adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

sosyn94    11

Polyversum nie jest tanie ? Policz sobie ile wychodzi każdego środka na ha i dojdziesz sam do wniosku że polyversum wychodzi najkorzystniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, nie napisał:

chciałbym posadzić sobie w ogródku kilka krzaczków bardzo wczesnych truskawek ,jakie odmiany polecacie (może być pocahontas)? może macie coś dobrego na sprzedanie  20-30sadzonek?

"Kim Dzong Un "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co stosujecie dolistnie na truskawke? Ja w tym roku chce zastosowac pakiet Intermag czyli microfert,mikrokomplex,fosfyn,growon ,stosowal ktos te srodki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Moje truskawki delikatnie zaczynają kwitnąć gdzieniegdzie pojawia się kwiatek i pojawił się też chwast. Można by jeszcze polecieć saherbem? Jeśli tak to jakie dawki zastosować bo przy powtórce za 10 dni pewnie będą już zaawasowanie kwitły. I drugie pytanie mam zamiar zrobić je również na kwieciaka mospilanem i grzybówke topsinem. Jaką najlepiej zachować kolejność? A no i oczywiście nitrabor jaką  byści kolejność zaproponowali? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
17 godzin temu, sosyn94 napisał:

Polyversum nie jest tanie ? Policz sobie ile wychodzi każdego środka na ha i dojdziesz sam do wniosku że polyversum wychodzi najkorzystniej ;)

Co z tego że najkorzystniej finansowo ale może mieć największe straty w płonie. Ja widziałem plantacje traktowaną polywersum to płacz i rozpacz po tym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2
1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

Co z tego że najkorzystniej finansowo ale może mieć największe straty w płonie. Ja widziałem plantacje traktowaną polywersum to płacz i rozpacz po tym. 

A ty co stosujesz od poczatku kwitnienia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Tydzien temu pryskane herbicydem. Chyba od tego zabiegu bo roksana bez zmian a alba plamki jak na zdjeciu. W sobote chce mospilanem i leopardem od perzu do tego dolozyc jakies asahi, zeby troche tej albie pomoc?

20180425_181554.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
3 godziny temu, ardjan94 napisał:

A ty co stosujesz od poczatku kwitnienia ?

Ja już nie uprawiam truskawek. Tiuram Signum swicz Luna i wiele innych. Polywersum jest za delikatne. Wystarczy że dobrze opryskiwaczach nie umyjesz po śor grzybobujczym i już go niema. 

 

56 minut temu, ardjan94 napisał:

Tydzien temu pryskane herbicydem. Chyba od tego zabiegu bo roksana bez zmian a alba plamki jak na zdjeciu. W sobote chce mospilanem i leopardem od perzu do tego dolozyc jakies asahi, zeby troche tej albie pomoc?

20180425_181554.jpg

Po twoim zabiegu odraz możesz pług zakładać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
5 godzin temu, stempos1980 napisał:

Co z tego że najkorzystniej finansowo ale może mieć największe straty w płonie. Ja widziałem plantacje traktowaną polywersum to płacz i rozpacz po tym. 

To ja nie wiem co trzeba zrobić żeby spieprzyć sobie truskawke poprzez grzybówke. Widocznie ktoś nie wypłukał opryskiwacza. Jechałem 2 lata temu w albie dwa razy polywersum resztką co mi zostawało z pietruszki a tam dawka jest raz większa bo 200g a nie 100g i różnica była znaczna na korzyść polywersum. Także to co widziałeś to prawdopodobnie stało sie poprzez bład ludzki a nie zastosowanie środka. 

Edytowano przez sosyn94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

czy wie ktoś gdzie znaleźć materiały o opuchlaku? W sensie kiedy larwy żerują... tzn. czy na wiosnę jest ich najwięcej czy jesienią? Orientuje się ktoś? Teraz widziałem tylko osobniki dorosłe. Nie mam jak opryskać tego dziadostwa, bo ciągle albo wiatr albo deszcz... masakra jakaś. Może jutro się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

No nędznie ta truskawka wygląda i do tego widzę masę skiełkowanych chwastów. Czyli herbicyd psu na budę. A ten Leopard to po co jak tu nic jednoliściennego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1
2 minuty temu, stempos1980 napisał:

Jak na larwy to deszcz super bo wsiąknie w ziemię ale teraz bardzo niema czym jedynie mospilan 0.3 na ha

No właśnie mospilan mam przyszykowany i w takiej dawce miałem dać ale teraz u mnie pada i  wieje... Może jutro się uda. A te opuchlaki to w zatrważającym tempie się rozmnażają i niszczą plantację, czy do jutra czy soboty to gorzej nie będzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612
10 minut temu, Pasquallo napisał:

czy wie ktoś gdzie znaleźć materiały o opuchlaku? W sensie kiedy larwy żerują... tzn. czy na wiosnę jest ich najwięcej czy jesienią? Orientuje się ktoś? Teraz widziałem tylko osobniki dorosłe. Nie mam jak opryskać tego dziadostwa, bo ciągle albo wiatr albo deszcz... masakra jakaś. Może jutro się uda

Larwa opuchlaka to pędrak, apetyt ma cały rok, a najbardziej widać skutki jego żerowania jak dojrzewają truskawki. Roślina potrzebuje dużo wody, a ciągle jest masowo podgryzana. 

Na pędraka to tylko był dursban/pyrinex - podlewanie przed deszczem a najlepiej w trakcie. Ale obecnie chyba nie ma rejestracji

Edytowano przez Agrest
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2
41 minut temu, Agrest napisał:

No nędznie ta truskawka wygląda i do tego widzę masę skiełkowanych chwastów. Czyli herbicyd psu na budę. A ten Leopard to po co jak tu nic jednoliściennego nie ma.

Bo w tym miejscu akurat nie ma ale w 30% jest perz. To mospilanu z leopardem nie mozna laczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
28 minut temu, ardjan94 napisał:

Bo w tym miejscu akurat nie ma ale w 30% jest perz. To mospilanu z leopardem nie mozna laczyc?

7 dni przed i 7 dni po zastosowaniu śor na chwasty jednoliścienne niewolno stosować żadnych zabiegów do pewności by nie spalić roślin.ogulnie mieszanke możesz robić grzybowe i na robala ale cherbicydy w takiej mieszance są niedopuszczalne.masz kurs na stosowanie śor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Witam, dzisiaj wysiałem w redliny wapniak kornicki i własnie przeczytałem że najpóżnej można wysiewać go  wczesną wiosną i pytanie czy sie nic nie stanie od tego wapna granulowanego. Posiałem to na 20 arów więc od biedy mogę go wygrzebać z redlin ale nie wiem czy to ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj