adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość
38 minut temu, ardjan94 napisał:

Powiedzieli mi w szkolce devrinol + venzar 2.5l + 750g / ha. Nie bedzie za malo?

 

Z takim proporcjami to sobie babopielnik załatw od razu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2
50 minut temu, racyl napisał:

 

Z takim proporcjami to sobie babopielnik załatw od razu xD

To ile dac? Z 4l +1kg / ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle razy to było wałkowane  na tym forum że już to ci powinno być znane i dawno już opryskanane

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Jesli przyjdzie mroz to bedzie lipa, ale patrzac na pogode pogoda ma sie u mnie utrzymac. U mnie Dzis kilka kwiatow juz kwitnie.

Wlasnie dziwne ze kwiatostany ida razem z nowymi listkami. Zawsze to wyszly listki a po jakims czasie dopiero kwiaty. 

Jutro zaczynam scielic sloma a Wy kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, stempos1980 napisał:

Marcin mospilan działa na kwieciaka. 4-5 zabiegów na kwieciaka różnymi  śor. 

tyle zabiegów to nawet w bobie nie robię. coś dużo tego robiszB|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
16 minut temu, racyl napisał:

tyle zabiegów to nawet w bobie nie robię. coś dużo tego robiszB|

Racyl kwieciak to paskudne robacto więc potrafi zrobić bardzo duże spustoszenie na plantacji a puzniej po zbiorach niekturzy głową się dlaczego taka mała wydajność z ha. 

Edytowano przez stempos1980
Dopisanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
desant    9

Panowie proszę o pomoc . Czy ktoś z was może polecić sprawdzoną szkółkę sadzonek truskawek z woj Mazowieckiego, Lubelskiego , Łódzkiego ? Z góry dziękuję za odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Wyjaśniłby mi ktoś taką sprawę: vertigo to abamektyna i acaramik także. Vertigo na ulotce ma info, że dla truskawki jedynie po zbiorach w fazie zamierania pędów. Jest tańszy. Acaramik jest droższy, ale można nim pryskać aż do kwitnienia. Jaki w  tym sens? 

Info na ulotce: 

Acaramik- Zawartość substancji czynnej: abamektyna (produkt naturalny z grupy makrocyklicznych laktonów) – 18 g/l (1,83%)

 

Vertigo- Zawartość substancji czynnej: abamektyna (związek z grupy makrocyklicznych laktonów) - 18 g/l (1,88%)

 

 

PS w jakich temperaturach abamektyna najlepiej działa? Zauważyłem dzisiaj poskręcane niektóre listki, jak od przędziora i zastanawiam się co dać i ile dać. W zeszłym roku poszedł ortus.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Przedziora szukaj na spodniej stronie liścia to chyba oczywiste. Abamektyna nie lubi słońca, najbezpieczniej pryskac po zmroku. 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Pasquallo napisał:

Wyjaśniłby mi ktoś taką sprawę: vertigo to abamektyna i acaramik także. Vertigo na ulotce ma info, że dla truskawki jedynie po zbiorach w fazie zamierania pędów. Jest tańszy. Acaramik jest droższy, ale można nim pryskać aż do kwitnienia. Jaki w  tym sens? 

Info na ulotce: 

Acaramik- Zawartość substancji czynnej: abamektyna (produkt naturalny z grupy makrocyklicznych laktonów) – 18 g/l (1,83%)

 

Vertigo- Zawartość substancji czynnej: abamektyna (związek z grupy makrocyklicznych laktonów) - 18 g/l (1,88%)

 

 

PS w jakich temperaturach abamektyna najlepiej działa? Zauważyłem dzisiaj poskręcane niektóre listki, jak od przędziora i zastanawiam się co dać i ile dać. W zeszłym roku poszedł ortus.

 

 

 

to jest to samo

Ten producent który ma więcej kasy na badania i rejestrację ten ma więcej zastosowań swojego produktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
35 minut temu, Pasquallo napisał:

pryskaliście już od przędziorka?

Wiesz co to lustracja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Abamektyna  substancja nie jest fotostabilna

1 minutę temu, tomn95 napisał:

Wiesz co to lustracja? 

 

cycki od tyłka może odróżni :D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Jeszcze tańszy od Vertigo jest Safran 18ec. Dziś kupiłem 5l za 645zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Chłopaki jakie macie opinie na temat saherbu? Myślę polecieć teraz truskawke marmolada ,honey, rumba. Dwu i trzy letnie jakie dawki zastosować 2,3? i ile lać.  I druga sprawa czy można mieszać z selektem super? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur432    1
Dnia 5.04.2018 o 23:07, tomn95 napisał:

Tak daje tyle jesienią. Wiosną jak coś wyjdzie to beetup bądź betanal. Żadnych problemów. Raz jak powtorzylem 3 raz to byly lekko zolte obwodki liści ale mialy prawo bo bylo gorąco w kolejne dni i sucho. Te opryski to nie to samo co kiedyś było. 

A traktowałes beetup marmolada? 

Nie jest ona wrazliwa na ten oprysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Czy może wystąpić jakaś reakcja niepożądana, jeśli dzisiaj truskawki opryskane były by nordoxem, a jutro abamektyną? Nie mogę znaleźć informacji na ten temat nigdzie

Edytowano przez Pasquallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Czy ktoś  wie gdzie można nająć ludzi dorywczo do sadzenia,pielenia,zbioru truskawek-okolice Stryków,Głowno,z 10 osób w tamtym roku zostały 2 robi się nieciekawie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj