adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Azor07    765

Ja mam je wsadzone co 70cm w pierwszym roku były krzaki podobne do honej owoc dużo grubszy , zobaczymy jak w tym ,kolega też dziś brał o de mnie sadzonki .

zdjęcie1883.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25
@agrest jak można wiedzieć jaki klasa sadzonki i jaka cena? Termin dojrzewania jak honoye czy później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3
17 godzin temu, Agrest napisał:

Nie , zamówiłem przed świętami, dziś świeżo ukopane sadzonki zielone. Trochę popadało to powinny się  szybko przyjąć.

 

Wiesz coś o tej odmianie? Jak byś ją wsadził?

Tu wyraźnie napisane, że dla niej nie poleca się systemu pasowo rzędowego  https://sadzonkitruskawek.pl/jak-sadzic-truskawki/

Nie wiem, tak jak Ty będę chciał jej spróbować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25242
22 godziny temu, adam1984 napisał:

@agrest jak można wiedzieć jaki klasa sadzonki i jaka cena? Termin dojrzewania jak honoye czy później?

10mm+

0,4zł/szt

Z opisu zaraz po honeoye. Ponoć bardzo słodka nawet niedojrzała

 

Dnia 13.04.2018 o 22:09, Azor07 napisał:

Ja mam je wsadzone co 70cm w pierwszym roku były krzaki podobne do honej owoc dużo grubszy , zobaczymy jak w tym ,kolega też dziś brał o de mnie sadzonki .

 

 

Bardzo się rozbudowały sadzonki?, zostawiasz tylko mateczną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Sadzonek było sporo bo nic po zbiorze nie ściąłem ,krzaki nie miały dużo liści w porównaniu do sonaty,  elkata czy dukata . Nie tylko mateczne ,zobaczymy jak to będzie w tym roku bo wzeszłym roku byłe zadowolony nie zmarzły bo dopiero pędy na kwiaty wychodziły ,a reszta odmian zmarzła (markat, marduk ,sonat, honey ,elsanta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Ostatnio ktos pisal o polaczeniu devrinolu z venzarem. Jakie dawki dac jezeli mam venzar w proszku ? 2 letnie truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9
16 minut temu, tomn95 napisał:

Sa już pączki ale nic dobrego z tego nie wyniknie bo za szybko wychodzą. 

Tzn co zlego bd sie dziac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Przyjdzie mróz i jak ktoś nie ma czyk zabezpieczyć to zamarza a po drugie krzaki jeszcze w pelni nie urosly. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878
5 godzin temu, MarcinWoos napisał:

Witam, mospilan dziala na kwieciaka malinowca? Jaki srodek jest najlepszy do zwalczania tego szkodnika?

Marcin mospilan działa na kwieciaka. 4-5 zabiegów na kwieciaka różnymi  śor. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj