adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Samson1    1

Jak jest więcej owoców a mniej kwiatów to pryskacie jeszcze od szarej pleśni czy to juz za późno?

 

Chodzi mi o to czy mozna wykonać drugi i trzeci zabieg jak truskawka w takim stadium rozwoju jest.

Edytowano przez Samson1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Pierwszy dałem Pomarsolem to radzisz żeby teraz dac Teldor czy raczej drugi zabieg tez Pomarsol i na trzeci dopiero Teldor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

nie wiem jaki jest stan plantacji. Chodzi mi o to ze jesli jest to ostatni twoj planowany zabieg to dobry bedzie teldor. Jesli nie ostatni to polecam switch a jesli tansza opcja to mythos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

pomarsol zawiera tiuram i może powodować gorzknienie owoców daj teraz switch i ewentualnie później teldor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mythos działa tylko kontaktowo (powierzchniowo), signum jest wchłaniany przez roślinę ja teraz signum zastosowałem później pojdzie mythos a na końcu pomiędzy zbiorami teldor i switch gdyż mają 1 dzień karencji. Teraz szkoda stosować teldor gdyż później on niewiele da

Edytowano przez senator11111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Powie ktos co może oznaczać taka szypułka lub te plamy na liściach? Szypułka przyschnięta i jakby fioletowe plamy na szypułce.

post-57691-0-37800300-1398620388_thumb.jpg

post-57691-0-10177500-1398620396_thumb.jpg

post-57691-0-50651700-1398620466_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
zdjcie0513tbjjt.jpgzdjcie0514k9k0c.jpgTakie to i moje plantacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Samson też mam takie, podejrzewam Antraknozę,

co do szarej pleśni, około 10 dni przed zbiorem dobrze jest zastosować frupikę, jako jedyna działa wyniszczająco, później swith i po pierwszym lub drugim zbiorze teldor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sos147    1

To jest biała plamistość truskawki, kiedyś też miałem takie plamy na szypułce, handlarze oglądali i nie chcieli kupić truskawek. Chorobę skutecznie ograniczają zabiegi stosowane w czasie kwitnienia przeciwko szarej pleśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

To na szypułkach to przypomina trochę czerwoną plamistość truskawki... ;) Ale to na liściach to już nie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Kolego @Samson1, może ostatnio czymś pryskałeś i przy paliłeś lekko? Bo mi też to wygląda na przypalenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samson1    1

Pryskałem tylko Pomarsolem i odżywką z fosforem, teraz chciałem dac drugi zabieg na szara pleśń plus potasowe odżywki ale pogody nie ma od dłuższego czasu ciągle deszcz. Przejdzie ta choroba z szypułki na owoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

czy naprawde trzeba czekac 3 m-ce po opryskaniu buracylem żeby wejść z kolejnym opryskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

macie sprawdzone sposoby na walke z mrozem

a co powiecie na opryskanie asashi to cos daje czy tylko pic na wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

już kiedyś paliłem to spaliłem pół stoga słomy a truskawki i tak zmarzły

a sztuczna mgła to parowanie wody dobrze myślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cinek słyszałem że zraszacze dosyć dobrze radzą sobie z mrozem, palenie ognisk na pewno pomoże, te metody w sadach się sprawdzają warto mieć grubą agrowłókninę, mrozy do kilku st na - nie straszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robactwo ja jak miałem porażone za wczasu magusem poleciałem ograniczyło dalszy rozwój a truskawki ruszyły z kopyta ale uszkodzenie może być spowodowane stosowaniem nawozu lub oprysku w słoneczne dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Niby 6 dni temu stosowałem dolistnie magnez. To nie wiem czy teraz nic z tem nie robić czy podjąć jakieś działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj