adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

-5,2 przy gruncie zniszczenie całkowite

gdzie było tyle ? jakie wiarygodne prognozy dla małopolski ok. Krakowa, wie ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

spodziewałem się że coś takiego może więc nawaliłem azotu wcześniej krzaki w kolano kwiat sie nie wyłonił tylko tam jakaś cześć i wszystkie pola przykryte włokniną lub folią najbardziej ucierpiał clery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sos147    1

Mazowieckie - Przewiduje się wystąpienie przymrozków. Prognozowany spadek temperatury do -3°C, przy gruncie do -5°C. od 2014-05-05 01:00:00 do 2014-05-05 07:00:00.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek26    0

łódzkie : krzaki truskawek oszronione od godziny 2 :00 w nocy do 6.00 .W następnym sezonie trzeba zainwestować w okrywanie truskawek-może nie będzie tak źle bo ceny skoczą

 

 

 

Życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

w prognozy nie wierzę sam sobie prognozuje było własnie tyle dokładność pomiaru 0,1 stopnia termometr skalibrowany

tej nocy moim zdaniem będzie dogrywka powiat inowrocławski czekam na -3,5/ -4 przy gruncie. nie okryte uszkodzenie szacuje na 90-95%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeszcze tydzień i będziesz miał ,

u mnie jak nie będzie mrozów to jeszcze dwa.

dużo masz niekształtnych owoców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

-4 od godziny 2 do 5 co nie padło wczoraj padło dziś straty co najmniej 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianek4    0

Panowie to nikt nie wie co to za odmiana truskawki? o smaku brzoskwiniowym?

Nie jestem pewien ale chyba chodzi o odmiane Tarda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gracz10    6

mieszal ktoś domark z kristalonem ?

 

obnizy to działanie domarku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

-6 przy gruncie

a tak przy okazji można mieszać domark z środkami na szara pleśń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie wczoraj grunt poległ całkowicie. Z tuneli już od tygodnia zbieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianek4    0

u mnie wczoraj grunt poległ całkowicie. Z tuneli już od tygodnia zbieram

a jak z ceną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampo 60    1

Saszeta w jaki sposób chronisz truskawki w tunelu? Przed chwastami pewnie włóknina lub folia, a od grzyba? zamglawianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Kolego Gracz10 chwalenie się każdą jedną dojrzałą truskawką jest raczej nie na miejscu z racji tego że minionej nocy niektórzy stracili przez mróz większość swoich plonów, osobiście straciłem ok. 70% z ponad 7ha, więc sorki ale aż cisnie się na usta g... mnie obchodzą twoje 2 dojrzałe truskawki. Bardziej stosowne byłoby zastanowienie się czy warto zastosować jakieś zabiegi wspomagajace wzrost po mrozie czy będzie to tylko utopienie kolejnych pieniędzy których nie da się już odzyskać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

po części kolego masz rację tylko że zmrożonych truskawek nie wskrzesisz pozostaje tylko zadbać o te co zostały i liczyć że cena po części zrekompensuje straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

U mnie na całe szczęście było tylko -1 i wszystko jest ok ale po inne lata wesoło nie było. co do zabiegów to można coś zastosować ale wszystko zależy od tego czy masz bardzo duże straty bo jak tak to trochę mija sie to z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj