adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ardjan94    2
54 minuty temu, blabla napisał:

Wydaje mi się że to od przykrywania agrowłókniny w gorący słoneczny dzień...

Nie no chyba nie, bo nawet nie mam agrowlokniny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
3 godziny temu, tomn95 napisał:

To jest ta sama odmiana co podawałem zdjecie wczesniej po kilku zabiegach czyli roxana. Na żywo wygląda bardziej efektownie. 

Dokladnie zdjecie nie uwydatnia zeczywistosci:) ktory rok tej roksany? Wglada na starsza od mojej. 

IMG_20180502_200646.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164
13 godzin temu, blabla napisał:

3 tygodnie przed założeniem plantacji chciałbym wypalić chwasty.

Co myśłicie o zastosowaniu najpierw Agrosaru a tydzień później chwastoxu na skrzyp?

Połączenie obu dawek jednocześnie z tego co czytałem osłabia działanie zamiennika roundapu...

na skrzyp lepiej starane lub zamiennik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

ja swoich nie czyszcze, wytrzymują mi na cały okres jaki truskawka siedzi na polu czyli max 4 lata z reguły... w tym roku nie zaobserwowałem żeby były pozapychane taśmy, Inna sprawa, że mam dobrą wodę akurat się szczęśliwie złożyło.... kroplują w równych odstępach ... słyszałem , że można czyścić 38% roztworem kwasu azotowego ale bałbym się o rośliny chyba... PS masz filtry jakieś ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja kwas dodaje do pozywki zeby zbic weglowodory z wody i to mocniejszy niz piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Mam filtr ale zwykly zeby tylko piasek zatrzymac ale żelaza u mnie w cholere w wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko3432    1
Napisano (edytowany)

 

do jakiej lini wpinacie tapy jak podlewacie - layflat czy zwykła pe  ??? 

 

Edytowano przez macko3432
kl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
2 godziny temu, macko3432 napisał:

 pierwszy raz podlewam truskawki także mam pytanko:

do jakiej lini wpinacie tapy jak podlewacie - layflat czy zwykła pe np 50mm ???   potrzeba mi jakąś rurę albo flata na 40 tap do podlaczenia na raz - ile może taki kosztować i jakiej firmy kupić ??

 

poza tym czym podajecie nawozy czyli pożywkę do rurociągu żeby nie zmniejszyło za bardzo ciśnienia ??

Rura pe 50, wiertasz otwory w zaleznosci od złączek uszczelka i gra. Ja podaje zwyklym inzektorowym ale to tylko jako dodatek bo głównie opieram sie na nawozeniu posypowym. Cos lepszego to dosatron ale cena też lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, macko3432 napisał:

 pierwszy raz podlewam truskawki także mam pytanko:

do jakiej lini wpinacie tapy jak podlewacie - layflat czy zwykła pe np 50mm ???   potrzeba mi jakąś rurę albo flata na 40 tap do podlaczenia na raz - ile może taki kosztować i jakiej firmy kupić ??

 

poza tym czym podajecie nawozy czyli pożywkę do rurociągu żeby nie zmniejszyło za bardzo ciśnienia ??

Ja uzywam layflata dobry jest bo można po nim jeździć i nie trzeba zakopywac w ziemie. Jak kasujesz truskawki to zwijasz go i po sprawie niczym sie nie martwisz. 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
1 godzinę temu, tomn95 napisał:

Ja uzywam layflata dobry jest bo można po nim jeździć i nie trzeba zakopywac w ziemie. Jak kasujesz truskawki to zwijasz go i po sprawie niczym sie nie martwisz. 

W jaki sposob podlaczasz t-tapy normalnie tak jak do rury wierta sie otwory ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jest specjalny wycinak do layflata droga sprawa ale idzie jak po masle. Kupujesz specjalne slimaki i krecasz z waz i kontrujesz nakretka zeby szczelnie bylo. A z drugiej nkrmalnie masz na tasme. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
16 minut temu, Pasquallo napisał:

jak tam burze u Was? widzieliscie jaki grad spadł w Zgierzu? https://www.youtube.com/watch?v=WNUZknNTZ1c

 

 

Masakra dobrze ze u mnie tego nie bylo ale moglo by cos popadac. Tomn tak moja roksana jest dwuletnia I bez nawadniania, mysle ze w tym roku mi sie uda wybic studnie. Woda najlepszy nawoz bez niej to nie ma co sie brac za uprawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko3432    1
Napisano (edytowany)

 

 

jakiej firmy flaty macie ?

Edytowano przez macko3432
ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko3432    1
Napisano (edytowany)

 

tez macie takie problemy z flatem po jakimś czasie ??

Edytowano przez macko3432
ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Do fertygacji lepiej teraz w okresie apogeum kwitnienia i po kwitnieniu dac kristalon czerwony czy jakiś inny?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Jak u was ze znalezieniem pracowników do zbioru owoców?

U mnie chcą 3,20 zł za koszyk, zwrot kosztów dojazdu i do tego zapewnione obiady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

@blabla Rodacy, czy nasi przyjaciele zza wschodniej granicy? Powiem szczerze, że to trochę wygórowane wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Jak lepiej podlewac truskawki? Zraszaczami czy kropelkowo? I jak to jest z cena takiego nawodnienia? Ktore tansze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
2 godziny temu, Pasquallo napisał:

@blabla Rodacy, czy nasi przyjaciele zza wschodniej granicy? Powiem szczerze, że to trochę wygórowane wymagania

Szukam ludzi z okolic, ogólnie w moim rejonie każdy ma truskawki więc jest konkurencja o pracownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz11    0

Czym jest spowodowane te czerwone końcówki liści? Jakieś braki w nawozenie? 

20180503_120110.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj