Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3787 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share gracz10

gracz10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 19:11

uprawa truskawek jakie odżywki lub coś stosować na kwitnace truskawki już(truskawki już w pełni kwitnieniu )

kristalon to pomarańczowy ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 18:57
  •  

#1142 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 19:55

uprawa truskawek ja zawsze stosuje senifos na kwitnące

#1143 Share sebas99

sebas99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne technologie w rolnictwie. Budowa maszyn rolniczych.

Napisany 22 kwiecień 2014 - 19:59

uprawa truskawek Ja tam stosuje Kristalon Pomarańczowy i moim zdaniem jest to dość dobry nawóz ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 19:59

uprawa truskawek jest jakis środek aby zwiększyć połysk owocu

#1145 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:29

uprawa truskawek

czym lepiej podsypac teraz truskawki mam do wyboru salmag albo polifoske?

Polifoska jest na chlorze także na starcie odpada. Polimag jest bezchlorkowy :), hydrocomplex to samo ale pamiętaj nie rozpuszczają się w wodzie jedynie krystaliczne nawozy np Kristalon (ale są również nawozy krystaliczne innych firm ...) nadaje się do fertygacji, i dolistnego.
Dodatkowo zamiast stosować Nitrabor zastosowałem kilku-krotny oprysk borem :) nic złego nie zaobserwowałem :)

Co do Połysku owoców to osobiście nie spotkałem się z takimi specyfikami:D ale z kijowej odmiany nie zdziałasz cudów przykładem może być stary dukat ...

#1146 Share direx7

direx7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:38

uprawa truskawek Panowie jak wygląda sprawa z sadzeniem truskawek na folii? Czy naprawdę ziele nie rośnie ? Jaki jest koszt wyścielenia folią ok poł ha? Jak siać i czym nawóz na te truskawki z folia?i jak pozbywać sie ziela miedzy bruzdami? słoma powstrzyma rośniecie zielska?

#1147 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 20:48

uprawa truskawek hoeney pod koniec traci swój połysk odżywki dolistne trochę ratują sprawę
z obserwacji truskawek na folii mojego znajomego doszedlem do wniosku że i tak trzeba pielać i to dłużej się schodzi bo trzeba grzybać w tych dziurkach a nawóz to chyba tylko dolistnie lub frytygacyjnie

#1148 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 06:16

uprawa truskawek Cinek no z tym to się zgodzę, rowniez mam honey . W tym roku podaję eksperymentalnie bor, gdzies wyczytałem że poprawia ilość pyłku, ułatwia zapylanie co za tym idzie poprawia jakość owoców,
W tym roku będę miał pierwszy zbiór clery,sonaty,marmolady i malwiny. ciekaw jestem jak się uda pod względem ilości/jakości w stosunku do honeya:)

#1149 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 714 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 14:25

uprawa truskawek No to troszkę selekcji było grad o wielkości ok 1cm.

#1150 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 19:51

uprawa truskawek to troche duzy ten grad troche już mróz narobił czarnych pąków u nas było kilka nocy temu -7 a na majówkę znów w pogodzie na minusie a nie wiadomo czy nie bedzie na ogrodnikow
z tego co słyszałem o malwinie to że słaba wydajność

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:05

uprawa truskawek @Direx wczesna sadzisz na czarnej, późniejsze na białej. W sezonie raz lub 2 razy glifosatem w międzyrzędziach, W pierwszym roku należy przejść i z miejsc w których wyrastają roślinki należy wyrwać niechciane chwasty. Nawadnianie obowiązkowo, ale wcale w sezonie nie wychodzą duże nakłady, bo woda nam nie paruje. Jak masz pytania to śmiało pisz:)

#1152 Share okenzi

okenzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 kwiecień 2014 - 20:58

uprawa truskawek Wie ktoś czy można pryskać truskawki herbicydem doglebowym (przeciw kiełkowaniu) kiedy truskawka zaczyna już kwitnąć? Co do dolistnego wiem że nie wolno, ale o doglebowym nie mogę nigdzie znaleźć info... Przy okazji. Poleci ktoś jakiś środek doglebowy?

#1153 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 06:10

uprawa truskawek Teraz raczej już nie opryskasz jak kwitnie kilkukrotna obróbka mechaniczna i rozścielenie słomy zatrzyma chwast .

#1154 Share adrianek4

adrianek4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 10:06

uprawa truskawek

pierwsza czerwona spod folii zjedzona :D . Rekordowo szybko

Sprzedajesz juz truskawki? Jak z ceną?

#1155 Share RadekWojtczak

RadekWojtczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 11:38

uprawa truskawek Witam
Panie i Panowie nie wytrzymam z ta moja plantacja zamieraja te krzaki.
Stosowałem saletre wapiowa, nawóz wielo składnikowy, opryskałem jeszcze wapiennym, dzis mam zamiar
poscic wapnowit w kropelki by ratowac kszaki. opryskałem dzis moze za pózno asahi.
Jak wczesniej pisalismy ziemia jest zakwaszona ph na próbce wyszło jakies 4,5-5.
Cos nie pozwala wyjsc lisciom co wyjda to osychaja jak na zdjeciach wczesniejszych.
dzis tez zobaczyłem ze nie ktore liscie ciemnieja i nie schną tylko sa takie wiodkie.

Załączone miniaturki

• 20140424_110553.jpg
  • 20140424_110635.jpg
  • 20140424_110952.jpg
  • 20140424_110947.jpg

#1156 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2014 - 13:04

uprawa truskawek Jaki oprysk polecacie na truskawki do nawożenia dolistnego? Myślałem o wapnowicie, i kristalonach, żółtym i pomarańczowym, w tamtym roku pryskałem zielonym i efekt był.

#1157 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 13:56

uprawa truskawek

Jaki oprysk polecacie na truskawki do nawożenia dolistnego? Myślałem o wapnowicie, i kristalonach, żółtym i pomarańczowym, w tamtym roku pryskałem zielonym i efekt był.

teraz to Kristalon pomarańczowy na zmiane z wapnovitem tylko nie łącz ich razem bo wapń nie lubi fosforu

Witam
Panie i Panowie nie wytrzymam z ta moja plantacja zamieraja te krzaki.
Stosowałem saletre wapiowa, nawóz wielo składnikowy, opryskałem jeszcze wapiennym, dzis mam zamiar
poscic wapnowit w kropelki by ratowac kszaki. opryskałem dzis moze za pózno asahi.
Jak wczesniej pisalismy ziemia jest zakwaszona ph na próbce wyszło jakies 4,5-5.
Cos nie pozwala wyjsc lisciom co wyjda to osychaja jak na zdjeciach wczesniejszych.
dzis tez zobaczyłem ze nie ktore liscie ciemnieja i nie schną tylko sa takie wiodkie.

Na początek link do konkretnego artykułu:
http://www.ppr.pl/artykul-zakwaszenie-gleb-olbrzymia-bariera-145235-dzial-3764.php

Za kwaśno na truskawkę tu przyczyna... od 5.5-6.2 Ph powinno być wapno nawozowe magnezowe(dolomit) bo raczej magnez nie jest wchłaniany przez truskawkę i raczej to będzie przyczyną .

A nie stosowałeś jakiegoś doglebowego środka na chwast? może od tego?

U siebie miałem podobnie kilka lat temu ale wtedy rzuciłem saletrę posypowo i spaliło truskawkę...

Edytowany przez senator11111, 24 kwiecień 2014 - 14:03.

#1158 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2014 - 14:30

uprawa truskawek A na truskawki jak już je skosze, gdzieś w sierpniu można siać kredę czy tylko wapno nawozowe?
I ten kristalon pomarańczowy to w jakich dawkach? Bo patrzyłem to we wszystkich ofertach piszą 0.2-0.4% czyli by wychodziło na 1000 litrów 2 kg kristalonu? W tamtym roku dawałem zielonego na 200 litrów 10kg..

Edytowany przez CaseIH744, 24 kwiecień 2014 - 15:09.

#1159 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 905 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 15:46

uprawa truskawek i przezyly truskawki po 10kg? pewnie az fioletowe byly z azotu... :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 18:11

uprawa truskawek

A na truskawki jak już je skosze, gdzieś w sierpniu można siać kredę czy tylko wapno nawozowe?
I ten kristalon pomarańczowy to w jakich dawkach? Bo patrzyłem to we wszystkich ofertach piszą 0.2-0.4% czyli by wychodziło na 1000 litrów 2 kg kristalonu? W tamtym roku dawałem zielonego na 200 litrów 10kg..

Chyba krzaki po kolana miałeś :D przy takiej dawce
Kristalon pomarańczowy ja stosuję w tych proporcjach 1- 1,5kg / 100L w zależności czy stosuję coś innego równocześnie.

Edytowany przez senator11111, 24 kwiecień 2014 - 18:12.