adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

tomn95    51

ja dziś dałem asashi podwójną dawkę + maximus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Świętokrzyskie powiat buski dziś nam dało popalić 2.30 w nocy -3. Piąta rano -5 a miejscami i więcej a niby miało być na plusie ach te ich prognozy no ale dalo radę sporą częśc ocalić po nocnej akcji. U was jak tam z tego co słysze wszędzie dało w kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świętokrzyskie powiat buski dziś nam dało popalić 2.30 w nocy -3. Piąta rano -5 a miejscami i więcej a niby miało być na plusie ach te ich prognozy no ale dalo radę sporą częśc ocalić po nocnej akcji. U was jak tam z tego co słysze wszędzie dało w kość.

 

U mnie bliżej Krakowa ostatnia noc z lekkim przymrozkiem . Ogólnie niewielkie straty jedynie na niżej położonych plantacjach . Rozłożyłem wczoraj włókninę na gruntowym honeyu bo pełnia kwitnienia, albo i już lekko za pełnią , ale akurat w tym miejscu było to niepotrzebne , bo kilka rzędów nieprzykrytych bez strat. Natomiast kawałek darselecta w dolince lekko przymroziło (nieprzykryty) .

 

A Ty Kolego jak walczyłeś , jeśli można wiedzieć..?

 

I kiedy zaczynacie z waszego rejonu truskawkę spod osłon? pewnie handlujesz na Rybitwach..? U mnie jak pisałem grunt , pierwszy owoc jak nic nie strzaska za dwa, trzy tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

Lubelszczyzna miejscami 90% strat,honeyu szczegulnie.U mnie na jednym polu jakieś 30% zmarzło a drugi kawałek dookoła którego rosną porzeczki nic nie ruszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

co sie dzieje z ta truskawka czy to jakieś braki składników? czy od herbicydu? czy choroba?

post-23705-0-34628900-1399489839_thumb.jpg

post-23705-0-14633500-1399489906_thumb.jpg

post-23705-0-29048000-1399489968_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

U mnie bliżej Krakowa ostatnia noc z lekkim przymrozkiem . Ogólnie niewielkie straty jedynie na niżej położonych plantacjach . Rozłożyłem wczoraj włókninę na gruntowym honeyu bo pełnia kwitnienia, albo i już lekko za pełnią , ale akurat w tym miejscu było to niepotrzebne , bo kilka rzędów nieprzykrytych bez strat. Natomiast kawałek darselecta w dolince lekko przymroziło (nieprzykryty) .

 

A Ty Kolego jak walczyłeś , jeśli można wiedzieć..?

 

I kiedy zaczynacie z waszego rejonu truskawkę spod osłon? pewnie handlujesz na Rybitwach..? U mnie jak pisałem grunt , pierwszy owoc jak nic nie strzaska za dwa, trzy tygodnie.

No wiesz okryte było 70 arów ale całości 3,5 hektara jest więc duże koszty żeby okryć wszystko. Prawie całość to honey mam trochę późnych to jeszcze nie kwitną, No u mnie wodą lejemy wtedy zamarza wszystko i dużo kwiatów ocalało tam gdzie nie zlałem to jest duża strata a tam gdzie dużo wody beczkowozem na lałem jest jakieś 5 procent strat. No Rybitwy jak co roku z resztą, no myślę że tak jak ty za tydzień się czerwone pokażą a za 2 tyg już giełda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja stosuje mieszane nawożenie, intermag też jest ale z jedną firmą niema co się wiązać wybierasz zawsze to co tańsze/lepsze a składy zawsze masz podane :) Wiosną z ciekawości zadzwoniłem do "experta" intermagu z kilkoma pytaniami po kilku minutach rozmowy chciał wcisnąć na siłę wszystko co mają w ofercie... teraz to tylko odżywka+mikro+pk, Ca+Mg+B na zmianę z pk+ fungicyd co 5-7 dni powinno wystarczyć :)

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Chciałem się was zapytać czy u was też jest strasznie dużo niekształtnych owoców... pod osłonami jest ok ale grunt to strasznie zniekształcone pryskam odżywkami, bor też dawałem jak kwitły i nic to nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Jeżeli nie pryskasz borem i magnezem lub/i masz okryte truskawki albo stosujesz insektycydy za dnia to niema bata są niekształtne owoce.

Bo niekształtny owoc=słabe zapylenie

Ja posiadam murarkę ogrodową koło truskawki efekt ? nie spotkałem niekształtnej truskawki :)'

fakt faktem to dziwne że pod osłonami ok ... chyba że mróz?

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Witam, czy jest możliwe otrzymanie z sadzonek frigo 0,5 kg z krzaczka w pierwszym sezonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Jeżeli nie pryskasz borem i magnezem lub/i masz okryte truskawki albo stosujesz insektycydy za dnia to niema bata są niekształtne owoce.

Bo niekształtny owoc=słabe zapylenie

Ja posiadam murarkę ogrodową koło truskawki efekt ? nie spotkałem niekształtnej truskawki :)'

fakt faktem to dziwne że pod osłonami ok ... chyba że mróz?

No właśnie pryskam borem i sie dziwie ze niekształtne, pryskam przeważnie pod wieczór, ale coś mi się wydaje że to wina niskich temperatur ogólnie ta wiosna jakaś dziwna w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Witam, czy jest możliwe otrzymanie z sadzonek frigo 0,5 kg z krzaczka w pierwszym sezonie?

nierealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Witam, czy jest możliwe otrzymanie z sadzonek frigo 0,5 kg z krzaczka w pierwszym sezonie?

możliwe jest 20 dkg. Ale zależy jeszcze jaka sadzonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Dziękuję za odpowiedz. Nurtował mnie ten temat, bo takie słyszałem właśnie opinie o 0,5 kg po 8 tygodniach od posadzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciejMele    0

Witam serdecznie.

Jestem tu nowy. Tak samo jak nowością dla mnie jest temat upraw. Dopiero się uczę.

Mam truskawki dwuletnie. Nie mam pojęcia co to za odmiana.

W tym roku pojawił się problem. Mianowicie kwiaty zamiast ewoluować w owoce - zasychają. Przedstawiam to na załączonych zdjęciach.

 

post-132184-0-21337500-1399728361_thumb.jpg

 

post-132184-0-97042300-1399728365_thumb.jpg

 

Proszę Was o pomoc. Co powoduje obsychanie kwiatów?

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,

Maciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Witam. Czy signum da rade na zaraze na trusawkach? zarza jakaś lub coś tego typu nie mogę określić dokładnie

. Brązowe Palmy na liściach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Signum oraz switch to jedne z najlepszych środków w ochronie truskawki na bank sobie poradzi gdyż on jest również do zwalcznia prewencyjnego, i w dodatku jest wchłaniany w roślinę

ps ja u siebie wczoraj zrobiłem 2-gi zabieg signumem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

malopolska cena 10 zł za 1kg

w detalu czy w hurcie ?

 

xyz zob zdjecia bo czasem niedobor magnezu moze rowniez powodować przysychanie i plamki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj