adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

czy BURACYL jest już dostępny ?

 

Jaki polecicie mi nawoz na truskawki ?

Edytowano przez korzenioeski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

ale na jakie? Mlode stare? Znasz zasobnosc gleby czy sypanie na oko? Podaj troche szczegolow to cos poradzimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

fakt! mialo byc fusilade :)

wlasnie dla tego pytam czy mozna, bo szkoly sa rozne.dodam, ze jak narazie nic nie rosnie...albo tak slabo, ze prawie nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

skoro gleba czysta to warunki dobre. mozesz ryzykowac ale mowie ci przy temperaturach rzedu 15-20 stopni rosliny na pewno to odczuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

daj dewrinol.

choć można też poczekać jeszcze chwilę i dać na przykład betanal czy saherb (ma rejetrację) i za tydzień lub 2 metamitron (goltix) , działa nalistni i doglebowo

musisz się z tym uwinąć do początków kwitnienia jeśli dobrze pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

ten chwast potrafi zadusić truskawki raczej nie ma srodka aby go zwalczyć w truskawkce ale mozna w opryskiwacz reczny i opryskac tylko ze spali i truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nawet nie idzie tego wyplewić bo to rośnie z korzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

skuteczny a zarazem selektywny bedzie motykol w dawce 8-10 osob/ha. najlepiej dwukrotnie w odstepie dwoch tygodni. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radosz    0

czytalem o tych srodkach :

saherb

betanol

devrinol

ktory z nich doradzacie?

nie wiem dlaczego tez mam wykonac te zabiegi do poczatku kwietnia.nigdzie nic nie pisze,a nie bede klamal nie mam za wiele czasu na siedzienie w necie....

malkolm czy moglbys mi wyjasnic o co chodzi?czyzby o temperatury chodzilo czy moze o cos innego?

czym o tej porze nawozicie mlode truskawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Jeśli chwasty już wschodzą to polecam Saherb ;) Sam dzisiaj nim pryskałem swoje truskawki od gwiazdnicy :/ Na drugą dawkę, czyli za jakieś 2 tyg, zamierzam popryskać Goltixem. Na młode truskawki, to polecam jakiś nawóz typu: Hydrocomplex, Fructus Truskawka.... :D

Edytowano przez sebas99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

ktoś stosował program dokarmiania truskawki intermagu? albo jakiejs innej firmy?

Edytowano przez jaro86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Koledzy doradzcie czy istnieje możliwość wyeliminowania szkodników glebowych w truskawce posadzonej jesienią?Chodzi mi o oprysk który mogę zastosować teraz wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie ma takiej możliwości, teoretycznie można przed sadzeniem ale to też nie do końca działa.

panowie jak tam u was przędziorki?? u mnie masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Ja póki co nie zauważyłem żadnych szkodników i jakoś nie mam z nimi problemu w ciągu sezonu ;) Gorzej jest z chorobami, ale 2 opryski i po sprawie. Ale kolego, jakimi opryskami zwalczasz pędziorka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

nie ma zbyt dużego wyboru,

 

pojechałem magusem, za tydzień powtórka ortusem,, a później do kwitnięcia co tydzień treol albo prev-b2,

najlepszy acaramic, ale cena zaporowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    680

Mam straszny problem z gwiazdnicą. Nie wiem czy lepiej będzie ją teraz opryskać czy opielić ręcznie? I jak to teraz zgrać z nawożeniem? Poradźcie koledzy coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Na gwiazdnice polecam Saherb ;) sam go stosuje i dziala dość dobrze :D jeśli już rozsialeś nawozy to możesz pryskać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj