adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

tomn95    51
9 godzin temu, memphis1205 napisał:

U mnie narazie kilka krzaczkow kwitnie. Oby temperatura sie utrzymala.

20180417_110914.jpg

Co taki marny ten krzaczek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8

Chyba dlatego ze taki marny to zakwitl, widac ze cos z nim jest nie tak. Liscie zamiast soczystej zieleni maja odcien jak poznej jesieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Liscie nie byly obrywane ( za duzo tego jest zeby oberwac). Krzak marny bo mlode liscie ida razem z kwiatem. Poza tym u mnie jest ciezka ziemia i krzaki nie sa idealne, ale jak na ta klase ziemi to  nie jest zle, naprawde duzo kwiatostanow jest po krzakach.

 

Dzisiaj juz zaczalem scielic slome.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Sciele recznie. Sloma jest w kostkach bo wygodniej.

W tamtym roku scielilem prosto z kostki a w tym roku puszczam przez sieczkarnie i wywoze w pole i rozscielam. Zobaczymy ktore lepsze rozwiazanie. Niestety glebogryzarki nie mam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pomału zaczynają kwitnąć, ale pytanie z innej beczki. Czy ktoś wie od czego i co oznaczają te brązowe przebarwienia na łodygach z drugiego zdjęcia.? Widzieliście już u siebie kwieciaka?

30713503_1848638661834791_9148403550206820352_n.jpg

30708989_1844529708912353_8915696307939573760_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Tak, okolo 10arow narazie. Ale w tym roku na jesien sadze wszystkie rozłogi do doniczek i na wiosne sadze w pole.

Nie liczylem dokladnie ale cos kolo 30/40kostek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

No tak tak. Pytam bo na majowke bede rozrzucal pierwszy raz. Podobno lepiej jak spadnie deszcz przed scieleniem bo sloma troche utrzymuje wilgoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Ja w sobote bede scielal, ile kostek idzie na 0,5ha liczyl ktos z was? Dzisiaj mam zamiar pryskac mospilanem na kwieciaka o ktorej godz najlepiej prysnac? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Faktycznie dzieki za info:) gapa ze mnie ze az glupio:)  Jak prysne teraz mospilanem bedzie ok?'czy poczekac do wieczora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

No ladna roxana 😊 pierwszy rok zbiorow bedzie tak?

sadzisz na plask? Nie ma problemow z gniciem korzeni jak wody jest za duzo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Drugorocza roxana, widac na nich takie zolte przebarwienia, przedziorek moze rozrtocz, dwa dni temu poszlo vertigo jak nie zadziala to poprawie aceramikiem. Sadze na plask, nie ma problemu z gniciem bo ziemia piaszczysta. Zrobilem pielnik hydrauliczny I jak sie nim przejedzir to z czasem Ida w gore I wtedy truskawka nie plywa w wodzie. Jutro bede je scielal a dzisiaj idze nitrabor I mospilan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

#MarcinWoos sypiesz juz Nitrabor? nie za wczesnie?

Tez sie zastanawiam czy nie zasadzic na plask ale u mnie ciezka ziemia... Jakim ciagnikiem uprawiasz w tych rzedach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hans1211    1

Co stosujecie na truskawke uszkodzana przez herbicyd??

Asahi??

"

Edytowano przez Hans1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
11 minut temu, memphis1205 napisał:

#MarcinWoos sypiesz juz Nitrabor? nie za wczesnie?

Tez sie zastanawiam czy nie zasadzic na plask ale u mnie ciezka ziemia... Jakim ciagnikiem uprawiasz w tych rzedach?

Tak sypie dzisiaj bo w sobote bede scielal I ziemia jest jeszcze wilgotna a deszczu nie zapowiadaja. Ciagnik mam deutz fahr agrolux 75 a rzedy sa co 70cm x 100cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj