Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3674 odpowiedzi na ten temat

#521 Share sebas99

sebas99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, KPK Kumurun Team, motoryzacja

Napisany 23 maj 2013 - 17:06

uprawa truskawek basta to nie jak randap itd. ona pali tylko tam gdzie poleci nie rozchodzi się dalej po truskawce w każdym razie u mnie tak było

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 13:06
  •  

#522 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 26 maj 2013 - 16:35

uprawa truskawek Może pytanie nie dotyczy konkretnie uprawy a bardziej dystrybucji ;) Znacie jakieś firmy produkujące drewniane łubianki (2kg) gdzie można zamówić z dowozem? Jest wielu producentów ale wszystko odbiór osobisty z fabryki a mi sie nie opłaca gonić po 300 czy 500 opakowań.

#523 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 27 maj 2013 - 17:25

uprawa truskawek Ale jak to kwitnące lontrelem? A pszczoły i inne owady pożyteczne co na to? Drewniane to nie wiem dziś byłem po plastikowe w Sochaczewie 5,27zł/szt te z Boryszewa
Truskaweczki kończą kwitnąć poza pandorą ta dopiero zaczyna, jak radzicie sobie z szarą pleśnią? jak zapobieganie wam wychodzi? w tydzień pryskałem 3x co drugi dzień leje. Ostatnio spadło 52mm najpierw susza teraz topi. Zostalo mi jeszcze 20arów do ściółkowania a stale pada

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#524 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 27 maj 2013 - 20:13

uprawa truskawek Na broniszach zawsze są ze dwa samochody sprzedające łubianki w sezonie truskawkowym. Poszukaj kolego moze na jakiejść pobliskiej giełdzie warzywno-owocowej, na targowiskach też można je spotkać.

#525 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 29 maj 2013 - 21:03

uprawa truskawek Jak sądzicie ile jeszcze do zbiorów.

Edytowany przez seba13044, 29 maj 2013 - 21:18.

#526 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 29 maj 2013 - 21:11

uprawa truskawek ok ale nie musisz spamowac i oglaszac sie w wielu tematach. To forum a nie serwis ogloszeniowy. Napisz w jednym temacie i jak ktow zechce to sie zglosi do ciebie

#527 Share seba13044

seba13044

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:zwierzeta

Napisany 29 maj 2013 - 21:18

uprawa truskawek masz racje dzięki

#528 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 15:03

uprawa truskawek Czy można bez obaw stosować herbicydy w mateczniku bo nigdy nie stosowałem a w tym roku za dużo by mnie kosztowała siła robocza do pielenia. Lepiej pryskać przed ukorzenieniem młodych pędów czy po i czy ewentualnie Betanal mógłby być zastosowany bo stare krzaki pryskałem i nie było widać żadnych negatywnych skutków tylko nie wiem jakie będzie działanie na młode pędy

#529 Share agrofoto

agrofoto

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 2931 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 09:31

uprawa truskawek Jeżeli interesują Was tematy dotyczące rynku owoców miękkich to zapraszamy Was na konferencję online, która odbędzie się już w poniedziałek (24.06). Będziemy gościć eksperta z banku BGŻ. Szczegóły tutaj http://www.agrofoto....ekkich-i-jablek

#530 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 12:13

uprawa truskawek koledzy pomozcie mi, planuje skosic truskawke lada moment po zbiorach i chce opryskac lontrelem. moge nim jechac po calosci pola czy musze z oslona? dawka 0,4l na 300l wody na ha bedzie odpowiednia? bardzo prosze o pomoc doswiadczeni plantatorzy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#531 Share prome

prome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 13:31

uprawa truskawek Można po całości, ja bym dał 0,25/ha/200L, wyższe dawki mogą trochę uszkodzić najmłodsze liście. Napisz na jakie odmiany chcesz go zastosować i na jakie chwasty?

#532 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 14:03

uprawa truskawek wiesz co chwasty rozne ale jak patrzylem to wiekszosc lontrel niszczy ale na etykiecie pisze zeby nie pryskac po roslinach. A jak skosze to po jakim czasie mam jechac lontrelem?

#533 Share sebas99

sebas99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 17:18

uprawa truskawek mi się wydaje że po ok 1 tyg po skoszeniu, w dawce 0,25 na 200l nie powinien uszkodzić truskawek

Edytowany przez sebas99, 23 czerwiec 2013 - 17:19.

#534 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 07:41

uprawa truskawek rozumiem. A lepszym rozwiazaniem jest basta z oslona czy lontrel?

#535 Share sebas99

sebas99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 13:12

uprawa truskawek Powiem tak jeśli chcesz żeby było na około truskawki czysto to radził bym Lontrelem, ponieważ bastą możesz tylko w międzyrzędziach. Ja basta pryskałem tylko raz ponieważ międzyrzędzia uprawiam mechanicznie :) Uwierz mi lontrel też spełni swoją role. Pryskam nim co rok i do tej pory ani razu mnie nie zawiódł, mieszam go też z Saherbem B)

#536 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 24 czerwiec 2013 - 18:11

uprawa truskawek co daje mieszanie w stosunku do samego lontrelu? A pozniej jak lontrel skonczy dzialac i pojawiaja sie chwasty to co stosujesz?

#537 Share wojtinho90

wojtinho90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 17:17

uprawa truskawek Podłączam się do tematu. Uprawa przydomowa, ale problem ten sam. Truskawki pozarastane, za tydzień - półtora będę koszone. Jaki program ochrony do jesieni, żeby wiosną nie mieć za dużo roboty? :)

#538 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 21:41

uprawa truskawek mam takie pytanie posadzilem truskawki kolo polowy maja nie dalo sie wczesniej teraz maja juz po kilka lisci sa rozne male i wieksze krzaczki byly juz raz plewione niestety chwast rosnie jest duzo prosa troche rzepaku i czegos zóltego psennaku czy jak to nazywaja czym moge to opryskac? zastosowac betanl w dawkach dzielonych? mozna juz pryskac od prosa leopardem? prosze o porade bo to nie moja dziedzina;) w tym tygodniu trzeba podjac interwencje;) najlpiej moim zdaniem dawki dzielone zeby nie zjarac truskawy....

odmiana truskawek to dukat eliana i elkanta

Edytowany przez maly00, 26 czerwiec 2013 - 21:52.

#539 Share sebas99

sebas99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 11:55

uprawa truskawek Odp dla @marluk

To tak Lontrel i saherb można mieszać i np u mnie to niszczy chwasty dobrze i nie mam dużo problemu z nimi. U mnie jak lontrel przestaje działac to mam prawie samą trawice więc jadę fusilade

Odp dla @maly00

To żółte to żółtnica pospolita chyba :) u mnie to jest. Leopardem można już pryskać( tym odmianom nie powinni zaszkodzic), choć mi się wydaje że można by spróbować fusilade.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#540 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 13:12

uprawa truskawek @sebas99,
dlaczego miesza sie lontrel z saherbem? Sam lontrel nie da rady? I to mam pojechac przed koszeniem czy skosic i poczekac az odbije na nowo? Dzieki za pomoc.