adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Piter72    0

Witam

Można jeszcze posiać saletrę wapniową czy już za puźno?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

na grunt możesz posiać na truskawki pod okryciem to już za późno 

nie każda odmiana toleruje saletre wapniowa dawna posypowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

@Cinek daj mospilan on wgłębnie działa fastac jedynie kontaktowo ale też daje rade z kwieciakiem w zeszłym roku go stosowałem:)

Ps kiedy u ciebie pierwsze truskawy ?

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Na przędziorka Ortus, magus, envidor Tylko karencja  conajmniej 14 dni  w przypadku envidoru przed kwitnieniem się go stosuje. 

Apropos kropki od spodu to nic nie mówi zaopatrz się najlepiej w konkretną lupe z jak największym przybliżeniem 30-40x i poobserwuj liście:) 

próg zagrożenia 2 przędziorki na 1 listku liścia. 

 

Zapobiegawczo stosuje się olej parafinowy (naturalna metoda) oraz puszczając na plantację dobroczynka. 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

na przędziorka bez karencji można też afik, lub olejek pomarańczowy (prev-b2), treol, i pewnie coś by jeszcze znalazł, 

ale oprysk tylko dobrą fregarią lub octopusem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

panowie jak jest z sprzedażą truskawek w miastach pod marketami takimi jak Tesko,Biedra ? Jesli mam zgode że moge sprzedawać od osoby z biedry to moge  stać na parkingu i sprzedawać ? JEst jakieś prawo ? Cos ktos na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Co to może być? Truskawka pod włókniną. Wcześniej ktos podpowiadał, że to może  przypalenie, ale już sam nie wiem

post-23705-0-55047200-1431271000_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

panowie jak jest z sprzedażą truskawek w miastach pod marketami takimi jak Tesko,Biedra ? Jesli mam zgode że moge sprzedawać od osoby z biedry to moge  stać na parkingu i sprzedawać ? JEst jakieś prawo ? Cos ktos na ten temat

 

Jakie prawo? Czy to tesco czy to Biedronka to teren prywatny, u nas  Rzeszowie wydzierżawiają miejsce pod tesco za 1000zł główne tesco 2gi oddział mniejszy 500zł miesięcznie tak było w zeszłym roku. Pod biedronką widziałem jak ich strażnik przeganiał jak mieli wystawione truskawki na kostce ale jak schowali do auta to już inna bajka. Generalnie jeżeli chcesz handlować na ich terenie powinieneś mieć pozwolenie od kierownika/ właściciela sklepu.

 

@Jaro86

wydaje mi się że to otarcia ale ty jeszcze truskawki trzymasz pod włókniną  ? u mnie wietrzą się dobre 2 tygodnie :)

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

nie mam tego dużo, więc prawie codziennie odkrywam:) chyba zawsze cos tam szybciej będą dochodziły nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

Cinek dlaczego niektore odmiany nie toleruja saletry wapniowej posypowo?Jakie to odmiany? Zgóry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak ale wielkiej roboty ci to nie zrobi :) Praktyka mi mówi lepiej wyjść 1 dzień później mieć zdrową truskawkę niż walczyć z presją szarej, niejednokrotnie wywalając część truskawki na kompostownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

Senator czyli pod biedra moge stać i sprzedawać z samochodu jesli mam pozwolenie od kierownika albo kogos tam ? Wtedy policja ,straż miejska nic nie moze zrobic ? CHODZI mi o tych co maja warzywniaki na osiedlach oni wtedy moga zadzwoic. Tamtego roku stalem 1 raz pod biedra zdetalowalem wtedy gdzies 160 koszyków po 7 zl w 4 h , a na gieldzie nie mial kto wtedy dac 4 zl . Truskawka byla już troche gorsza bo koniec sezonu a ludzie zadowoleni przychodzili i kupowali i chcieli bym jeszcze przyjeżdżał ale już nie bo ylo z czym. Bo jak cos to moge zdertalować jak na gieldzie nie pójdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś producentem sprzedajesz własny towar w dodatku na prywatnym terenie, osiedlowy sklep to przysłowiowy handlarz, więc niech nasyłają urząd skarbowy, sanepid, policje, straż miejską mogą ci za przeproszeniem naskoczyć.

Dobrze byłoby mieć na papierze że możesz handlować na terenie tej biedronki .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

to bedzie ciężki rok jak narazie duże nasilenie szarej pleśni do tego jeszcze przędziorek się postał 

darselect nie lubi saletry wapniowej posypowo udowodnione w polu więc lepiej dolistnie i jeszcze propo odmian to clery nie lubi być okryta folią perforowana a woli włóknina  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo ostatnio co 3 dni "signum :P " i mythos na dniach kolejne zabiegi 

 

stosował ktoś  lune sensation ? przereklamowana  czy rzeczywiście taka dobra ? kazdy ją zachwala jednak nie oszukujmy się ta cena lekko powala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podobno warto miec zaswiadczenie o zaplacie podatku rolnego i nikt nic nie powie, a moje pytanko jak sytuacja wyglada z wagami????? musza byc tylko z legalizacja podobno bo miejska lub policja zawsze to sprawdza. macie jakies ciekawe godne polecenia modele??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic o wagach nie wiem u nas nikt tego nie kontrolował ja zrobi ę w tym roku ksero wpisu do sanepidu z drugiej strony do ewidencji producentów. wystarczy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

ale luny dajesz 0,8 l na ha a litr kosztuje 500 zł  teraz jak policzysz switch na ha i do tego np zato  to prawie to samo wychodzi signum tez nie wiele tańszy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

No w przypadku signuma 100 zł w kieszeni zostaje tak się wlasnie zastanawiałem nad lunąa żeby ja przemieszać z dotychczas stosowanymi środkami. Na pewno by nie zaszkodziło

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego Senator11111 a jaki wpis do sanepidu o co chodzi i tak samo z ta ewidencja producentów .wytłumaczysz cos?


ja pryskalem w piątek terra sorb a jutro chce wziasc lune wlasnie i dwa zabiegi nia . dziś wyscielilem sloma bo już sporo owocow zielonych jest i mam pytanko ma ktoś na forum i stosuje ta rozscielarke do slomy, jak to się sprawdza ? warto myslec o niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Kolego Senator11111 a jaki wpis do sanepidu o co chodzi i tak samo z ta ewidencja producentów .wytłumaczysz cos?

 

ja pryskalem w piątek terra sorb a jutro chce wziasc lune wlasnie i dwa zabiegi nia . dziś wyscielilem sloma bo już sporo owocow zielonych jest i mam pytanko ma ktoś na forum i stosuje ta rozscielarke do slomy, jak to się sprawdza ? warto myslec o niej?

Ja mam scielarke i praca nia jest bardzo przyjemna i szybka a co najwazniejsze bardzo dokladna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj