Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

4893 odpowiedzi na ten temat

#4641 Share Pasquallo

Pasquallo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 lipiec 2017 - 12:38

uprawa truskawek

wyregulowałbym na podnośniku. Generalnie chodzi o to, żeby ściąć stare liście, ale środek krzaczka z młodymi listkami musi zostać nienaruszony przecież

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 09:38
  •  

#4642 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 06 lipiec 2017 - 14:08

uprawa truskawek

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze. Wyregulować na podnośniku, nie za szybko, dużymi obrotami, dobrymi nożami i spokojnie da się wykosić. Ja tak koszę i jest ok. Później zgrabiam gwiazdówką taką zwykłą do siana i zbieram prasą zwijającą. Reszta glebogryzarka i jest git.

A podpowie ktoś jaki odstęp wystarczy miedzy opryskami od jednolisciennych a dwuliściennych? Leopard poszedł w poniedziałek i teraz będzie lontrel na początek. Tydzień powinien wystarczyć?

#4643 Share Pasquallo

Pasquallo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 lipiec 2017 - 14:38

uprawa truskawek

a mam pytanie z innej beczki... Albę mam drugi rok dopiero, ale doszły mnie słuchy, że w trzecim roku zbiorów owoce drobnieją. Prawda to? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4644 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 07 lipiec 2017 - 23:04

uprawa truskawek

Chyba wszyscy koszą truskawy skoro nikt nie odpowiada. W sobote pryskam co bedzie to bedzie...

#4645 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 899 postów

Napisany 08 lipiec 2017 - 00:03

uprawa truskawek Macie jakiś sprawdzony sposób czym zasilić młoda truskawke żeby puszczala więcej odrostow?

#4646 Share radosz

radosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 08 lipiec 2017 - 05:42

uprawa truskawek Witam,
jaki nawóz dajecie teraz po zbiorach? Niektórzy dodają mocznik tylko nie wiem w jakich dawkach na ha?

#4647 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 899 postów

Napisany 08 lipiec 2017 - 11:38

uprawa truskawek Mocznik tylko po to żeby słoma się szybciej rozłożyła. Nie wlicza się go w uzupełnieniu zapotrzebowania truskawki. 50 kg/ha

Edytowany przez tomn95, 08 lipiec 2017 - 11:38.

#4648 Share radosz

radosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 08 lipiec 2017 - 18:51

uprawa truskawek Źle trochę napisałem. ..dolistnie miałem na myśli.
Posypowo co można teraz posypać?

#4649 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów

Napisany 08 lipiec 2017 - 20:13

uprawa truskawek Tom mozes dac polidap na młode. Po zbiorach jakis wieloskladnik najlepiej. Co roku dawalem compmex od yary teraz chyba skusze sie na botnar max plus niewielka ilosc azotu. Do wyboru masz jeszcze frutus rosafert blaucorn i inne. Lub tez opcja polidap plus siarczan potas i dolistnie mikro

#4650 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 08 lipiec 2017 - 20:57

uprawa truskawek

po skoszeniu pierwszy nawóz to powinna być saletra amonowa od 30 do 70 kilo na ha w celu dostarczenia azotu na rozbudowę pąków kwiatowych i karp.najlepiej jest zrobić badanie ziemi tylko badanie ogrodnicze i wtedt będzie wiadomo co.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4651 Share ardjan94

ardjan94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 lipiec 2017 - 07:01

uprawa truskawek A jak ktos nie kosi lisci? W tym okresie wieloskladnik wystarczy?

#4652 Share marzanna

marzanna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 lipiec 2017 - 11:43

uprawa truskawek

Witam,pytam doświadczonych ;co za wynalazki pokazują mi się w malwinie,mam pierwszy rok ,czy ona tak ma zawsze?Żadnych dopalaczy nie dostała tylko jak reszta w kwietniu Hydrokompleks z yary.Póżniej nic bo ktoś tu napisał że ona nie lubi azotu to nawet nie sypałam saletry wapniowej jak po pozostałych odmianach.PodpowiedzcieIMG_20170709_1053021.jpg

#4653 Share prome

prome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 09 lipiec 2017 - 11:50

uprawa truskawek

Zapewne masz owady zmienniki które mutują owoce. Jest to powszechne w odmianach powtarzających owocowanie ponieważ zaczynają żerować pod koniec czerwca lub na początku lipca.

#4654 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 09 lipiec 2017 - 12:22

uprawa truskawek

Witam,pytam doświadczonych ;co za wynalazki pokazują mi się w malwinie,mam pierwszy rok ,czy ona tak ma zawsze?Żadnych dopalaczy nie dostała tylko jak reszta w kwietniu Hydrokompleks z yary.Póżniej nic bo ktoś tu napisał że ona nie lubi azotu to nawet nie sypałam saletry wapniowej jak po pozostałych odmianach.Podpowiedzcieattachicon.gifIMG_20170709_1053021.jpg

sama jesteś wynalazek żeby od kwietninia nic nie dać truskawce. pewnie tego kompleksu też posiałaś tyle co pies napłakał i takie są tego efekty

pewnie też nie dopryskane

nie lubieć to może zakonnica sexu a ta truskawka tak samo jak inne można nawozić azotem i wcale wcześniej nie zacznie owocować

nie musi być zaraz wapienna na zwykłej też by lepiej wyglądały

#4655 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 09 lipiec 2017 - 12:34

uprawa truskawek

Wykosiłem moją hanojke i wreszcie spadł deszcz. Jutro mogę jechać z glebogryzarką. Później trzeba opryskać herbicydem. Na wiosnę poszedł stomp 4l + devrinol 4l. Teraz chciałbym coś innego. Zastanawiam się nad Goltix Compact 90 WG ze względu na żółtlice drobnokwiatową. Warto domieszać do niego coś jeszcze? Np venzar? Czy sam goltix powinien wystarczyć? W zeszłym roku po zbiorach dałem 5l devrinolu i efekt był średni

#4656 Share marzanna

marzanna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 lipiec 2017 - 12:36

uprawa truskawek

Dostały dawkę 25kg na 10 ar to chyba górna dawka 

#4657 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 09 lipiec 2017 - 14:27

uprawa truskawek

Dostały dawkę 25kg na 10 ar to chyba górna dawka 

to jest nawóz kilkunastoprocentowy to tymi 250kg na hektarze nie wiele zdziałasz. dwie takie dawki to juz coś. do tego jeszcze saletra dwa razy nie koniecznie wapienna i truskawka ma czym żyć

ta truskawka widać że liści nie mało wypuściła ale wyglada jakby ktoś jej specjalnie zahamował wzrost

Na forum ktoś pisał żeby nie dawać azotu bo zacznie owocować za wcześnie ale to nie prawda bo u mnie dużo podsiana azotem dopiero teraz owocuje

Tez mam malwine 1-szy rok i wyglada nie tak jak florence ale też ładnie. teraz zaczeła owocować

#4658 Share marzanna

marzanna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 lipiec 2017 - 16:15

uprawa truskawek

Dzięki racyl za odp trochę po mnie pojechałeś ale cóż niewiedza kosztuje.Chociaż tyle z tego że to są jesienne truskawy to mała strata.Ogólnie to jest b,duży owoc  tylko te ''cudaki''się trafiają tak co 10 krzak.W przyszłym sezonie już będę mądrzejsza o Twoją podpowiedż .Pozdrawiam

#4659 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów

Napisany 09 lipiec 2017 - 17:13

uprawa truskawek

Wykosiłem moją hanojke i wreszcie spadł deszcz. Jutro mogę jechać z glebogryzarką. Później trzeba opryskać herbicydem. Na wiosnę poszedł stomp 4l + devrinol 4l. Teraz chciałbym coś innego. Zastanawiam się nad Goltix Compact 90 WG ze względu na żółtlice drobnokwiatową. Warto domieszać do niego coś jeszcze? Np venzar? Czy sam goltix powinien wystarczyć? W zeszłym roku po zbiorach dałem 5l devrinolu i efekt był średni

a venzar nie bierze żółtlicy? wg etykiety nie ale na obecne etykiety to nie ma co patrzeć bo tam 2-3 chwasty w każdej grupie i tyle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4660 Share c405

c405

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 lipiec 2017 - 17:32

uprawa truskawek Witam, czym prysnac teraz młodą, roczną hanoyke po oplewieniu? Dodam, że głównym badylskiem był rumian.