Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3708 odpowiedzi na ten temat

#1361 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 12 maj 2014 - 21:06

uprawa truskawek pablo w tamtym roku na skupie w twojej okolicy bylo 5zl za koszyk obranej i jakos ludzie rwali i sprzedawali a ty pewnie mowisz o nowej chlodni blue ice z rzachowej a wiesz ze fritar nie robi w tym roku i ponoc dwikozy tez rezygnuja z chlodzenia truskawki.pablo a skad jestes dokladnie jesli mozna wiedziec?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 00:00
  •  

#1362 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1856 postów

Napisany 12 maj 2014 - 22:29

uprawa truskawek na mazowszu w tamtym roku od zbioru koszyka płacili1,20-1,40, dzis cena na mazowszu na giełdzie truskawkowej do 20zł na broniszach 20-25zł za koszyk, na zakładach przemysłem nie ma zainteresowania sporo koncentratu szło na wschód a teraz staneło dodatkowo na rynku europejskim pojawili sie nowi gracze truskawkowi tj hiszpania bułgaria, tak że panowie szału w tym roku nie bedzie na truskawce max 2,50 za koszyk przemysłu i 5zł za łuskaną na mrożenie za koszyk i cieżko bedzie sprzedać ale przed nami jeszcze zimni ogrodnicy i zimna zoska a wiec wszystko zdażyć sie może
ZETOR TEAM

#1363 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 693 postów

Napisany 12 maj 2014 - 22:41

uprawa truskawek Zimni ogrodnicy przyspieszyli w tym roku tak jak cała wegetacja czyli mrozów teraz już bym się raczej nie spodziewał co innego grad czy ulewne deszcze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1364 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 13 maj 2014 - 07:04

uprawa truskawek mrozu noego będzie . zapowiadają ulewy od czwartku . może być tak jak w 2010

#1365 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 878 postów

Napisany 13 maj 2014 - 10:43

uprawa truskawek

piszecie tylko o pracy a ktoś liczył koszty utrzymania jednego ha truskawki to około 10 tys na ha co roku kosztuje

nie no mysle ze troche przesadziles z ta suma, bez przesady...

#1366 Share rafal2005

rafal2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 maj 2014 - 11:28

uprawa truskawek

marluk

Poszło PW.

Można też prosić to samo?

#1367 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 693 postów

Napisany 13 maj 2014 - 12:40

uprawa truskawek

no dla tego mówię 5- 6 zł za łubianke obieranej to jest minimum przy tych kosztach produkcji opryski na choroby to kilka razy w roku nie mówię o chwastach bo aż szkoda mówić a odziabac i wyścielić słomą człowiek sie urobi a tu chcą od koszyka 2 złote za czystą robótkę a jak cos powiesz to zaraz z gębą wyskakują to po co sadzisz to nie raz mi ręce opadają no ale raz na 5 lat można się odbić choć ostatnie 2 lata były całkiem nieżłe jak dla mnie... pożyjemy zobaczymy jak to będzie w tym, sezonie oby zebrać miał kto bo wschód ma problemy żeby przyjechać a w nich cała siła.

Co do sciolkowania to sa do tego maszyny, co do dziabania jesli trafisz z opryskiem to zaoszczedzisz na dziabaniu.

#1368 Share pablo6234

pablo6234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 13 maj 2014 - 14:38

uprawa truskawek

Co do sciolkowania to sa do tego maszyny, co do dziabania jesli trafisz z opryskiem to zaoszczedzisz na dziabaniu.

To to wiem że są maszyny mam robić w zimę bo oglądałem już co i jak, a co do oprysku to lepiej nie stosować ich za dużo już nie jeden sie na tym przejechał a później narzekali że drobne owoce mają. Wszystko w umiarkowanych ilościach raz do roku przedziabać wypada a wręcz wskazane.

pablo w tamtym roku na skupie w twojej okolicy bylo 5zl za koszyk obranej i jakos ludzie rwali i sprzedawali a ty pewnie mowisz o nowej chlodni blue ice z rzachowej a wiesz ze fritar nie robi w tym roku i ponoc dwikozy tez rezygnuja z chlodzenia truskawki.pablo a skad jestes dokladnie jesli mozna wiedziec?

no tak płacili tylko że ja 3/4 plonu na giełdę wywiozłem a reszta to wiadomo drobniejsze to na skupa końcówka to spadła z krzaków. Okolice Buska-zdroju a ty dokladnie skąd?

#1369 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 693 postów

Napisany 13 maj 2014 - 14:44

uprawa truskawek @up taka ścielarka to bajka sprawa jest

#1370 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 13 maj 2014 - 16:38

uprawa truskawek pablo 6324 ja mam skup wna bloncu a co bedzie w tym roku to czas pokaze narazie nikt nie chce powiedziec o cenie zaklady milcza a i towaru im troche zostalo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1371 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 maj 2014 - 22:26

uprawa truskawek zobaczcie co się stało tam gdzie nie miałem przykrytych słomą :

http://www.agrofoto....3778-truskawka/

#1372 Share Iskra

Iskra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 maj 2014 - 14:19

uprawa truskawek znalazłem dzisiaj domark z 2012r zapakowany mogłbym go zmieszać ze środkiem na szarą pleśń? bo coś krzaki czerwonego liścia łapią..

#1373 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 14 maj 2014 - 19:25

uprawa truskawek

nie no mysle ze troche przesadziles z ta suma, bez przesady...

a liczysz wszystko koszty pielania ściółkowania paliwa nawozów śor koszty amortyzacji maszyn i wiele innych

#1374 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 693 postów

Napisany 14 maj 2014 - 20:57

uprawa truskawek Ja mam 3 ha i na pielenie i ściółkowanie nie zapłaciłem ani złotówki oprócz paliwa. Opryski swoją drogą nie opryskasz nie masz tak samo i nawóz.

#1375 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 14 maj 2014 - 22:13

uprawa truskawek tomn95 i własnie jest to że my mali plantatorzy nie liczymy własnej robocizny a to teraz corazbardziej będzie w cenie, magistrów się narodziło a robić fizycznie niema komu, chyba że ukraincy czy białorusini przyjadą, jakieś kombajny min do zbioru porzeczek malin, czy wiśni są ale do truskawek nikt nie wymyśli dlatego w miarę się to opłaca :) minimalny nakład, a zyski są największym nakładem jest właśnie robocizna :)

#1376 Share adrianek4

adrianek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 maj 2014 - 06:51

uprawa truskawek Jak tam ceny u was? Zrywa juz ktos na wieksza skale?

#1377 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 15 maj 2014 - 08:29

uprawa truskawek Witam
mam pytanko, jak doprowadzić ugór do stanu żeby można było uprawiać truskawki ? wapno, obornik koński, jakiś nawóz ?

#1378 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1746 postów

Napisany 15 maj 2014 - 08:33

uprawa truskawek wstrzymaj się ze 3 lata, posiej jakieś zborze, wytęp szkodniki glebowe
właśnie zjadłem pierwszą clery pod włókniny, rewelacja, zapomniałem już jak je lubię :)

Edytowany przez malkolm, 15 maj 2014 - 08:35.

#1379 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 15 maj 2014 - 08:40

uprawa truskawek Nie mam zbytnio sprzętu żeby to robić, myślałem żeby teraz to zaorać i posiać poplonu rzepaku czy gorczycy i w połowie lub pod koniec lipca rozrzucić obornik i to zaorać i sadzić truskawki i troche malin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1380 Share adams452

adams452

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 15 maj 2014 - 09:44

uprawa truskawek Spryskaj to glifosatem, potem orka, wapno (lub na odwrót jeśli granulowane), dalej gorczyca, obornik, znów orka i na jesieni sadzenie truskawek