Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3675 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 11 maj 2014 - 13:25

uprawa truskawek po co ci az takie duze odstepy 110cm? jakim pielnikiem robisz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 02:39
  •  

#1342 Share Domelek12

Domelek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 11 maj 2014 - 13:43

uprawa truskawek marluk

Poszło PW.

#1343 Share adrianek4

adrianek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 maj 2014 - 14:15

uprawa truskawek

malopolska cena 10 zł za 1kg

gdzie takie ceny w małopolsce?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 maj 2014 - 16:06

uprawa truskawek 100% prawdy że herbicydy osłabiają truskawkę, na jednym polu miałem tylko i wyłącznie ochronę mechaniczna (glebogryzarka i haczka :P) i są o wiele mocniejsze krzaczki niż tam gdzie pryskałem :)

a jak tam wymarzły wam? Ja miałem wszystko przykryte słomą, a tam gdzie nie były (ominięte) wszystkie kwiatki czarne

#1345 Share sebas99

sebas99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, KPK Kumurun Team, motoryzacja

Napisany 11 maj 2014 - 19:04

uprawa truskawek Przy większych plantacja ręczne pielanie jest nie opłacalne. Ja u siebie nie zauważam jakiegoś wielkiego wpływu herbicydu na truskawki. A jakby się nawet lekko osłabiła, to można wspomóc ją jakimś opryskiem dolistnym np. Tytanit itp. I wszystko wraca do normy :)

#1346 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 11 maj 2014 - 19:36

uprawa truskawek Malopolska dokładnie to giełda Tarnów. w sobote brak truskawki tylko byla węgierska . zobaczymy co bedzie jutro.

#1347 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 11 maj 2014 - 19:41

uprawa truskawek raczej dlugo sie taka cena nie utrzyma a nie wiesz jak tam fritar jakie ma plany odnosnie ceny?jaka cena na rybitwach?

#1348 Share piotrek12413

piotrek12413

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 11 maj 2014 - 20:20

uprawa truskawek

Przy większych plantacja ręczne pielanie jest nie opłacalne. Ja u siebie nie zauważam jakiegoś wielkiego wpływu herbicydu na truskawki. A jakby się nawet lekko osłabiła, to można wspomóc ją jakimś opryskiem dolistnym np. Tytanit itp. I wszystko wraca do normy :)

Jaki herbicyd stosujesz ?

#1349 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 11 maj 2014 - 20:41

uprawa truskawek ceny na truskawkę przemysłowa na tłoczniach na ten sezon ok 1zł za 1kg a jeden gość nawet kontraktował po 0,70zł za 1kg ale pogoda może spłatać jeszcze figla
ZETOR TEAM

#1350 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2014 - 21:25

uprawa truskawek U mnie się na liściach pokazuje czerwona plamistość, jak ją zwalczyć ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 12 maj 2014 - 00:07

uprawa truskawek Zastosuj domark wieczorem w temp. +15 stC
polecam artykuł :)
http://www.progress....009/49-1-47.pdf

Edytowany przez senator11111, 12 maj 2014 - 00:08.

#1352 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1685 postów

Napisany 12 maj 2014 - 11:16

uprawa truskawek

ceny na truskawkę przemysłowa na tłoczniach na ten sezon ok 1zł za 1kg a jeden gość nawet kontraktował po 0,70zł za 1kg ale pogoda może spłatać jeszcze figla

przecież zbieracz kierze 1,2 zł

#1353 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 12 maj 2014 - 11:41

uprawa truskawek Truskawka na pewno nie bedzie po 1zl za kg bo za duzo jej zmarzlo. Moim zdaniem miedzy 2-3 zl za kg. Teraz lub w mazowieckim 25zl.

#1354 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 12 maj 2014 - 16:06

uprawa truskawek zgadza się w wielu miejscach( wlkp) kto nie zabezpieczył przymarzło trochę, a za 1 zł sprzedawać to nie wiem ile zbieraczom płacisz :o u mnie do chłodni szły nie taniej niż 2,5 zł w zeszłym roku, ja mam tylko 0,5 ha wiedz większość sprzedaje w detalu, nie stosuje zbytnio oprysków, żeby truskawka była zdrowsza :P kiedyś nawet myślałem czy się nie wziąć za przemysłową tak zasadzić z 8 ha ale tak się zastanawiam ze wszyscy wkoło zarobią oprócz plantatora, :ph34r:

#1355 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 12 maj 2014 - 19:30

uprawa truskawek dawid to jaka przewidujesz cene bez szypulki bo tylko taka mnie interesuje. duzo zakladow ma kontrakty na wschod i na tym sie przejechaly w tym roku.obstawiam ze bedzie 2zl za kilo odszupulkowanej ale to sie okaze a wy jak obstawiacie?

#1356 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:01

uprawa truskawek waldemaros na pewno będzie 2 zł i wyżej w skupie, a w detalu liczę że nie spadnie poniżej 3,50 bo faktycznie trochę pomroziło, u mnie widać straty tam gdzie słomę zwiał wiatr kwiatki czarne u nas zbieracze za koszyk 2zł za mniej nie chcą robić to by się w ogóle nie opłacało chyba ze macie jakąś tanią siłe roboczą ;/

http://www.agrofoto....1271-truskawki/

#1357 Share pablo6234

pablo6234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:01

uprawa truskawek Ludzie przy cenie 2 zł za kilogram to już wolę Truskawkę odrazu skosić niż dać tym debilom na przemysł bo potem krocie na niej zbijają. Tylko ładna i gruba truskawka na giełdę a reszta to lepiej niech zgnije jak mam od zbierania dać 2 zeta od łubianki bo takie realia. Minimalna stawka to 5-6 zl za łubianke obieranej na skup. Z tego co ja sie na zebraniach dowiedziałem jeszcze przed przymrozkami to cena ma być taka jak w tamtym roku a nawet nie śmiało mówili że ciut drożej. Początkiem wiosny byli umnie kontraktować z nowej chłodni w Brzesku 1,60 za kilogram na przemysł cena gwarantowana niby to szybciej uciekali jak przyjechali...

#1358 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:08

uprawa truskawek kurde z vatem w zeszłym do chłodni prosto sprzedawałem wyszło prawie 3 zł, ale poniżej 2 zł to nie opłaca się nawet zbierać, jest roboty w h*jam i trochę więcej, ja głównie do sklepów i z domu biorą, nadmiar tylko wieczorem jedzie do skupu, ale jakbym miał tylko bazować na chłodni to bym, truskawek nie miał :huh:

#1359 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:43

uprawa truskawek piszecie tylko o pracy a ktoś liczył koszty utrzymania jednego ha truskawki to około 10 tys na ha co roku kosztuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share pablo6234

pablo6234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:58

uprawa truskawek no dla tego mówię 5- 6 zł za łubianke obieranej to jest minimum przy tych kosztach produkcji opryski na choroby to kilka razy w roku nie mówię o chwastach bo aż szkoda mówić a odziabac i wyścielić słomą człowiek sie urobi a tu chcą od koszyka 2 złote za czystą robótkę a jak cos powiesz to zaraz z gębą wyskakują to po co sadzisz to nie raz mi ręce opadają no ale raz na 5 lat można się odbić choć ostatnie 2 lata były całkiem nieżłe jak dla mnie... pożyjemy zobaczymy jak to będzie w tym, sezonie oby zebrać miał kto bo wschód ma problemy żeby przyjechać a w nich cała siła.