adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
memphis1205    14

Jak masz bardzo lekka ziemie to mozesz kupowac. A jak ciezka to lepiej do ciagnika kupic.

 

Sam sie zastanawiam nad kupnem Grudziadzkiej glebogryzarki. Musialbym odkrecic kilka nozy i moze byc sie udalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Mam glebogryzarke zwykla ale z niej nie korzystam, rozlogi usowam kombajnem do ziemniakow a pozniej pielnikiem.  Mialem zakupic glebogryzarke miedzyrzedowa ale jak zrobilem pielnik hydrauliczny to stwierdzilem ze nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Ile dajecie saletry wapniowej w dawce w rzędy? W najbliższym czasie mam zamiar sypnąć u siebie tropikote z yara i się właśnie zastanawiam ile dać. I czy jest sens sypnąć jeszcze teraz complexu jak poszło 250kg w dawce w rzędy jakieś 3 tyg temu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

Complex o tej porze to raczej słaby pomysł...tym bardziej ze sypałeś nie tak dawno.Pomyśl o nawożeniu dolistnym lub podawaj przez fertygacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Trzeba ją najpierw mieć:P Dolistnie chyba zrealizuje program z yary ale tak sobie myśłałem żeby jeszcze dosypać trochę complexu. A czemu mówisz że trochę nieporozumienie o tej porze ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8

Nie widac nawet jednego kwiatu a wy juz sciolkujecie ? Przeciez sloma utrudnia ochrone chemiczna...chwasty tez do czerwca zdaza przez sciolke sie przebic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2
9 godzin temu, Hans1211 napisał:

Complex o tej porze to raczej słaby pomysł...tym bardziej ze sypałeś nie tak dawno.Pomyśl o nawożeniu dolistnym lub podawaj przez fertygacje

To co jeszcze dac posypowo teraz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
8 godzin temu, Loverboy napisał:

Nie widac nawet jednego kwiatu a wy juz sciolkujecie ? Przeciez sloma utrudnia ochrone chemiczna...chwasty tez do czerwca zdaza przez sciolke sie przebic.

Jestem zmuszony do scielanis bo tylko w sobote bede mial scielarke, ogolnie to z tydzien bym sie jeszcze wstrzymal. Liscie roxany zaczynaja mi zolknac coraz bardziej, fitotoksycznosc? Moze ja przenawozilem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8

Moze herbicydem przypaliles i dlatego zolkna ? Roksi preferuje uprawe mechaniczna bo chemicznie mozna latwo przekroczyc cienka granice a wtedy beda spore straty w plonie. No chyba ze przedzior grasuje ale to sam musisz sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
1 godzinę temu, Loverboy napisał:

Moze herbicydem przypaliles i dlatego zolkna ? Roksi preferuje uprawe mechaniczna bo chemicznie mozna latwo przekroczyc cienka granice a wtedy beda spore straty w plonie. No chyba ze przedzior grasuje ale to sam musisz sprawdzic

Ogolnie roksana nie lubi chemi w tamtym roku bylo to samo a nie pryskalem herbicydem, dwa dni temu pryskalem od przedziorka. Zdaje mi sie ze roksanie podziekuje I wroce do hanojki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Oj tam gadanie że nie lubi, trzeba poprostu umieć ja opryskac a nie dawać dawki jak na hanoyke. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
5 godzin temu, tomn95 napisał:

Oj tam gadanie że nie lubi, trzeba poprostu umieć ja opryskac a nie dawać dawki jak na hanoyke. 

Dawki stosowane zgodnie z etykieta:) na hanojke zawsze 20% wiecej dawalem:) Tomn pochwal sie swoja plantacja truskawki. 

Edytowano przez MarcinWoos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus2    0

mam problem,  strasznie słabe krzaki po zimie się zrobiły, listki tak jakby dopiero wychodziły. i jakieś takie pozwijane, 

rosahumus pomoże na osłabione krzaczki truskawki czy lepiej zastosować asahi? 

dostały po starcie polifoskę start a opryski fusilade a później stomp aqua, hanojka i elkat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj