Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3674 odpowiedzi na ten temat

#141 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 23 maj 2010 - 16:56

uprawa truskawek czy od szarej pleśni raz wystarczy popryskać truskawki ,czy ten zabieg trzeba powtarzać?
AF - to Jest To:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 11:46
  •  

#142 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 23 maj 2010 - 17:07

uprawa truskawek ja jeszcze nigdy nie pryskałem od pleśni i nigdy jej nie było ^

#143 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 24 maj 2010 - 08:01

uprawa truskawek Darek16 oczywiście że przydałoby się wypryskać 2 razy, w całej fazie kwitnienia. Jeszcze widzisz jaka pogoda cały czas pada także to jest raj dla pleśni ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Kamila79

Kamila79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 maj 2010 - 09:20

uprawa truskawek Witam!
Prosze o rade bo nie wiem co sie dzieje z moimi truskawkami. mam drugoroczne truskawki Honey i nie wiem co sie z nimi dzieje. Na pozna jesienia zostaly oplewione i wiosna poprawione i opryskane od chwastow (na przlomie konca marca poczatkiem kwietnia-wtedy mozna bylo wjechac na pole)truskawki nic nie rosna , listki sa male gdzie niegdzie kwitna. Nie wiem co sie dzieje.Zaznaczam, ze mam tez kawalek z tego roku tez byly opryskane i tym mlodym nic nie jest!!!
Ostatnio jak chodzilam po polu wyrwalam chwasta i zalwazylam biale robaczki moze to cholerstwo zaszkodzilo. Juz nic mi do glowy nie przychodzi.

#145 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 maj 2010 - 17:51

uprawa truskawek pewnie to opuchlaki jak jest ich dużo to po truskawce

#146 Share juchaf

juchaf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 25 maj 2010 - 19:24

uprawa truskawek hej!!! niewiem co robic. moje truskawki strasznie zaatakowała biała plamistosc lisci. jest jej pełno. jak zaczęły kwitnąc to była sporadycznie. opryskałam sadoplonem. potem juz na plesn rovlerem i mythosem. ale teraz sie rozprzestrzeniła,jest pełno juz zielonych owoców,które tak za tydzien powinny juz dojrzewac jak bedzie pogoda. sa tez plamki na szypułkach owoców.w sobote mam w planie pryskac teldorem. i moje pytanie brzmi:czy moge jeszcze pryskac czyms na ta plamistosc, czy jest sens i czy oprysk(jaki???) zadziała i nie zaszkodzi truskawkom? a druga sprawa czy ta plamiscosc zaszkodzi na plon truskawki?

#147 Share Kamila79

Kamila79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 maj 2010 - 05:06

uprawa truskawek jak na razie jest ich mało. Bo mam posadzone ogolnie 16 rzedow truskawki Honeya 5 i wlasnie to ta odmiana jest mizerna. jest jakis srodek na opuchlaki?
Jeszcze jedno pytanie:
Czy jak jest juz owoc na truskawce to mozna pryskac od plesni?Jezeli tak to prosze podac nazwe oprysku.U mnie tu pada co drugi dzien i tylko patrzec jak grzyb i plesn bedzie.
Przepraszam ze tyle pytam ale to wyszystko to duza niewiadoma to sa moje pierwsze poczatki w rolnictwie a przede wszystkim w uprawie truskawki. we wsi nie ma kogo sie poradzic bo zamiast pomoc to jeszcze zle doradza, zdoluja czlowieka i wykozystaja...tacy ludzie

#148 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 26 maj 2010 - 05:50

uprawa truskawek Kamila79 moim zdaniem to co Ci się dzieje z Honeyem to jest werticilioza, Honey jest bardzo podatny na tą chorobę korzeniową, na dodatek są chłodne i mokre dni a to sprzyja rozwojowi werticiliozy. Jeżeli by to były opuchlaki to zaatakowały by wszystkie truskawki. Na razie nic werticiliozą nie zrobisz, po zbiorach spróbuj Topsinem pryskać, ale wątpię żeby coś to dało. Co do szarej pleśni to możesz pryskać od początku do końca fazy kwitnienia, jeżeli widzisz jeszcze jakieś kwiatuszki to możesz pryskać. U mnie też masakra z tą pogodą bieda wypryskać truskawki.

#149 Share Kamila79

Kamila79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 maj 2010 - 08:48

uprawa truskawek dzieki jacku!dzis zrobie kilka zdjec i jak mi sie uda to tu wkleje i zobaczysz. Poczytalam o werticiliozie i wlasnie przed truskawka byly posadzone ziemniaki i to jest wlasnie ten klucz do obecnego problemu.

#150 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 26 maj 2010 - 10:16

uprawa truskawek Kamila no zrób zdjęcia to pooglądamy te cuda ;) Ale na 99,9 procent jest to werticilioza. Miałem kiedyś honeya ale pozbyłem się go, przez podobne sytuacje jak u Ciebie, Jest wiele lepszych odmian.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 26 maj 2010 - 11:49

uprawa truskawek można jeszcze pryskać truskawki od chwastów? dodam ze juz kwitną.
AF - to Jest To:)

#152 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 26 maj 2010 - 14:07

uprawa truskawek Darek16 nie można już pryskać. Dopiero po zbiorach.

#153 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 maj 2010 - 20:04

uprawa truskawek Ja mam odmiane Honeoye, w tym roku pryskałem pierwszy raz i to dość puźno, gdy pojawiły się pierwsze kwiaty. Dodam że oprysk to Agil. Działa kiepsko bo tylko na jednoliścienne. Może mógłby mi ktoś polecić na przyszły rok inny oprysk, zwłaszcza na oset bo jego mam w tym roku najwięcej i trzeba było usuwać mechanicznie.

#154 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 maj 2010 - 16:01

uprawa truskawek Na oset lontrel, na komosę itp Beet Up ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#155 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 maj 2010 - 16:55

uprawa truskawek Dokładnie na oset Lontrel, na jesień i zaraz na wiosnę wypryskaj Buracylem albo Venzarem. Agil na jednoliścienne jest słabiutki, polecam Fusilade ;)

#156 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 maj 2010 - 17:29

uprawa truskawek Buracyl coś słabo podziałał w tym roku i był przemieszany z ziemią...

Kontakt 661995047

#157 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 maj 2010 - 18:00

uprawa truskawek I właśnie dla tego źle działał bo po oprysku uprawiałeś mechanicznie. O ile dobrze zrozumiałem to "przemieszanie z ziemią" ;)

#158 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 27 maj 2010 - 21:13

uprawa truskawek A widzisz... czyli nie powinno się ruszać juz... Nasz błąd...

Kontakt 661995047

#159 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 29 maj 2010 - 09:45

uprawa truskawek U mnie pojawiły się dopiero teraz pierwsze zielone. Odmiana Honeoye. Strasznie późno, ale pogoda nas nie rozpieszcza w tym roku. Kwiatów masa, a pszczoły latają jak szalone, takze powinno być dobrze zwłaszcza że cana na giełdzie wacha się w granicach 9 zł za kilo, a w sklepach nawet po 15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share jacekP82

jacekP82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 29 maj 2010 - 21:28

uprawa truskawek W Krakowie na giełdzie na Rybitwach cena waha się od 10 zł do 15 zł za kg ;) Ja mam Saluta już przekwita owoców jest bardzo dużo, żeby tylko pogoda dopisała to za 2 tyg będzie zbiór :) W tym roku bardzo późno....