. A do mnie przyjeźdza korbanek. Kosze w garniturze, klima wszystko działa a bizonki wymiękają- niema to tamto. Wiesz z czym kojarzy mi się bizon?- z hukiem, trudnością dostania części do rekorda i ten kurz co na ciebie idzie- chyba lubisz to kolego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Kto cie tak strasznie okłamał lejesz 3 razy mniej, za części płacisz tylko 3 razy więcej i 5 razy dłużej jedziesz, życie nie jest tak pięknej jak w tej twojej bajce :);):D Kosisz w garniturze, zdaża się awaria przejeżdza korbanek i robi, a póżniej wystawia rachunek i nawet muszisz ten garnitur sprzedać by im zapłacić ze to że przyjechali, :) :)

Powiem ci tak jak nowe to chodzi, ale ma sie też czasem prawo popsuć, ale jestem ciekawy ile tych dzisiejszych kombajnów będzie za 30 lat na chodzie, bo wątpię że bizona przeżyją większość z nich będzie na szrotach leżeć :) :) I żebyś czasem się nieprzejechał i ten klas nieokazał się gorszymi zwłokami niż bizon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

do autora tematu zastanów się nad kupnem claasa compact 30 mam ten kombajn juz chyba z 16 lat miał kilka awari ale wszystko było naprawiane we własnym zakresie kombajn ma cheder o szerokośći 2,4m i silkik 4 cyl perkins jak dla mnie jest super


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

@morowa91 pisałeś że bizony w sezonie nie miały awarii a w galerii miałeś foty z naprawy skrzyni. Skoro twoje bizony są takie dobre to czemu sprzedajesz?

 

Z częściami do claasów nie ma większych problemów. To prawda siec sprzedaży części do kombajnów z zagranicy mogła by byc większa... Rzeczy typu paski filtry dostajesz od ręki. Większośc części do dominatorów w mojej okolicy też dostaniesz. Troche gorzej jest z częściami do starszych claasów ale pasy znajdziesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Było zdjęcia i nad nim pisało co to była za awaria i najpierw przeczytaj co tam pisało czyli ścięte nity na trybie o ataku i tryb od wstecznego biegu czyli koszta nie przekroczyły nawet 100 zł :) A jakbyś poczytał kilka komentarzy lub nawet w tym temacie dokładnie moje posty to byś znał odpowiedz na twoje drugie pytani czemu sprzedaje :) My kupujemy tylko kombajn na sezon i po żniwach sprzedajmy ponieważ nie mamy nawet gdzie go wstawić, a cały rok nie będzie u mnie stał na dworze :D;):) wszystko pisze wystarczy tylko trochę uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

i claas i bizon ma jakies zalety...bizona jesli sie ma pojęcie naprawi sie samemu. a do claasa niekiedy trzeba wzywac serwis ale to tez zalezy do jakiego bo do europy nie :D bizon łyknie dobrze ponad 10, i chocby jaki był kombajnista to mniej jak 12 nie spali. wydajność na pewno dominator ma duzo większą i komfort bez porównania i na tym miejscu o jakimkolwiek porownaniu tego do bizona nie ma co gadać chyba ze ktos kocha spartanskie warunki i lubi wiedzieć po powrocie z pola że kosił od rana do nocy. niestety a raczej na szęscie świat idzie do przodu a kto nie idzie razem ze swiatem ten sie cofa. bizon na duże areały to już, nie ma sie co oszukiwać - przeżytek. kto teraz na 100 czy wiecej hektarów ma bizony? każdy woli sprowadzic jakiegos dominatora czy coś innego. taka prawda ze bizon to nie cud techniki. na usługi-owszem może sie nadac bo jest dość nieduzy i na małe pola jest OK. ale dominatory czy senatory też są nie duze i zrobią ten hektar w godzine jak bizon. dalej... @vwpassat napisał ze jaka cena taka maszyna. i to jest święta prawda. za 40k można kupić super bizonka ale to dalej jest bizon i nie ma startu do claasów. trzeba stać zeby zobaczyc co sie dzieje czego nie ma w dominatorze. czy nawet JD 975. duzo wydajniejszy od bizona i z częsciami tez nie ma problemu.

 

ogolnie na to nie ma reguły ktory sie bedzie psuł. bo bizon przechodzi kilka seznonów bez awarii ( znam przypadek BS-Z110 ktory chodzi 8 sezon bez powaznej awarii) a znajdzie sie i taki na ktorego własciciel bedzie pluł bo sie ciągle psuje. tak samo moze byc z claasem.

 

edit: @morowa: koszt cie nie przekroczył 100zl ale to juz jest cenny czas i kasa w plecy bo za ten czas skosił bys kilka ha i to by była spora wielokrotnosć kosztu naprawy. i miałbys tą kase w kieszeni a tak to wywaliłes 100zł a czasu ci nikt nie zwruci. sądze że claasy nie scinają nitów ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Tak narzekacie na bizona, a jeszcze z 10 lat temu był jeden bizon na wiosce i wszystko w koło pokosił i nie trzeba było żadnego dominatora i ludzie sobie poradzili ;):D:) a teraz w każdym prawie gospodarstwie powyżej 20 ha jest kombajn, a jeszcze gorsze kłótnie o sieczenie są niż wtedy :):)

@zetor wiesz, ale jeden kombajn tak czy tak kosił, a to wtedy była niedziela i w naszej wiosce była impreza co nawet pisze pod tamtą fotką więc klijentów za sieczenie nie było. W claasie nity się może nie ścinają, ale rzadko którą awarie możesz w własnym zakresie usunąć :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
Ty po prostu myślisz że tobie trafił się złom to zaraz wszystkie bizony są takie same.

A ty jak myslisz?? Tak samo ze tobie trafil sie złom claas i teraz wszystkie sa takie same ;)

Co do prymitywnosci claasow to powiem tak-w tym toku urwała nam sie linka od sprzegła, naprawilismy sami w jakąs godzinke z tym ze trzeba bylo sobie polezec pod kombajnem :D On jest tak prymitywnie zrobiony cos do konstrukcji cepa zblizone :) W sumie to tam do niczego oprocz silnika nie ma wzywac mechanika :)

 

Troche sie zrobil OT wiec prosze wrocic do tematu o claasie europa i niech ktos zalozy temat-Bizon vs Claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Po pierwsze do europy nie trzeba mechanika, ponieważ to jest prosta maszyna. I chyba ty morowa91 niewidziałeś nigdy tego kombajnu z bliska. Po drugie jak stać mnie na kombajn za 150 tyś. to stać mnie na ewntualny serwis itp. Po trzecie new holland nie jest taki głupi i jakby bizon był taki dobry nadal by go klepali, ale ta przestarzała technologia. Po czwarte morowa91 chyba 10 lat temu byłeś małym dzieckiem. Nikt jeszcze nie sprowadzał claasów bo to była ogromna kasa i 40 tyś. to były ogromne pieniądze na kombajn. Po piąte polak zawsze głupi i lubi się narobić to jeździ w kurzu bizonem. Po szóste bizon to przeżytek był dobry ale góra 15 lat temu. Żeby w 2000 roku była technologia z lat 80. Po siódme jak coś jest dobre to się płaci. Nasil90 też zastanawiam się nad kupnem kombajnu claas comapakt 30. Czy mógłbyś trochę więcej o nim napisać. Z góry dziękuje Ci. Morowa91 jak miałeś i zajeździłeś claasa to niezanczy że inne też są takie, jak sprzedajesz co rok bizony to chyba nie jest to takie dobre. Ktoś co ma coś dobrego to niesprzedaje. Czy ty jesteś jasnowidzem i skąd wiesz że nowy claas nie wytrzyma 30 lat. Żebyś się niezdziwił. Teraz wszyscy zmieniają polskie kombajny na zachodnie, bo niektórzy wiedzą co dobre. I jeszcze jedno pamietam jak kiedyś w latach 90 znajmomy miał europe z sieczkarnią. Ludzie patrzeli się jak i co to jest sieczkarnia od początku do końca pola. Więc krótki wniosek. Claas z lat 60 miał już nowszą technologie od bizona i co najważniejsze była trwalsza. Co teraz powiesz morowa91 po moim poście i kolegów co pisza powyżej? I jeszcze jedno ja nie kłamie bo politycy nie znoszą konkurencji, sam się okłamujesz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Przecież nie mówiłem że do europy potrzeba mechanik, bo przecież tam wystarczy dobry młotek jak w bizona i europe widziałem, bo mój wuja miał :) Teraz wszyscy co kupują nowe kombajny to twierdzą że one są takie super, a ciekawe co za pare lat powiedzą znam kolesia co kupił w tym roku nowego claasa tucano i nawet mam zdjęcia to mówił że już mu klima nie działa i 2 tygodnie czekał aż serwis przyjedzie, pewni to sama co o bizonach technika idzie do przodu, a bizony super były produkowane od lat 80 i jak na tamte czasy były bardzo nowoczesne i wydajne ;) Mówisz że europa miała sieczkarnie, a nie powiedziałesz że bizony miały wysywane motowidła, o który w tych latach claas nie marzył. Twoje wypowiedzi są jednostrone i z jednego punkty wiedzenia że claas to taki super kombajn, a nawet nie miałesz claasa. Człowiek uczy sie na błędach, w tym swoim claasie za 150 tys. zł w razie awarii nic sobie nie zrobisz i będziesz czekał aż z łaski przyjedzie serwis i zanim części sprowadzą to już może być czasem po żniwach. @zetor pisał że niema reguły co do awaryjności bizon, ani claasa więc nie bądź taki pewny że pojeżdzisz dłużej niż rekordem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Mówisz że bizony były kiedyś wydajne i nowoczesne. Ale do czego ty przyrównujesz? Niewiesz że kiedyś była komuna. Rynek był samowystarczalny. Niemcy byli podzielone. Claas był produkowany w zachoznich niemcach więc nie był eksportowany do Polski. Więc niemów że bizon był wydajniejszy od claasa czy JD. Chyba wiesz jak jest ze znajmościami. Kolega tata i jego ojciec mieli kolege co miała siostre i ona kupiła z bratem nowego claasa tucanto, więc w to niechce mi sie wierzyć. A po co bizonowi wysówane motowidła, jak u claasa to przeżytek i stara technologia. Nie lepiej dać coś sprawdzonego? A twoje wypowiedzi są jakie? Tez jednostronne i uważasz że bizon to super kombajn. Ten ZO- 56 za 12 tyś. tesz jest taki dobry? Mówisz że niemiałem claasa- a skąd ty wiesz co ja mam i miałem w posiadaniu? Znasz mnie? A może mi do claasa za 150 tys. nie trzeba mechanika bo może z zawodu jestem nim i pracuje np. u Korbanków. Jak niewiesz to niegadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Przecież nie mówiłem że do europy potrzeba mechanik, bo przecież tam wystarczy dobry młotek jak w bizona i europe widziałem, bo mój wuja miał :) Teraz wszyscy co kupują nowe kombajny to twierdzą że one są takie super, a ciekawe co za pare lat powiedzą znam kolesia co kupił w tym roku nowego claasa tucano i nawet mam zdjęcia to mówił że już mu klima nie działa i 2 tygodnie czekał aż serwis przyjedzie, pewni to sama co o bizonach technika idzie do przodu, a bizony super były produkowane od lat 80 i jak na tamte czasy były bardzo nowoczesne i wydajne ;) Mówisz że europa miała sieczkarnie, a nie powiedziałesz że bizony miały wysywane motowidła, o który w tych latach claas nie marzył. Twoje wypowiedzi są jednostrone i z jednego punkty wiedzenia że claas to taki super kombajn, a nawet nie miałesz claasa.

 

klima sie zepsuła ale ją naprawią i bedzie hulać a w bizonach tego nie uświadczysz :D. morowa piszesz ze sprzedajesz bizona bo nie ma gdzie stać. znam goscia co ma 3 bizony w idealnym stanie i zawsze jeden stoi przykryty cały plandeką bo nie ma tylu garaży,ale jest na tyle dobry że go nie sprzedaje bo nie ma gdize trzymać. a co do motowideł to kombajnista sobie poradzi a jak nie ma sieczkarni a nie chce sie słomy to co zrobić? albo orkanem albo spalić...do tego zachodnie JD czy dominatory z lat 80 były już DUŻO lepsze i wydajniejsze od bizonów nawet rekordów.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Ja już wiem jak z Toba morowa91 jest. Zacytuje twój: profil Witam!!!!

Mam 16 lat. Posiadamy gospodarsto rolne o powierzchni 40 hektarów, w czym mam 25 ha. ziemi ornej oraz 15 ha łąk. Chodujemy niedużo bo tylko koło 20 świń i 15 sztuk bydła. Mamy firme swiadczącą usługi w lesie, a mianowicie zrywke i wywózke drewna, więc moje sprzęty wyglądają tak jak wyglądają tzn. farbą, ani blachami w lesie niezrywam. Prowadzimy jeszcze handel maszynami rolniczymi, więc liczba moich maszyn zmienia się często. Na dzień dzisiejszy posiadam tylko 5 ciągniki: zetora 12045, ursusa 914,385/1012, 355 i 4011 który jak jedyny ciągnik niepracuje w lesie, tylko w gospodarstwie. Mamy jeszcze mały tartak. Zatrudniamy na dzień dzisiejszy 6 pracowników

 

Piszesz tu że masz 300 ha a w profilu jest tylko 25ha. Masz bogatą wyobraźnie. Okłamałeś nas z tym że niemasz miejsca na bizony bo z Ciebie to zwykły handlarz których nienawidze. Chcą żeby oddać za darmo a póżniej sprzedają za niewiadomo ile! Jakby niebyło miejsca to kupuje się plandeki za 100 zł i tyle- chyba każdego stać. Zetor powiem Ci że w bizonach nie ma klimy a testujesz swoje oczy i płuca. Morowa niemów mi że kosisz tyle na zarobkach bo to niemożliwe- inni kombajny też mają. To nie jest komuna że tylko 2 kombajny na wsi więc jest tesz konkurencja. Co ty na to teraz powiesz. Chyba Cię 17 latku wykończyłem jak helmut na majdanku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

@VWPASSATB6 n właśnie nie znam cie i nie wiem czy nie jesteś 12 letnim dzieckiem co podnieca się ST i usłyszało coś od kogoś może jakiś cwaniaczków spod sklepu i teraz się mądruje, albo masz gospodarstwo o powierzchni 4 ha i nawet nie marzysz od bizonie :);):D Claas jest znajomego z który osobiści gadałem i nawet mam jego fotki :)

Weż się lepiej nie ośmieszaj i pomyśl za nim jeszcze raz takie coś napisze, bo by było szczytem głupoty kupic kombajn przed żniwami tylko na handel i sprzedać go po żniwach gdy jego cena spadnie :) :) Jakbym nie kosił na usługach to po co mi 2 bizony???? dobrze że tylko zacytowałem to co mam napisane o mnie a nie przeczytałesz co jest podpisane pod moimi fotkami i tylko ze względu że u nas na wsi jest bardzo mało rolników co świadczą usługi kupiliśmy 2 bizony i w żadnym wypadku nie zmyślam, ale są ludzie którzy po polsku niemogą zrozumieć niektórych rzeczy, bo poprostu przerasta to ich poziom inteligencji

 

 

@zetor jak nie możesz mieć klimy w bizonie????? niema sieczkarni????, ja mam przy obydwóch i nawet ani razu jej nie używałem, i nie przeszadzaj z tą wydajnością, bo nie możesz porównać bizona z tym samym silnikiem i wielkością hedera jak claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0

Sam się podniecasz i niepowiedziałbym że jesteś 17 latkiem- chyba jeszcze niedojżałym i nie posiadającym wiedzy o społeczeństwie. Wierzysz w Mikołaja? Pod sklepem to ty możesz siedzieć bo ja niezadaje się z meliną. Mówie Ci jak niewiesz to niegadaj, skąd wiesz że mam 4ha? I co Cie obchodzi co mam, co miałem i ile mam i ile miałem. Chyba ty tu się ośmieszasz mówiąc że bizon jest lepszy od claasa. Powiedz mi dziecko pod jakim względem? To ja Ci pięknie odpowiem. Tyle ludzi to widzi a ty dalej robisz pośmiewisko z siebie i AF. Tyle osób powiedziło już że bizon jest gorszy od claasa a ty z tym nie możesz się pogodzić. Niemasz honoru? Czy co? Ty rozumu niemasz? Mówiłeś że sprzedajesz kombajny po żniwach a teraz mówisz że taka sprzedaż to szczyt głupoty. Taki dorosły już jesteś a wykazujesz totalny brak inteligencji. Jak niemasz wiedzy i honoru to nic niepisz bo ośmieszasz się przed innymi. Czy to taki szczeniacki popis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
@VWPASSATB6 n właśnie nie znam cie i nie wiem czy nie jesteś 12 letnim dzieckiem co podnieca się ST i usłyszało coś od kogoś może jakiś cwaniaczków spod sklepu i teraz się mądruje, albo masz gospodarstwo o powierzchni 4 ha i nawet nie marzysz od bizonie :);):D Claas jest znajomego z który osobiści gadałem i nawet mam jego fotki :)

Weż się lepiej nie ośmieszaj i pomyśl za nim jeszcze raz takie coś napisze, bo by było szczytem głupoty kupic kombajn przed żniwami tylko na handel i sprzedać go po żniwach gdy jego cena spadnie :) :) Jakbym nie kosił na usługach to po co mi 2 bizony???? dobrze że tylko zacytowałem to co mam napisane o mnie a nie przeczytałesz co jest podpisane pod moimi fotkami i tylko ze względu że u nas na wsi jest bardzo mało rolników co świadczą usługi kupiliśmy 2 bizony i w żadnym wypadku nie zmyślam, ale są ludzie którzy po polsku niemogą zrozumieć niektórych rzeczy, bo poprostu przerasta to ich poziom inteligencji

 

 

@zetor jak nie możesz mieć klimy w bizonie????? niema sieczkarni????, ja mam przy obydwóch i nawet ani razu jej nie używałem, i nie przeszadzaj z tą wydajnością, bo nie możesz porównać bizona z tym samym silnikiem i wielkością hedera jak claas

 

ale do z056 w latach 70 i 80 nie montowali seryjnie ani klimy ani sieczkarni. i nie porownoje tutaj wydajnosci a mam na mysli ze za cene bizonka mozna kupic wydajnieszy kombajn o mocniejszym silniku itp.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6
Sam się podniecasz i niepowiedziałbym że jesteś 17 latkiem- chyba jeszcze niedojżałym i nie posiadającym wiedzy o społeczeństwie. Wierzysz w Mikołaja? Pod sklepem to ty możesz siedzieć bo ja niezadaje się z meliną. Mówie Ci jak niewiesz to niegadaj, skąd wiesz że mam 4ha? I co Cie obchodzi co mam, co miałem i ile mam i ile miałem. Chyba ty tu się ośmieszasz mówiąc że bizon jest lepszy od claasa. Powiedz mi dziecko pod jakim względem? To ja Ci pięknie odpowiem. Tyle ludzi to widzi a ty dalej robisz pośmiewisko z siebie i AF. Tyle osób powiedziło już że bizon jest gorszy od claasa a ty z tym nie możesz się pogodzić. Niemasz honoru? Czy co? Ty rozumu niemasz? Mówiłeś że sprzedajesz kombajny po żniwach a teraz mówisz że taka sprzedaż to szczyt głupoty. Taki dorosły już jesteś a wykazujesz totalny brak inteligencji. Jak niemasz wiedzy i honoru to nic niepisz bo ośmieszasz się przed innymi. Czy to taki szczeniacki popis?

Wszystko pisze w moim profilu i każdy użytkownik może to przeczytać, a ty nawet nie możesz dokładnie tego przeczytać, bo pisze że mam 16 lat i to ma być człowiek na poziomie jak ktoś mu drogę zajechał i po papie naszczelał i nawet jesteś gorszy niż ci manele spod sklepu. Na AF było już wielu takich cwaniaczków co wszystko wiedzą lepiej, lub mieli po 200 hektarów a okazała że nawet ciągnik nie mają i ty pewnie jesteś jednym z nich. I ty mówiesz że claas za 150 tys. zł jest lepszy od bizona za 30tys. zł to przecież nic dziwnego, ale czemu przez cały temat nie porównałeś claas za tą samą kasę co bizon???? I sprzedaje kombajn, tylko szczytem głupoty było by kupić tylko na handel przed żniwami a po sprzedać, bo chyba skończony idiota by tak zrobił. Sam się ośmieszasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VWPASSATB6    0
Wszystko pisze w moim profilu i każdy użytkownik może to przeczytać, a ty nawet nie możesz dokładnie tego przeczytać, bo pisze że mam 16 lat i to ma być człowiek na poziomie jak ktoś mu drogę zajechał i po papie naszczelał i nawet jesteś gorszy niż ci manele spod sklepu. Na AF było już wielu takich cwaniaczków co wszystko wiedzą lepiej, lub mieli po 200 hektarów a okazała że nawet ciągnik nie mają i ty pewnie jesteś jednym z nich. I ty mówiesz że claas za 150 tys. zł jest lepszy od bizona za 30tys. zł to przecież nic dziwnego, ale czemu przez cały temat nie porównałeś claas za tą samą kasę co bizon???? I sprzedaje kombajn, tylko szczytem głupoty było by kupić tylko na handel przed żniwami a po sprzedać, bo chyba skończony idiota by tak zrobił. Sam się ośmieszasz

 

Żebyś ty dziecko niebył lepszy. Niewiesz jak było to niegadaj. Matka Cie nie nauczyła? Kto mówi że mam 200ha czy 4? Sam dopowiadasz a chyba wiesz że w rozmowy dorosłych niemożna sie wtrącać bez dobrej wiedzy. Mam 2 bizony i niejestem wcale gorszy. Niejestem chwalidup! w przeciwieństwie do Ciebie. Jakby bizon był niewiadomo ile wart. W 2000 roku wziełem nówke rekorda więc chyba mogę sobie kombajn za ponad 200 tyś. porównać do claasa za 150 tyś. Niby 16 latek i czytać nie umie. Do jakiej ty szkoły chodzisz. Porównywałem wydajność senatora do ZO-56 i ten pierwszy kosztuje 30 tyś. w eleganckim stanie i ma większą wydajność- 1ha/H. K!@#a dziecko samo mówiłeś że sprzedajesz bizony po żniwach bo niemasz gdzie ich trzymać. Więc wniosek krótki sam niewiesz czego chcesz. Raz piszesz tak a póżniej tak. Posty bijesz? Co Ci to da. Ić do książek i pieluchów. Sam się ośmieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Ktoś musi skończyć w końcu tą kłótnie bo ani ty mnie nie przekonasz, ani ja ciebie a możemy przez to po banie zarobić. Każdy robi jak uważa :D To zrobisz twoja sprawa i już mi nic do tego, ale czasem można jak to się mówi spaść z deszczu po rynnę :) Wcześniej chodziło mi bardziej o udowodnienie że naprawdę nasze bizonki wykosiły 350 ha a niebyły przywiezione tylko na handel, bo na handel to kupuje się szrota, letko pędzlem machnie i to zaś ma być super kombajn, my tak nierobimy tylko kupujemy i robimy maszyny do siebie, a jak sprzedajemy często z powodu zmiany na lepsze, lub jak ktoś położy porządną kase a kombajny sprzedajemy i teraz kupujemy ciągnik do lasu :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Jasne zeClaas jest lepszy

Mniejsze spalanie wieksza sila i wydajnosc

Porownuje oczywiscie Bizona super Z056 i Claas'a Mercatora 70 z hederem 3.6

Niemcy zawsze robili lepsze wszystko

Tak juz jest i mnie to nie boli

Za ta sama kase kupisz w ch.. lepszego Claas'a


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj