Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3675 odpowiedzi na ten temat

#1741 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 04 grudzień 2014 - 19:02

uprawa truskawek

ja niestety nie mam takiej możliwości bo większość pól mam daleko  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 05:10
  •  

#1742 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 21:53

uprawa truskawek podobno trusk nie wolno podlewac z studni glebinowej . prawda?

#1743 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 22:24

uprawa truskawek

gracz a jaka cene przewidujesz?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1744 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 22:33

uprawa truskawek

podobno mrożonka truskawka wyprzedana a o studni coś słyszałem że o zawartość żelaza chodzi  

#1745 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 21:11

uprawa truskawek ciężko powiedzieć jaka będzie cena to zależy od wielu czynników . niech będzie jak najlepsza . w tym roku nie najgorzej ale mnie wloknina uratowała

#1746 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 21:42

uprawa truskawek

cinek a kto ci tak powiedzial?kogo bym nie zapytal to zaluje ze mrozil bo tylko do interesu dolozyl i wszyscy zwalaja wine na rosje ze przez embargo zastuj

#1747 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 14:45

uprawa truskawek Ja tez slyszalem, ze nie sprzedali jeszcze.

#1748 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 18:46

uprawa truskawek

takli gościu co ma chłodnie rosja bierze z maroka a chinskie mrożonki są droższe o 50 gr na kg więc sie nie opłaca sprowadzić

a że maroko wszystko pchneło na rosję to polacy zyskują 

#1749 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 21:19

uprawa truskawek

moze jednostkom sie udalo sprzedac,ale w 90%stoi na chlodniach w moich okolicach ludzie dosadzili jeszcze ok 30%.roznie jeszcze moze byc ze zbytem truskawki

#1750 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:17

uprawa truskawek

jestem z regionu jabłkowego, w tym roku z wiadomych przyczyn ludzie kasują sady a w ich miejsce między innym truskawki, wiec raczej ceny będą spadać, a dzieje się to raczej na większą skalę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1751 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 27 grudzień 2014 - 20:45

uprawa truskawek

i znow będą narzekania na skupujących i zakłady przetwórcze ze to ich wina ze nie ma komu sprzedać towaru i znow orka i sadznie np. wisni lub uprawa warzyw i tak wkolo az wszyscy pojda po rozum i zaczna się zrzeszać i produkować pod kontrakt lub sami zaczna mrozic

#1752 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 18:14

uprawa truskawek

dobrze mowisz jak jest zly rok to wszyscy kasuja a jak jest dobrze wszyscy sadza ile sie da i w kolo tak jest od paru lat.Tylko ze teraz jest duzo pracc zmechanizowanych to duzo sadza dawniej nie mieli po 5 ha

#1753 Share Gosiaczek120

Gosiaczek120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 18:31

uprawa truskawek

to jest tak jak z orzechem włoskim zlikwidowali dotację to i plantacje zniknęły mam znajomego który ma 4ha sadu jabłek i też na wschód oddawał i nie likwiduje plantacji poszukał odbiorcy na zachodzie i sprzedał cały towar do jakiegoś browaru w Niemczech podpisał kontrakt na kolejne lata a też go namawiano na zmianę plantacji na truskawkę lub malinę jak tak wszyscy będą zmieniać na truskawkę to ciekawe kto im to będzie zbierał ;)

#1754 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 18:56

uprawa truskawek

w tym roku jak w hiszpani była słaba cena to nie zbierali a polaczki to i za darmo oddają na skupy aby ktos tylko zabrał 

niedługo się skończy masowe sadzenie jak zaczną sprawdzać licencji na truskawki  deserowe u mojej okolicy jednego złapali sprawa w sądzie i 300 tys musi zapłacić 

w tamtym roku kazdy pytał się o ogórki i bób jak uprawiać w tym roku widzę pytanie o cielaki i malinę 

żeby mieć duży areał truskawek to trzeba mieć kim zbierać bo niestety mietek żul przyjdzie może jeden dzień a poźniej skończy pod sklepem bezrobotni również nie chętnie chcą zbierać bo stracą zasiłek jedynie zostaje ukraina tu należy postawić pytanie kto ich będzie miał ?

ten kto da lepsze warunki więcej za łubiankę ,dobre jedzenie , prysznic i inne   

#1755 Share SLAWO1

SLAWO1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 20:33

uprawa truskawek

cenę truskawki niszczą olbrzymie nasadzenia ,ale nie tylko ,tania siła robocza z Ukrainy robi wbrew pozorom chyba jeszcze gorszą robotę bo brak rąk do zbioru najskuteczniej ograniczy nasadzenia i cena wtedy wróci do poziomu opłacalnego ,ale tą wypowiedzią chyba nie zdobędę poklasku

#1756 Share Gosiaczek120

Gosiaczek120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 21:47

uprawa truskawek

ja wiem nie zgodze się z tobą raczej warunki w jakich są one uprawiane ty sadząc np ; 4ha truskawki na polu nigdy nie będziesz miał takiego plonu co rolnik który obsadzi 2ha na rynnach z pełnym nawodnieniem i zadaszeniem on ma czterokrotnie większy plon niż ty !!! a straty ma minimalne on podpisuje kontrakt a ty jedziesz do skupu na głupiego i na łaskę 

W tym roku wyjechałam na mieśiac na wakacje do rodziny do Szwecji udało mi sie tam dorobić przy zbiorze truskawki ale śmiech mnie ogarnął gdy do tego gospodarza przyjechał transport truskawki 20 ton !!!!! z Polski!!!!!!!!!! wiec zeszliśmy z pola do chłodni tam truskawki zostały przepakowane w opakowania tego Szweckiego producenta po czym na drugi dzień trafiły z powrotem na tira i pojechały do Polski ale już pod szyldem Szweckiego producenta Więc jaki morał z tego NIE TYLKO POLAK POTRAFI ;)

A co do Ukraińców to jedna trzecia pracowników tam to byli obywatele Ukrainy wiec nie dziwmy się że Ukrainiec na polskim polu to rzadkość   

#1757 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 28 grudzień 2014 - 23:03

uprawa truskawek

każdy szuka kasy jak w jeden rok straci to sadzi na drugi rok więcej bo myśli ze inni zrezygnują z uprawy to będzie cena a tu wszyscy mysla jednakowo.zobaczymy co przyniesie rok 2015 może będzie lepszy

#1758 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1690 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 18:51

uprawa truskawek

a ja bym chciał aby gorszy nie był

taka cena jak była w tym roku przypuszczam że w następnym się nie powtórzy

#1759 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 19:42

uprawa truskawek

jak juz bedzie tak bedzie my duzego wplywu nie mamy,ja nie chcialem blokady rosji a nasi madrzy politycy pierwsi skakli,jeszcze troche pobor mobilizacja wojska i na rosje tylko ze ruskie wojsko by nas czapkami nakrylo,bronimy innych a tracimy rynki,stara unia nas podpuszczala a my skakali,oni beda sprzedawac a my staniemy sie kolejnym wielkim parkiem krajobrazowym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1760 Share Gosiaczek120

Gosiaczek120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 18:27

uprawa truskawek

Nie zganiajmy na Rosjan bo skoro my towar za granice wysyłamy a on wraca do nas z powrotem pod szyldem i marką zagranicznej firmy to czego oczekujemy