Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas europa?

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 11:50

Claas europa? Powiem wam koledzy że denerwują mnie wypowiedzi i porównania bizona z hendrem 4m a europą co ma 2m. Co? Może zaraz będziemy porównywać wydajność tych kombajnów ;) . Co claas europa ma wykosić 1ha w godzine? Tego wymagacie od tego kombajnu? Jakby claas był do d*p! to by mało kosztował i byłby w cenie bizona. Porównajcie sobie ceny bizona z lat 90 a claasa z lat też 90. Jest różnica i w cenie, w wykonaniu i wydajności. Pomyśleć prosto proszę ;) . Jak coś jest dobre to trzeba za to dobrze zapłacić i się dopiero kosi. morowa91 powiem Ci, ale bez obrazy. Jak kupiłeś Gó@#$ to masz gó!@#. Za coś dobrego trzeba dać. Powiem też że mam bizona ZO-40 i objade w koło a on staje tak się sypie. Dostaje czasami rabat jak coś kupuje do niego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas europa? Dzisiaj, 04:29
  •  

#22 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 13:24

Claas europa? @VWPASSATB6 my w tym roku kupiliśmy 2 bizony i niebędę krył ile my za nie daliśmy bo za zółtego 1988 rok daliśmy 37 tys. zł, a za czerwonego 1989 37,5 tys zł zdjęcia są w mojej galerii i żadne gówna nie są bo porządne kombajny. Za tą kasę mogłem mieć spokojnie claasa z 90 a nawet młodszego tylko bo nie dość że części drogie to jeszcze tydzień za nimi czekaj a żniwa nie trwają miesiąc. Sam sobie przelicz u nas koleś miał dominatora i za ośke zapłacił 14 tys. zł ;) to za tą kasę masz już połowę porządnego bizona ;)
Ja nie porównuje wydajności kombajnu co ma heder 2 m. a co 4 m. tylko chodziło mi o to że @tommy siecze tylko 12 hektarów, a moje bizony skosiły około 350 hektarów to nie pomyłka w tym roku bez poważnej awarii :o

#23 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 17:08

Claas europa? I oto chodzi za coś dobrego trzeba dać i wierzę Ci że to nie są jakieś szroty, bo ta kasa... A kolego drogi mówisz że za te pieniądze mogłeś mieć claasa z 90 r. to bardzo proszę powiedz jaki to będzie model? Chyba coś Ci się pomyliło. Za takie pieniądze to ty nawet niekupisz claasa dominatora 85 z 76r. A i jeszcze jedno. Fakt części są trzy razy droższe ale 5 razy więcej wytrzymują. Mowa tu o originalnych pasach itp. Więc jak dobrze pomyśleć to w utrzymaniu claas jest tańszy. Do bizona ile wlejesz to Ci on wszystko wypali. Prosty przykład. Wczoraj jak wracałem z pola zbrakło mi ON, a cosmos tylko góra 5 litry na H i tyko syczy. Więc prosto mówiąc claas jest owiele tańszy w utrzymaniu, a jeszcze te ceny ropy. Głupe polskie przekonanie, że do bizona są wszystkie części. Mam na spółke rekorda z 2000 r. i ośka porwała się z mojej winy. Tydzień stania na polu, aż przywiozą części z Płocka. Albo do BSów czy są części od ręki? Nie, trzeba czekać. Niemiec nie jest taki głupi i stosuje dobre rozwiązania. Dużo jest claasów na polskim rynku bo niektórzy wiedzą co dobre i co za tym idzie można już bezproblemowo kosić i niema problemów z częściami. Jak ktoś ma 30 Ha to kupuje cosmosa i trzaska.

#24 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 19:22

Claas europa? Za 70 tys. nie kupie claasa powyżej 90 roku???? ;) :D :) jeszcze do domu mu go przywiozą. Jak twierdzisz że te zachodnie są takie dobre to się w to pakuj, bo ja napewno nie zamierzam. Ja jestem bardzo zadowolony z swoich bizonów i powiem ci że jak chcesz kupić coś porządnego to muszisz trochę kasy dać, a nie jak niektórzy za pare groszy kupią i zaś narzekają, ale w końcu coś za coś. Mój znajomy ma mercatora i objedzie pole raz w koło i stoi, i po roku mu się tego claasa odechciało :) :) ja też miałem claasa i wiem jakie to są czary i więcej nie będziemy się w to pakować :)
A ty teraz chcesz poruwnywać spalanie kombajnu co ma heder 2 do tego co ma heder 4 metry i silnik 120 km??????? bizon super w czasie sieczenia spala od 10-14 litrów On w zależności od stanu technicznego i umiejętności kierowcy

#25 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 20:31

Claas europa? Za 70 tyś. claasa powyżej 90 roku jakoś nie mogę znaleść. Nawet wypalonego szrota. A jak masz za taka kase taki kombajn to daj mi link bardzo będe Ci wdzięczny. Jak kupijeś kiedyś claasa co był już wypalonym szrotem to niedziw się że sie psuje. Bizon Zo- 56 co nadaje się na złom to też będzie Ci się psuł. Co kolego morowa91 za przeproszeniem i bez obrazy podniecasz się bizonem, jak claas senator (za 30 tyś. kupuje się eleganckiego) jest szybszy, czyściej młóci itp. od bizona ZO-56 nawet z lat 90. Nie porównuje europy do bizonka. Tylko wręcz odwrotnie. Porównuje Bizona w spalaniu z np. Claasem dominatorem 100 . Jest różnica w wydajności 3 razy większej i w spalaniu. Jaka kasa taki towar- chyba wiesz o tym.

#26 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 20:56

Claas europa? No to słabo kolego szukasz
http://www.allegro.p...dobry_stan.html
http://www.otomoto.p...=show&id=B46833
Przy wielu nawet nie podowają rocznika :) ;) :D I niewierze w to że senator ma większą wydajność od bizona, i jak mówiłem już wcześniej claas u mnie na podwórku już nie będzie stał, a na następny rok może nawet 3 bizony lub jeden rekord z 2000 r. i jakiś super :) Jak tak bardzo chwalisz claasa to kupuj, bo niemam przekonani do tych kombajnów i piszesz jakby bizon to był tylko super, bo przecież są jeszcze rakordy giganty, i BS i jeszcze pare do których nawet niektóre claasy się nierównają, a najbardziej w cenia , a nie różnią się wydajnością :)

#27 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 21:24

Claas europa? To żeś mi naszukał szrotów jakich w komisach dużo, tylko farba śmierdzi. Ten pierwszy ma mało zdjęć. Jakby facet miał coś ładnego to by szybko sprzedał, a on stoi już trochę czasu. Ten drugi to po pierwsze bez sieczki, wręcz odpada. Widać że już malowany i jak dobrze się przyjrzysz to widać jaki pogięty. Niewiem czy wogle tymi 2 claasami co dałeś link da wjechac się w pole. Poczytaj, posłuchał opini o wydajności senatora. Kiedyś prasowałem to wdziałem jak bizon kosił i senatorek- ten pierwszy się chował. Na następny dzień pojechałem gdzie on kosił i nie znalazłem ani jednego ziarenka na ziemi. O szukasz rekorda z 2000 r. Za rok sprzedaje go z sąsiadem- chcesz czekać tydzień na polu na części z Płocka, spać w zbiorniku, pilnować go jak zepsuje się? Wytrwały jesteś i lubisz się narobić. wIDAĆ że polski chłop z Ciebie z lat 90 i bez obrazy prosze. Do niebieskich reordów, gigantów, bs-ów niema już częsci od ręki a przecież tak niedawno to klepali. A do 40 letniej europki nie ma większych problemów. Nie różnią się wydajnością- chyba nigdy nie widziałeś claasa na polu. Dlaczego bizona wycogfali bizona z produkcji- bo miał przestarzała kostrukcje itp. I kolego nie wpieniaj mnie. Zobacz sobie jaki gardziel ma claas dominator 100 a jaką bizon rekord. Różnica kolosalna, wydajność 3 razy większa, jakość. Mam bizony i przeklołem ta marke. Jak coś nawali to leca teksty: KU!@# WIDAĆ ŻE TO POLSKA MASZYNA, NIECH GO h!@ STRZELI. I jeszcze niech ktoś się wypowie a nie tylko my w tym temacie dyskutujemy.

#28 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 21:44

Claas europa? Ty po prostu myślisz że tobie trafił się złom to zaraz wszystkie bizony są takie same. Poruwnójesz bizona i senatora a przecież wydajność kombajnu nie zależy tylko od wielkości hedera, ale również od umiejętności kierowcy i stany technicznego. To kupuj claasa jak wolisz go przez miesiąc w zarazie awarii na polu pilnować i czekać za częściami i zaś płakać jak będzie ich cena ,a za ta kasę mógłbyś nająć kombajn i by ci wszystko posiekł bez problemu. Wywal 150 tys. za kombajn a ja za ta samą kasę kupie sobie porządne 3 bizony i szybciej posiękę od ciebie i jeszcze w razie awarii zostanie mi kasy że mógłbym sobie serwis nająć :) :) :D Więcej spalą, ale robota będzie zrobiona a to się najbardziej liczy ;) :) :)

#29 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 22:14

Claas europa? Ojojojojojoj żebyś się czasem niezdziwił. Czy ja mówie że wszystkie bizony to złomy- sam dopowiadasz. Żeby łajza napita senatorem kosiła szybciej niż wprawny kierowca ZO-56 :) ;) :D . Kupój rekorda to ty będziesz stał na polu a nie ja. Jak coś nawali w claasie w co wątpie to jade do sklepu 70km odemnie i kupuje od ręki. Płace 3 razy więcej ale i jeźdze 5 razy dłużej na tej części niż w bizonie. Leje 3 razy mniej a zrobie roboty za trzech bizonów. Robota szybciej będzie zrobiona, tanio i bezproblemowo. Zostanie Ci na serwis?? Chyba dla czwartaków spod sklepu. A do mnie przyjeźdza korbanek. Kosze w garniturze, klima wszystko działa a bizonki wymiękają- niema to tamto. Wiesz z czym kojarzy mi się bizon?- z hukiem, trudnością dostania części do rekorda i ten kurz co na ciebie idzie- chyba lubisz to kolego?

#30 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 22:38

Claas europa? Kto cie tak strasznie okłamał lejesz 3 razy mniej, za części płacisz tylko 3 razy więcej i 5 razy dłużej jedziesz, życie nie jest tak pięknej jak w tej twojej bajce :) ;) :D Kosisz w garniturze, zdaża się awaria przejeżdza korbanek i robi, a póżniej wystawia rachunek i nawet muszisz ten garnitur sprzedać by im zapłacić ze to że przyjechali, :) :)
Powiem ci tak jak nowe to chodzi, ale ma sie też czasem prawo popsuć, ale jestem ciekawy ile tych dzisiejszych kombajnów będzie za 30 lat na chodzie, bo wątpię że bizona przeżyją większość z nich będzie na szrotach leżeć :) :) I żebyś czasem się nieprzejechał i ten klas nieokazał się gorszymi zwłokami niż bizon

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 22:56

Claas europa? do autora tematu zastanów się nad kupnem claasa compact 30 mam ten kombajn juz chyba z 16 lat miał kilka awari ale wszystko było naprawiane we własnym zakresie kombajn ma cheder o szerokośći 2,4m i silkik 4 cyl perkins jak dla mnie jest super
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#32 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 22:57

Claas europa? @morowa91 pisałeś że bizony w sezonie nie miały awarii a w galerii miałeś foty z naprawy skrzyni. Skoro twoje bizony są takie dobre to czemu sprzedajesz?

Z częściami do claasów nie ma większych problemów. To prawda siec sprzedaży części do kombajnów z zagranicy mogła by byc większa... Rzeczy typu paski filtry dostajesz od ręki. Większośc części do dominatorów w mojej okolicy też dostaniesz. Troche gorzej jest z częściami do starszych claasów ale pasy znajdziesz...

#33 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 23:14

Claas europa? Było zdjęcia i nad nim pisało co to była za awaria i najpierw przeczytaj co tam pisało czyli ścięte nity na trybie o ataku i tryb od wstecznego biegu czyli koszta nie przekroczyły nawet 100 zł :) A jakbyś poczytał kilka komentarzy lub nawet w tym temacie dokładnie moje posty to byś znał odpowiedz na twoje drugie pytani czemu sprzedaje :) My kupujemy tylko kombajn na sezon i po żniwach sprzedajmy ponieważ nie mamy nawet gdzie go wstawić, a cały rok nie będzie u mnie stał na dworze :D ;) :) wszystko pisze wystarczy tylko trochę uwagi

#34 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 23:24

Claas europa? i claas i bizon ma jakies zalety...bizona jesli sie ma pojęcie naprawi sie samemu. a do claasa niekiedy trzeba wzywac serwis ale to tez zalezy do jakiego bo do europy nie :D bizon łyknie dobrze ponad 10, i chocby jaki był kombajnista to mniej jak 12 nie spali. wydajność na pewno dominator ma duzo większą i komfort bez porównania i na tym miejscu o jakimkolwiek porownaniu tego do bizona nie ma co gadać chyba ze ktos kocha spartanskie warunki i lubi wiedzieć po powrocie z pola że kosił od rana do nocy. niestety a raczej na szęscie świat idzie do przodu a kto nie idzie razem ze swiatem ten sie cofa. bizon na duże areały to już, nie ma sie co oszukiwać - przeżytek. kto teraz na 100 czy wiecej hektarów ma bizony? każdy woli sprowadzic jakiegos dominatora czy coś innego. taka prawda ze bizon to nie cud techniki. na usługi-owszem może sie nadac bo jest dość nieduzy i na małe pola jest OK. ale dominatory czy senatory też są nie duze i zrobią ten hektar w godzine jak bizon. dalej... @vwpassat napisał ze jaka cena taka maszyna. i to jest święta prawda. za 40k można kupić super bizonka ale to dalej jest bizon i nie ma startu do claasów. trzeba stać zeby zobaczyc co sie dzieje czego nie ma w dominatorze. czy nawet JD 975. duzo wydajniejszy od bizona i z częsciami tez nie ma problemu.

ogolnie na to nie ma reguły ktory sie bedzie psuł. bo bizon przechodzi kilka seznonów bez awarii ( znam przypadek BS-Z110 ktory chodzi 8 sezon bez powaznej awarii) a znajdzie sie i taki na ktorego własciciel bedzie pluł bo sie ciągle psuje. tak samo moze byc z claasem.

edit: @morowa: koszt cie nie przekroczył 100zl ale to juz jest cenny czas i kasa w plecy bo za ten czas skosił bys kilka ha i to by była spora wielokrotnosć kosztu naprawy. i miałbys tą kase w kieszeni a tak to wywaliłes 100zł a czasu ci nikt nie zwruci. sądze że claasy nie scinają nitów ;)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#35 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 23:41

Claas europa? Tak narzekacie na bizona, a jeszcze z 10 lat temu był jeden bizon na wiosce i wszystko w koło pokosił i nie trzeba było żadnego dominatora i ludzie sobie poradzili ;) :D :) a teraz w każdym prawie gospodarstwie powyżej 20 ha jest kombajn, a jeszcze gorsze kłótnie o sieczenie są niż wtedy :) :)
@zetor wiesz, ale jeden kombajn tak czy tak kosił, a to wtedy była niedziela i w naszej wiosce była impreza co nawet pisze pod tamtą fotką więc klijentów za sieczenie nie było. W claasie nity się może nie ścinają, ale rzadko którą awarie możesz w własnym zakresie usunąć :) :)

#36 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 08:39

Claas europa?

Ty po prostu myślisz że tobie trafił się złom to zaraz wszystkie bizony są takie same.

A ty jak myslisz?? Tak samo ze tobie trafil sie złom claas i teraz wszystkie sa takie same ;)
Co do prymitywnosci claasow to powiem tak-w tym toku urwała nam sie linka od sprzegła, naprawilismy sami w jakąs godzinke z tym ze trzeba bylo sobie polezec pod kombajnem :D On jest tak prymitywnie zrobiony cos do konstrukcji cepa zblizone :) W sumie to tam do niczego oprocz silnika nie ma wzywac mechanika :)

Troche sie zrobil OT wiec prosze wrocic do tematu o claasie europa i niech ktos zalozy temat-Bizon vs Claas

#37 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 09:33

Claas europa? Po pierwsze do europy nie trzeba mechanika, ponieważ to jest prosta maszyna. I chyba ty morowa91 niewidziałeś nigdy tego kombajnu z bliska. Po drugie jak stać mnie na kombajn za 150 tyś. to stać mnie na ewntualny serwis itp. Po trzecie new holland nie jest taki głupi i jakby bizon był taki dobry nadal by go klepali, ale ta przestarzała technologia. Po czwarte morowa91 chyba 10 lat temu byłeś małym dzieckiem. Nikt jeszcze nie sprowadzał claasów bo to była ogromna kasa i 40 tyś. to były ogromne pieniądze na kombajn. Po piąte polak zawsze głupi i lubi się narobić to jeździ w kurzu bizonem. Po szóste bizon to przeżytek był dobry ale góra 15 lat temu. Żeby w 2000 roku była technologia z lat 80. Po siódme jak coś jest dobre to się płaci. Nasil90 też zastanawiam się nad kupnem kombajnu claas comapakt 30. Czy mógłbyś trochę więcej o nim napisać. Z góry dziękuje Ci. Morowa91 jak miałeś i zajeździłeś claasa to niezanczy że inne też są takie, jak sprzedajesz co rok bizony to chyba nie jest to takie dobre. Ktoś co ma coś dobrego to niesprzedaje. Czy ty jesteś jasnowidzem i skąd wiesz że nowy claas nie wytrzyma 30 lat. Żebyś się niezdziwił. Teraz wszyscy zmieniają polskie kombajny na zachodnie, bo niektórzy wiedzą co dobre. I jeszcze jedno pamietam jak kiedyś w latach 90 znajmomy miał europe z sieczkarnią. Ludzie patrzeli się jak i co to jest sieczkarnia od początku do końca pola. Więc krótki wniosek. Claas z lat 60 miał już nowszą technologie od bizona i co najważniejsze była trwalsza. Co teraz powiesz morowa91 po moim poście i kolegów co pisza powyżej? I jeszcze jedno ja nie kłamie bo politycy nie znoszą konkurencji, sam się okłamujesz i tyle.

#38 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 10:01

Claas europa? Przecież nie mówiłem że do europy potrzeba mechanik, bo przecież tam wystarczy dobry młotek jak w bizona i europe widziałem, bo mój wuja miał :) Teraz wszyscy co kupują nowe kombajny to twierdzą że one są takie super, a ciekawe co za pare lat powiedzą znam kolesia co kupił w tym roku nowego claasa tucano i nawet mam zdjęcia to mówił że już mu klima nie działa i 2 tygodnie czekał aż serwis przyjedzie, pewni to sama co o bizonach technika idzie do przodu, a bizony super były produkowane od lat 80 i jak na tamte czasy były bardzo nowoczesne i wydajne ;) Mówisz że europa miała sieczkarnie, a nie powiedziałesz że bizony miały wysywane motowidła, o który w tych latach claas nie marzył. Twoje wypowiedzi są jednostrone i z jednego punkty wiedzenia że claas to taki super kombajn, a nawet nie miałesz claasa. Człowiek uczy sie na błędach, w tym swoim claasie za 150 tys. zł w razie awarii nic sobie nie zrobisz i będziesz czekał aż z łaski przyjedzie serwis i zanim części sprowadzą to już może być czasem po żniwach. @zetor pisał że niema reguły co do awaryjności bizon, ani claasa więc nie bądź taki pewny że pojeżdzisz dłużej niż rekordem :D

#39 Share VWPASSATB6

VWPASSATB6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 12:30

Claas europa? Mówisz że bizony były kiedyś wydajne i nowoczesne. Ale do czego ty przyrównujesz? Niewiesz że kiedyś była komuna. Rynek był samowystarczalny. Niemcy byli podzielone. Claas był produkowany w zachoznich niemcach więc nie był eksportowany do Polski. Więc niemów że bizon był wydajniejszy od claasa czy JD. Chyba wiesz jak jest ze znajmościami. Kolega tata i jego ojciec mieli kolege co miała siostre i ona kupiła z bratem nowego claasa tucanto, więc w to niechce mi sie wierzyć. A po co bizonowi wysówane motowidła, jak u claasa to przeżytek i stara technologia. Nie lepiej dać coś sprawdzonego? A twoje wypowiedzi są jakie? Tez jednostronne i uważasz że bizon to super kombajn. Ten ZO- 56 za 12 tyś. tesz jest taki dobry? Mówisz że niemiałem claasa- a skąd ty wiesz co ja mam i miałem w posiadaniu? Znasz mnie? A może mi do claasa za 150 tys. nie trzeba mechanika bo może z zawodu jestem nim i pracuje np. u Korbanków. Jak niewiesz to niegadaj.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 13:26

Claas europa?

Przecież nie mówiłem że do europy potrzeba mechanik, bo przecież tam wystarczy dobry młotek jak w bizona i europe widziałem, bo mój wuja miał :) Teraz wszyscy co kupują nowe kombajny to twierdzą że one są takie super, a ciekawe co za pare lat powiedzą znam kolesia co kupił w tym roku nowego claasa tucano i nawet mam zdjęcia to mówił że już mu klima nie działa i 2 tygodnie czekał aż serwis przyjedzie, pewni to sama co o bizonach technika idzie do przodu, a bizony super były produkowane od lat 80 i jak na tamte czasy były bardzo nowoczesne i wydajne ;) Mówisz że europa miała sieczkarnie, a nie powiedziałesz że bizony miały wysywane motowidła, o który w tych latach claas nie marzył. Twoje wypowiedzi są jednostrone i z jednego punkty wiedzenia że claas to taki super kombajn, a nawet nie miałesz claasa.

klima sie zepsuła ale ją naprawią i bedzie hulać a w bizonach tego nie uświadczysz :D. morowa piszesz ze sprzedajesz bizona bo nie ma gdzie stać. znam goscia co ma 3 bizony w idealnym stanie i zawsze jeden stoi przykryty cały plandeką bo nie ma tylu garaży,ale jest na tyle dobry że go nie sprzedaje bo nie ma gdize trzymać. a co do motowideł to kombajnista sobie poradzi a jak nie ma sieczkarni a nie chce sie słomy to co zrobić? albo orkanem albo spalić...do tego zachodnie JD czy dominatory z lat 80 były już DUŻO lepsze i wydajniejsze od bizonów nawet rekordów.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user