Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3672 odpowiedzi na ten temat

#1961 Share prome

prome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 22:08

uprawa truskawek

paszko napisz czy już wyczułeś tego sthila, bo w teorii wszystko ładnie można wyliczyć, a niestety w praktyce nie wychodzi tak dokładnie.

Ja swego miałem ustawionego bardzo dobrze, mogłem wyliczyć zawiesinę z dokładnością do 3-5l nawet na pół ha do momentu, aż wstawiłem pompę ciśnieniową. Teraz za szybko ucieka mi ciecz robocza pomimo duszy ulv z małą średnicą, gaz na dwójce, tak jak zawsze. Muszę chyba ponownie robić testy z wydajnością.

Teraz kupiłbym sr 430, jest przede wszystkim lżejszy od 450, którego i tak nie używam do rozsiewania nawozów, czy innych granulatów.

Aha, kup koniecznie pas biodrowy, nie jest drogi, a przy dobrym wyregulowaniu odczujesz dużą różnicę... będzie "lżejszy" ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 22:05
  •  

#1962 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 10:10

uprawa truskawek

dawka hydrocompleksu to okolo 300 ka na ha lepij dać ja w jednej dawce na poczatku wegetacji czy w dwoch na poczatku wegetacji i na poczatku kwitnienia a moze teraz 300 kg i pozniej jeszcze ze 100 dorzucic

Teraz daj 200 kg i 100 kg w pełni kwitnienia. Jeszcze kwestia co i ile stosowales po zbiorach?

Edytowany przez funkmaster1993, 18 marzec 2015 - 10:11.

FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#1963 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 10:34

uprawa truskawek

Witam Koledzy na moja plantacje na pczatku marca dalem complex w dawce ok 300 ha potem prysnalem stompem aqua przykrylem agro 2 tyg temu i teraz co by wypadala dac i kiedy ???? jakies odzywki aminokwasy czy co? odkrywacie je jak temp w dzien ok 10-13 stopni a w nocy blisko 0? pozdrawiam 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1964 Share TomaszPaszko

TomaszPaszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 11:28

uprawa truskawek

w truskawce zalecenia sę na dwa razy nawóz podzielic,ja tez tak będe robił. pierwszy raz sypne jak wypuści ok. 50%młodych listków,hydro+tripcote potem prysne black jack+terra sorb complex. druga dawka nawozu to hydro+nitrabor

paszko napisz czy już wyczułeś tego sthila, bo w teorii wszystko ładnie można wyliczyć, a niestety w praktyce nie wychodzi tak dokładnie.

Ja swego miałem ustawionego bardzo dobrze, mogłem wyliczyć zawiesinę z dokładnością do 3-5l nawet na pół ha do momentu, aż wstawiłem pompę ciśnieniową. Teraz za szybko ucieka mi ciecz robocza pomimo duszy ulv z małą średnicą, gaz na dwójce, tak jak zawsze. Muszę chyba ponownie robić testy z wydajnością.

Teraz kupiłbym sr 430, jest przede wszystkim lżejszy od 450, którego i tak nie używam do rozsiewania nawozów, czy innych granulatów.

Aha, kup koniecznie pas biodrowy, nie jest drogi, a przy dobrym wyregulowaniu odczujesz dużą różnicę... będzie "lżejszy" ;)

hej, nio zrobiłem próbę samej wody i fajna sprawa próba nawozu tez była i jest zarombiście, pieniądze nie poszły w błoto. a czemu kupiłeś drugi tamten sie popsuł? dysza ulv jest konieczna czy na tej średniej mozna jechać

#1965 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 19:07

uprawa truskawek wesoły maniek teraz nie odkrywa się bo przeciez im nic nie będzie . pozniej jak beda kwitly lub bardzo cieplo to się odkrywa

#1966 Share TomaszPaszko

TomaszPaszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 19:22

uprawa truskawek

a właśnie ze nie. odkrywa sie jak jest wysoka temp,słonecznie. w innym przypadku sie poparzą 

#1967 Share radian123

radian123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 20:16

uprawa truskawek

anka1 sadzaki wykonałem we własnym zakresie, jak sie sprawdzą to bedę jutro wiedzial bo przyjezdzaja sadzonki

#1968 Share TomaszPaszko

TomaszPaszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 20:26

uprawa truskawek

a jaką odmianę zamówiłeś?

#1969 Share radian123

radian123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 20:39

uprawa truskawek

roxana w Raggi Vivai

#1970 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 20:46

uprawa truskawek

TomaszPaszko co ty bredzisz truskawka okryta jest do kwitnienia  później odkrywasz żeby pszczoła troche pohulała 

odkrywasz jedynie gdy pryskasz pielisz itd .

odkrywa się jak jest upalnie ale folię nie włóknine 

wesoły poczytaj kilka postów wyżej ja stosowałem blackjak + terrasorb complex za parę tygodni pewnie poliwersum albo inny fungicyd zobaczy się :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1971 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 21:01

uprawa truskawek

Teraz daj 200 kg i 100 kg w pełni kwitnienia. Jeszcze kwestia co i ile stosowales po zbiorach?

na jesieni był 300 kg na ha planten i poźna jesienia wapno 

#1972 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 21:49

uprawa truskawek

TomaszPaszko co ty bredzisz truskawka okryta jest do kwitnienia później odkrywasz żeby pszczoła troche pohulała

odkrywasz jedynie gdy pryskasz pielisz itd .

odkrywa się jak jest upalnie ale folię nie włóknine

wesoły poczytaj kilka postów wyżej ja stosowałem blackjak + terrasorb complex za parę tygodni pewnie poliwersum albo inny fungicyd zobaczy się :)

I co ten blackjak i terra sorb az takidobry efekt daje? To cos jak asashi?

#1973 Share TomaszPaszko

TomaszPaszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:16

uprawa truskawek

no chyba raczej nie bredze, wiem co słyszałem od osoby która miała okrytą truskawke i liście były poparzone. niemów mi ze jak będzie  25 stopni to nie poparzy pod włókniną.

#1974 Share bamberka31

bamberka31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:24

uprawa truskawek

planten ??

Edytowany przez bamberka31, 20 marzec 2015 - 19:35.

#1975 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:41

uprawa truskawek

no chyba raczej nie bredze, wiem co słyszałem od osoby która miała okrytą truskawke i liście były poparzone. niemów mi ze jak będzie  25 stopni to nie poparzy pod włókniną.

no wyobraź sobie że nie poparzy :) bo włóknina ci cieniuje a nie skupia światło.

Mając dajmy na to 1 ha pod przykryciem już chcę cię widzieć jak ganiasz w każdy dzień co jest 25 stopni i odkrywasz... jak już to z końców odwala się  cegłę czy worki zależy co kto stosuje .

no chyba że działka 10x10 to inna sprawa

Apropo  gdzie ty bedziesz miał 25 stopni w cieniu do 1 maja? xD  

okrywam włokniną  truskawy od dobrych kilkunastu lat także już zjadło się na tym zęby.

@tomn95 

terrasorb to aminokwasy (antystresant) 

blackjak -coś al'a ukorzeniacz

Asahi to całkiem co innego 

Edytowany przez senator11111, 19 marzec 2015 - 19:43.

#1976 Share TomaszPaszko

TomaszPaszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:58

uprawa truskawek

oj tam . są plusy i minusy. powtarzam co słyszałem. zależy tez od regionu w jakim sie mieszka. u mnie truskawki zbiera sie na początku czerwca na skup. nie chodzi oto czy jest 25st. w cieniu tylko w słońcu. a pod włókniną to ile bratku jest??? hm. a jak tam z cyrkulacją powietrz pod tą włókniną,jak tam wtedy z przewiewem jest?? :)

#1977 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 20:11

uprawa truskawek

fakt pod włókniną jest o kilka stopni więcej ale powtórzę jeszcze raz przeważnie okrywę ściągamy wraz z kwitnięciem. u mnie przypada na 20.04 - 01.05.  a żeby nawet w tym okresie było około 25 stopni przez kilka dni to nic wielkiego się nie stanie  .

po tym okresie leży sobie czekając czy będą nocne przymrozki czy nie . chyba że temperatura bardzo spada to się okrywa na ten tydzień dajmy na to .

Przewiew masz jak ci sarna czy pies wypruje dziury :P

Okrywa się przeważnie odmiany deserowe, przemysł późno rusza, w naszych rejonach nieraz ludzie nie mają co robić z truskawką i czekają z niecierpliwością zanim zaczną brać truskawy. 

Edytowany przez senator11111, 19 marzec 2015 - 20:20.

#1978 Share radian123

radian123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 20:27

uprawa truskawek

dzisiaj otrzymalem sadzonki frigo, myslalem ze one wytrzymuje do -5 po posadzeniu spokojnie, a tu sie okazało ze temperatura ponizej -2 stopni zaburza caly proces frigo... dobrze ze mam agrowloknine to rozloze.

#1979 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 20:40

uprawa truskawek

no wyobraź sobie że nie poparzy :) bo włóknina ci cieniuje a nie skupia światło.

Mając dajmy na to 1 ha pod przykryciem już chcę cię widzieć jak ganiasz w każdy dzień co jest 25 stopni i odkrywasz... jak już to z końców odwala się cegłę czy worki zależy co kto stosuje .
no chyba że działka 10x10 to inna sprawa

Apropo gdzie ty bedziesz miał 25 stopni w cieniu do 1 maja? xD

okrywam włokniną truskawy od dobrych kilkunastu lat także już zjadło się na tym zęby.

@tomn95

terrasorb to aminokwasy (antystresant)
blackjak -coś al'a ukorzeniacz

Asahi to całkiem co innego

Zauwazyles zmiane w truskawce po stosowaniu tych srodkow i ich nie stosowaniu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1980 Share TomaszPaszko

TomaszPaszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 20:58

uprawa truskawek

fakt pod włókniną jest o kilka stopni więcej ale powtórzę jeszcze raz przeważnie okrywę ściągamy wraz z kwitnięciem. u mnie przypada na 20.04 - 01.05.  a żeby nawet w tym okresie było około 25 stopni przez kilka dni to nic wielkiego się nie stanie  .

po tym okresie leży sobie czekając czy będą nocne przymrozki czy nie . chyba że temperatura bardzo spada to się okrywa na ten tydzień dajmy na to .

Przewiew masz jak ci sarna czy pies wypruje dziury :P

Okrywa się przeważnie odmiany deserowe, przemysł późno rusza, w naszych rejonach nieraz ludzie nie mają co robić z truskawką i czekają z niecierpliwością zanim zaczną brać truskawy. 

no to z tym sie zgodze jak tak. to u ciebie wcześnie zaczynają kwitnąc. dobrze ze doszliśmy do porozumienia :) hehe. frukty na giełdę wozisz? my kiedys tez wozilismy  z 15-18 lat temu na białystok. wtedy był troche inny temat. dzisiaj chyba wszyscy mają deserówkę...