adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

fragles1    4

Witam Koledzy, śledzę temat od dawna i skoro pojawił się temat o pielnikach do truskawki to chciałem zapytać czy ktoś używa coś podobnego do pielenia

Pielnik

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fragles1    4

Pielnik jest mój, a odnośnik dałem do mojej galerii, bo chcę się dowiedzieć, czy te gwiazdki zdają egzamin w truskawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego nowa to ok 15-20 tys wiec sporo. Najlepszym rozwiazaniem by bylo kupic nowy konkretny sprzet w kliku ale w moich okolicach jest kilku truskawiczów ale oni sa inni i nie ma z kim gadac.  a ten Krzysiek z Ozorkowa ma kilka sztuk  ktos moze go zna lub kupywal cos od niego???? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Zwykła to tego typu przerabiana pod truskawki, najczęściej Unii: 213555709_2_644x461_glebogryzarka-do-tru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

panowie mam zamiar zastosowac hydrocomplex na wiosne a moje pytanie co do niego jeszcze dodac /

 

jedno nawozenie wystarczy czy dawac lepiej w 2 dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

możesz dać w 1 dawce, a w czasie kwitnienia saletry , na przykład wapniowej, albo unica calcium, przy okazji dasz potas . 

na stronie yary masz rozpiskę co i jak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

ja stosuję hydrocomplex lub podobne bezchlorkowe w tym roku mam dojście do bontaru także pewnie ten poleci.

 

hydro 200-250kg/ha pierwsza dawka czasem z lekką domieszka saletry

druga w okresie kwitnienia samym azotem  ok 80-100kg saletry /ha

.

 

powinno się dawać :okolo 60kg czystego N w ciągu całego okresu wegetacyjnego

w dawkach

30kgN  wiosną po ruszeniu wegetacji

25kgN  początek kwitnienia. najlepiej z wapniem tak jak malkolm pisał. jednak u siebie nie mogę jej dostać i opryskiem uzupełniam bor oraz wapń

10kgN  pozbiorczo . 

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

bajki opowiadasz, azotu przed zbiorem sie niedaje poza malymi ilosciami ewentualnie. Po zbiorze daje sie azot do maksimum konca lipca. Daj tyle azotu co piszesz przed zbiorem to krzaki urosna potezne ale cale g... bedziesz mial owocow. Ale masy zielonej to bedzie sporo do koszenia po sezonie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Czemu piszesz że bajki opowiadam  ? 

Proszę bardzo Panie szanowny marluk 

Gość z OSCHRu raczej wie co pisze ... 

post-91645-0-93363300-1423087341_thumb.jpg

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

nieprawda. Jakis kretyn to pisal. Poczytaj fachowa literature i popytaj plantatorow. A wiosne azotu ma byc skromnie. Azot w 2-3 letniej truskawce daje sie glownie po zbiorze a ty robisz odwrotnie. Efekt to nadmierny wzrost krzakow mniejsze owoce i podatnosc na gnicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

100% się zgadzam, i ja jeszcze dodam do tego że jak sprzedajesz w detalu to dżemy się psują :) i się słyszy od ciebie dawid3p jak kupimy truskawki to świetnie zaprawy się trzymają a jak od tego XXX to wszystkie słoiki się otwierają, lepiej nic azotu nie dawać a przelecieć odżywką fruktus lub rosasol ;) 

 

A jaką ochronę stosujecie, nawet nie wiem jak się nazywa ta choroba co liście schną, robią się takie centrowane ;) 


a i truskawka lubi glebę bardziej zasadową ;)


senator11111

 

Taaaaaaaak kolego i do tego jeszcze 7 oprysków na szarą pleśń nawet w czasie zbirów zrobić sobie przerwę i walić na pleśń przecież jest karencja, a co tam trujmy te cholery z miasta :blink:  :blink:  :blink: 

 

mam nadzieję ze zrozumieliście ironie :unsure:  :unsure:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

w każdej publikacji na temat truskawek jest napisane że truskawka lubi gleby lekko kwaśne. 
Możesz podać żródło twierdzenia że lubi gleby zasadowe?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

dawid3p  w sezonie 2014 w czasie zbiorów wykonałem 4 zabiegi na szarą pleśń oraz 2 na roztocza, mówię serio. Truskawka lubi Ph 6-6,5 jeżeli uważasz inaczej to znaczy że za krótko je uprawiasz. Centkowane ? czyli jakie w kropki? Opisz dokładniej lub daj fote.  Ochrona zależnie od potrzeb Zato, Signum, Luna, switch, Domark, Topsin i kilka innych 

 

Jednokrotne wiosenne nawożenie hydrocomplexem wystarczy. Sam tak robię ewentualne braki uzupełniam przez kropelkowe. Druga dawka po skoszeniu liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

dawid3p jaki z ciebie specjalista od truskawek a dopiero zaczynasz a spinasz się jak byś plantatorem od 20 lat 

doświadczenie przede wszystkim 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukifil    58

powiedzcie mi czym najlepiej opryskać truskawki by uporać się z chwastami by jak najmniej je pielić ręcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Właśnie tak doświadczenie na pierwszym miejscu. Wykorzystaj zimę by się douczyć. Wybiera się ktoś na TSW?? 

Na start 0,5ha to całkiem sporo, dopiero nasadzone czy już owocowały? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

zakres 6-6,5 to gleba lekko kwaśna  :blink:
a zasadowa zaczyna się powyżej 6,8 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

lampo 60 tak zgadza się u siebie staram się utrzymać w tych okolicach ostatnie wyniki to Ph 6,2

lukifil przeczytaj temat było wałkowane nie raz 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

wszystkich mam ponad 0,5 ha i chcę mimo wszystko wporwadzić trochę ochrony bo tak to tylko miałęm ochronę mechaniczną ;)


i zbieramy 4 lata, a wy po ile lat plantacje macie? 


i zbieramy 4 lata, a wy po ile lat plantacje macie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj