Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3670 odpowiedzi na ten temat

#1861 Share anka1

anka1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 luty 2015 - 16:22

uprawa truskawek

@sim200 maszyną ciągniesz odrazu taśmę pod włókniną. Niby nawóz sie rozpuszcza na włókninie i niby w tym jest lepsza od folii , tylko że..... wiesz jak jest...

Jeśli chodzi o chwasty - to fakt fajna sprawa, tylko w to miejsce ( zamiast oprysków na chwasty i motyczenia ) w to miejsce wchodzą Ci takie robótki ręczne jak np. ręczne usuwanie rozłogów i ręczne czyszczenie wiosną bo na wałach nie skosisz liści po sezonie. Chociaż niektórzy i w gruncie nie koszą jak mają zadbane plantacje.

Niektóre odmiany mogą sie też ponoć odparzać na włókninie ( chociaż tu to bardziej na foli , a na włókninie już nie tak bardzo )

No i jeszcze coś -15 arów to fakt niedużo włókniny , tylko  to jeśli chcesz od kogoś wypożyczyć maszynę, jeśli nie masz blisko od kogo , to jechać daleko po nią to raz, dwa to odwozić no i kaska za wypożyczenie

Edytowany przez anka1, 15 luty 2015 - 16:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 11:26
  •  

#1862 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 15 luty 2015 - 17:59

uprawa truskawek

Ale jeśli bez włókniny to międzyrzędzia można kosić taką kosiarką ogrodową lub jakimś randapem lub bastą je wypalić czy konieczna jet ta glebogryzarka rzędowa żeby chwasty nie wrastały w rządek? Widzialem na yt taki filmik z tą maszyną co formuje redliny, rozkłada włokninę i linie kroplujące, tylko, że formuje płaskie redliny (nie takie półkola) to po takiej płaskiej redlinie po sezonie chyba dałoby rade kosiarką ogrodową wjechać i skosić? Jeśli truskawki 3 lata owocują efektywnie to może byłoby korzystniej wypożyczyć maszynę (jeśli ktoś wogóle ma w okolicy) niż 3 lata co roku plewić lub najmować, bo to jednak trochę roboty jest z tym plewieniem i pewnie na jednym plewieniu w roku się nie kończy, ale ja nie wiem, bo nigdy nie miałem truskawek. A Ty Anka1 jakie masz te truskawki?

#1863 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 15 luty 2015 - 18:28

uprawa truskawek

u nas jeden się napalił na włoknienie i zrobił 30 arów i powiedział mi żeby wiedział ze tyle przy tym pracy to by tak nie sadził teraz ma wszytsko w gruncie

musisz zrobic otwory aby tam posadzic truskawki ale z tych otworow tez wyskocza chwasty i siedzisz tam i dłubiesz  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1864 Share anka1

anka1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 luty 2015 - 18:34

uprawa truskawek

sim200 ja też nie posadziłam w końcu na wałach. Tak jak pisałam- kilkaset km trzeba było maszynę do formowanie ciągnąć.

Wbiłam sie w temat i powiem Ci też chodzi mi to po głowie

W międzyrzędzia przy wałach spokojnie wjedziesz kosiarką ogrodową i spokojnie sobie z nimi poradzisz. Opryskać międzyrzędzia też możesz od chwastów.

Tylko na wały już nie da rady taką kosiarką - i choćby sie starać poszarpie sie włókninę

Edytowany przez anka1, 15 luty 2015 - 18:37.

#1865 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 15 luty 2015 - 18:48

uprawa truskawek

ja truskawki na redlinach koszę kosiarką trawnikową, liście prosto w kosz i po sprawie 

#1866 Share anka1

anka1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 luty 2015 - 18:52

uprawa truskawek

cinek1808  w otworach przeważnie wyskakuje jednoliścienne- czasami starczy czymś na jednoliścienne przejechać

Ale fakt inne robótki ręczne są. Samo to usuwanie rozłogów - trzeba parę razy w roku z sekatorem lecieć

Zależy kto na co ma większą determinację :) jak ktoś na chwasty to pójdzie w włókninę :)

Edytowany przez anka1, 15 luty 2015 - 19:13.

#1867 Share sim200

sim200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 15 luty 2015 - 19:05

uprawa truskawek

W uprawie zwykłej na płasko glebogryzarka rzędowa załatwia sprawę rozłogów czy tez trzeba z sekatorem latać? 

#1868 Share anka1

anka1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 luty 2015 - 19:12

uprawa truskawek

załatwia :)

#1869 Share Samson1

Samson1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Sport, wędkarstwo, motoryzacja.

Napisany 16 luty 2015 - 08:45

uprawa truskawek

Czym najlepiej prysnąć od chwastów przed położeniem folii na początku marca? Stomp + Devrinol? Czy taka mieszanka to raczej po zbiorach?

#1870 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 16 luty 2015 - 09:06

uprawa truskawek

Koledzy powiedzcie mi  bo pierwszy raz bede przykrywal agrowloknina truskawke na wiosne i nie wiem na co mam szczegolnie zwracac uwage kiedy klasc ja juz czy zawsze potem na dzien trzeba odsuwac ja oraz do kiedy ja trzymac na polu???? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1871 Share Gosiaczek120

Gosiaczek120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 16 luty 2015 - 12:39

uprawa truskawek

Ja mam 50 a truskawki na włókninie i nie narzekam fakt roboty na początku jest od cholery ale odpada ci pryskanie na chwasty czy pielenie od czasu do czasu przejdziesz po grządkach i wyrwiesz parę chwastów i zależy jaką masz grubość włókniny mnie się nie zdarzyło aby odparzyło mi truskawkę 

#1872 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 16 luty 2015 - 20:46

uprawa truskawek wesołymaniek. już można przykrywkac tamtego roku przykrywalem 20 lutego a w tym już część przykrylem a jeszcze jutro . na dzień ja odkrywam jak ostre słońce . wloknina do zbiorów u mnie zostaje

#1873 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 21 luty 2015 - 18:27

uprawa truskawek

Witam nikt się chwali kto był w stolicy na targach? Jakie opinie bo ja jestem zadowolony nawet choć zawsze może być lepiej, pozyjemy zobaczymy. Liczyłem na wiele firm od opakowań a był jeden i termin oczekiwania tylko 4miechy szok!!!!!!!

#1874 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 21 luty 2015 - 19:28

uprawa truskawek

Ja byłem ze znajomą, Troszku sie spóźniliśmy bo wiadomo jak to w trasie:P

Była jedna firma nazwy nie pamiętam a open box opanowywał parkingi :P bo miałem za szybą ich ulotkę :P

Edytowany przez senator11111, 21 luty 2015 - 19:29.

#1875 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 22 luty 2015 - 19:17

uprawa truskawek

Witam, jaką stosujecie agrowłóknine na wiosnę 17,19 czy może 23g? Testował ktoś poszczególne i wie może na ile sezonów starczają?

#1876 Share anka1

anka1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 luty 2015 - 19:29

uprawa truskawek

@jaro 86  19,  nie wiem jak inni . Chyba to zależy od wielu rzeczy - nie każda dziewiętnastka dziewiętnastce równa, jak i w życiu :)

Pochwalcie sie chłopaki - jakieś truskawkowe nowinki na wykładach TSW ?

Edytowany przez anka1, 22 luty 2015 - 19:34.

#1877 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:00

uprawa truskawek

A polecasz jakąś firmę od agrowłókniny? Z nowości nowy fungicyd z bayera Luna, ale i cena...:)

#1878 Share anka1

anka1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:45

uprawa truskawek

akurat mojej Ci nie polecę, bo poprzednim razem było u nich brane i była ok. A tym razem no to prosto do nich było pukane, no i przysłali a taką cieniznę że szkoda mówić. Niby 19 a takie to cieniutkie jakby to nawet 17 nie była. Dobrze tego nie można było położyć bo odrazu sie rwało.

Dlatego nie każda np 19 jest taka sama. Po tej właśnie "wtopie" porównywałam próbki czterech różnych firm o takiej samej gramaturze. Różnica duża.

#1879 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 22 luty 2015 - 20:49

uprawa truskawek

jeśli nie chcesz tutaj pisać  to podaj mi na priv swoje porównania tych firm jeśli oczywiście możesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1880 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 22 luty 2015 - 21:57

uprawa truskawek

Agrimpex tylko jedna wada cena. Zawsze ta sama jakość i grubość stosuje 23g i jest dobrze.

Luna była już rok temu i co z ceną? Signum czy Switch są w zbliżonej, liczy się skuteczność co z niskiej ceny gdy musisz użyć kilka razy by efekt był odpowiedni.