adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

memphis1205    14

Polyversum dolistnie sie stosuje. Pierwszy zabieg po ruszeniu wegetacji drugi podczas kwitnienia i mozna po zbiorach raz prysnac.

Ja dalej czekam na odpowiedz na temat Nitraboru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, memphis1205 napisał:

Polyversum dolistnie sie stosuje. Pierwszy zabieg po ruszeniu wegetacji drugi podczas kwitnienia i mozna po zbiorach raz prysnac.

Ja dalej czekam na odpowiedz na temat Nitraboru...

Akurat w etykiecie piszą rzeczywiście że po ruszeniu wegetacji ale w sumie można wykonać 3 zabiegi i pisze że w okresie kwitnienia wykonywać zbaiegi co 7 dni  czyli podczas kwitnienia można spokojnie dwa razy dać,tylko chodzi mi o to ze jakbym polecial zaraz po tym dolistnie mikro czy nie zaszkodzi to w działaniu tym bakteriom które sa w składzie Polyversum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612
Dnia 22.04.2018 o 16:02, Szczerbatek902 napisał:

Jaki odstep czasu zachowac miedzy zabiegiem od grzyba a nawozeniem dolistnym?

A dlaczego nie łączysz  tych zabiegów?

 

20 godzin temu, loczek242 napisał:

2 tygodnie

Jeśli to odpowiedź do pytania  zawartego powyżej to nie dałoby się albo dokarmić dolistnie albo ochronić fungicydem bo zawsze czasu na te 2 tygodnie by brakło

 

9 godzin temu, Pasquallo napisał:

ugryzione łodyżki truskawek to opuchlak? i  spore dziurki w liściach

Raczej na pewno

 

49 minut temu, Szczerbatek902 napisał:

A jak z preparatem Polyversum WP stosuje go akurat pierwszy raz , pisze w etykiecie zeby zachowac odstep minmum 7 dni ,posiada on naturalne bakterie ,czy nawozenie dolistne moze zaszkodzic w jego działaniu ?

Raczej na pewno solo i najważniejszy warunek to bardzo dobrze umyty i wypłukany opryskiwacz. Jakiekolwiek pozostałości mogą spowodować wyrzucenie pieniędzy w błoto. Nie stosowałem ale na pewno i warunki muszą być odpowiednie czyli pewnie na noc i odpowiednia wilgotność i temperatura. Pewnie na etykiecie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Mozna w okresie kwitnienia czesciej ale po co? Przeciez jak raz opryskasz na kwitnace truskawki to ten grzyb bedzie siedzial w tych truskawkach i chronil przed chorobami.

No ale jak kogos stac na czestsze opryski to niech pryska. A polyversum nie jest tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
17 minut temu, memphis1205 napisał:

Polyversum dolistnie sie stosuje. Pierwszy zabieg po ruszeniu wegetacji drugi podczas kwitnienia i mozna po zbiorach raz prysnac.

Ja dalej czekam na odpowiedz na temat Nitraboru...

jak masz kwiaty to syp i nie czekaj i najlepiej jakbyś wymieszał go z glebą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Nie jest powiedziane że sobie będą tam siedzieć. Jak będzie susza i upał  to pewnie zdechną albo nie będzą się namnażać. Bakteria jak wszystko potrzebuje wody, a żyje przecież bardzo krótko. Dodatkowo  zabieg chemiczny albo zdziesiątkuje albo ubije kolonię bakteryjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Wymieszac z gleba nie ma szans teraz. Jedynie moge przed deszczem posypac to sie rozpusci. ALe  narazie deszczu nie widac, dzis mialo lac to spadlo pare kropel... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

U mnie ładnie popadało na szczęście bez gradu. Jutro odkrywam resztę krytą około miesiąca temu bo już biało od kwiatów, przegoniły te kryte na jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie odnośnie nawożenia. Mam około 200 krzaczków truskawek na potrzeby własne ;)

Sposób nawożenia jaki stosuje to podlewanie gnojówką. Chciałbym zapytać jak często i w jakich ilościach mógłbym podlewać, aby nie zaszkodzić.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

#tomn95 pokaz te kwitnace truskawki :)

Niestety u mnie bedzie nieciekawa noc. Bo zaczelo padac i straszny wiatr jest. I zapowiadali grad...

 

#MateuszImiołek ale chyba nie gnojowka bydleca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staram się przed opadami albo po. Ale ostatnio z deszczem to lipa to rozcieńczam ja tak 50 na 50. Mam 100 krzaków 2 letnich i resztę sadzona w zeszłym roku. Do tej pory wylałem 3 razy po około 150 -200l. Ostatni raz dziś. Jak długo mogę jeszcze podlewać i czy ta dawka wystarcza ?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25612

Daj już im spokój i ciesz się smakiem truskawki a nie gówna.  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię i dodam. Nie zgodzę się z tym że gnojówką to sam azot. 

Jaki humorek udzielił się kolegom, zawsze to lepsze od nawozów sztucznych. 

 Tak wyglądały w zeszłym roku początkiem czerwca. Stosując podobne nawożenie.

20170609_085645.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Ja jednak bym uwazal z ta gnojowka. I na pewno nie dawal tak czesto. Na mojej malej plantacji nie dawalem nigdy gnojowki, tylko obornik przed sadzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, memphis1205 napisał:

Mozna w okresie kwitnienia czesciej ale po co? Przeciez jak raz opryskasz na kwitnace truskawki to ten grzyb bedzie siedzial w tych truskawkach i chronil przed chorobami.

No ale jak kogos stac na czestsze opryski to niech pryska. A polyversum nie jest tanie.

No może i coś w tym jest ale warunki są rożne i te baketrie nie mogą chronić przez cały czas jakby było inaczej to nie zalecaliby robić w fazie kwitnienia co 7 dni, a jeszcze jedno pytanko jutro mam zamiar polecieć Scorpionem 325 sc w truskawce po jakim czasie moge dać ortusa na przędziorka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
11 godzin temu, Pasquallo napisał:

ugryzione łodyżki truskawek to opuchlak? i  spore dziurki w liściach

Opryskaj mospilanem dziala na opuchalka I.kwieciaka. IMG_20180422_191709.thumb.jpg.c689837b1db345cf8d0016578623045b.jpgIMG_20180422_193244.thumb.jpg.867dd68b3bc40f83ade3ea249677d891.jpg

moje zostały wyscielane, dzisiaj troche popadalo, truskawki coraz bardziej kwitna, sypac nitrabor czy jeszcze sie wstrzymac? No I kiedu lune zastosowac najlepiej?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Wyczyściłem młode truskawki recznie nie były niczym pryskane można je teraz polecieć stompem z dewrinolem czy raczej nie bardzo? Jeszcze nie kwitną dopiero się bujnęły. Jak radzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

chciałbym posadzić sobie w ogródku kilka krzaczków bardzo wczesnych truskawek ,jakie odmiany polecacie (może być pocahontas)? może macie coś dobrego na sprzedanie  20-30sadzonek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj