adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pasquallo    1

Nie mogę znaleźć informacji na temat tiofanatu metylowego... ile czasu potrzebuje żeby zadziałać? W sensie po jakim czasie od oprysku może sobie padać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Mozna przerobic beczke 400l ocynk na podlewanie truskawek? 

Chodzi o cos takiego zeby jezdzic ciagnikiem i z wezykow lala by sie woda w truskawki. Widzial ktos cos takiego? Bo na robienie lini nawadniajacej z tasmy T-tape juz troche za pozno a straszna susza jest w polu i chcialbym cos poratowac je. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Szkoda twojego czasu I paliwa. 400l to malo Ja kupilem 4 mauzery 1000l I podlewam  ale marnie mi to idzie jak bedzie owoc to pewnie juz  nie wjade. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Ja dzisiaj ruszyłem z podlewaniem, wkurzony jestem, bo zostawiłem t-tape na zimę i jest sporo pogryzionych miejsc... niby deszcze mają być codziennie a u mnie lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

U mnie wlasnie nic nie leje. A przeciez nie bede z wiaderkiem chodzil. 

Sprzydalaby mi sie pompa spalinowa to bym ustawil zraszacze. Ale niewiem jaka mocna musze kupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

To tak jak i u mnie z ta pogoda.. Niby ma padac dzien w dzien nadaja prognozy a nawet kropla od tygodnia nie spadla. Co raz bardziej sucho. Jak u was z truskawka w gruncie, pojawia sie owoc czy dopiero kwitna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

U mnie juz prawie przekwitly, roxana jeszcze najbardziej kwitnie a takto Honey juz ma owoce wielkosci paznokcia u duzego palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

można topsin mieszać z odżywką? ojciec upiera się , że nie bo gdzieś słyszał od jakiegoś sprzedawcy.... ja w internecie nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
8 godzin temu, memphis1205 napisał:

U mnie juz prawie przekwitly, roxana jeszcze najbardziej kwitnie a takto Honey juz ma owoce wielkosci paznokcia u duzego palca.

Kurde,u mnie roxana dopiero przymierza się do kwitnięcia.

 

 

Jest pytanie:czy strategia opielenie pierwszorocznej roxany i pojechanie jej saherbem to dobry pomysl?(szczegoonie zalezy mi na nieprzepusczeniu fiołka)nie zadusi jej?przewiduje przed i po oprysku podlać ją kilkoma opryskiwaczami bo w pytę sucho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, bonanza13 napisał:

Kurde,u mnie roxana dopiero przymierza się do kwitnięcia.

 

 

Jest pytanie:czy strategia opielenie pierwszorocznej roxany i pojechanie jej saherbem to dobry pomysl?(szczegoonie zalezy mi na nieprzepusczeniu fiołka)nie zadusi jej?przewiduje przed i po oprysku podlać ją kilkoma opryskiwaczami bo w pytę sucho?

To tak jak i u mnie ta roxana sie przymierza a na albie i hanojce juz bialo

Edytowano przez ardjan94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161
9 godzin temu, bonanza13 napisał:

Kurde,u mnie roxana dopiero przymierza się do kwitnięcia.

 

 

Jest pytanie:czy strategia opielenie pierwszorocznej roxany i pojechanie jej saherbem to dobry pomysl?(szczegoonie zalezy mi na nieprzepusczeniu fiołka)nie zadusi jej?przewiduje przed i po oprysku podlać ją kilkoma opryskiwaczami bo w pytę sucho?

u mnie saherb 2x2litry akurat na fiołka podziałał najsłabiej. Co prawda już był przerośnięty. Niektóry w połowie usechł ale w większości nawet nie widać że było pryskane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
Napisano (edytowany)

Dwa dni temu u mnie triche popadalo, truskawki ruszyly wystrzelily w gore jak z procy:) chyba complex I nitrabor zaczal dzialac, hanojka kwitnie pelna para w roksanie tez juz bialo sie robi, jedynie kupid jeescze nie wypuscil kwiatostanow jak nie popada to bede mial straszna drobnice

Edytowano przez MarcinWoos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam panowie ile podajecie wody na jednorazowe podlnie hektara przez t-tapy?a to chyba kwieciak malinowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

u mnie na płasko z metra idzie 3 litry na godzinę. I na razie idzie przez godzinę tygodniowo( jak nie pada). Na wysokich wałach foliowanych co 5 dni( nawet jak pada)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
Napisano (edytowany)

3 tygodnie przed założeniem plantacji chciałbym wypalić chwasty.

Co myśłicie o zastosowaniu najpierw Agrosaru a tydzień później chwastoxu na skrzyp?

Połączenie obu dawek jednocześnie z tego co czytałem osłabia działanie zamiennika roundapu...

Edytowano przez blabla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
3 godziny temu, Pasquallo napisał:

piękne poletko, gratuluje @tomn95

Jaka odmiana? z tela nie mogę dojrzeć

To jest ta sama odmiana co podawałem zdjecie wczesniej po kilku zabiegach czyli roxana. Na żywo wygląda bardziej efektownie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7
14 godzin temu, ardjan94 napisał:

Czy ktos wie co to moze byc? Gdzieniegdzie mam takie kwiatki

Wydaje mi się że to od przykrywania agrowłókniny w gorący słoneczny dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

we wtorek zastosowałem środek Scorpion 325 sc  w dawce 1l/ha po jakim czasie moge popryskać ortusem na przędziorka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj