Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

4893 odpowiedzi na ten temat

#4561 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 20:47

uprawa truskawek

racyl, bonanza, gwozd i inni truskawkowcy, pytanie do was: chce mlode truskawki po zbiorze opryskac Lontrelem. Przezyja to? Odmiany Dukat i Honoeye. Nie pryskalem nigdy mlodych truskawek Lontrelem.

Edytowany przez marluk, 25 czerwiec 2017 - 20:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 07:46
  •  

#4562 Share MarcinWoos

MarcinWoos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 22:03

uprawa truskawek Problem za problemem:( czym to ratowac?

Załączone miniaturki

• IMG_20170625_122547.jpg

#4563 Share bonanza13

bonanza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 22:34

uprawa truskawek

marluk-pewnie coś odczują ale wg mnie przeżyją. też nigdy nie pryskałem młodych lontrelem. możesz zrobić próbę, tylko że to jednak kilka dni potrwa zanim będzie pewność że wszystko ok.

Marcin Woos-jakie masz PH na tym polu?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4564 Share MarcinWoos

MarcinWoos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 01:30

uprawa truskawek

Marcin Woos-jakie masz PH na tym polu?

Nie sprawdzalem ale pewnie niskie, wapnuje co roku po trochu.

#4565 Share bonanza13

bonanza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 07:20

uprawa truskawek Byc moze jest to spowodowane wlasnie tym.u mne tez jest podobnie z tym ze narazie krawedzie sa zolte.szczegolnie na albie i podejrzewam ph

#4566 Share MarcinWoos

MarcinWoos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 09:02

uprawa truskawek Posiadam na polu 3 odmiany i tylko.w roxanie tak sie dzieje,jest to tylko w dwoch miejscach, doslownie kilkanascie szt. Stawiam na niedobr potasu i magnezu a zbyt wiele azotu lub jakas choroba? Siedze juz w truskawce 5rok i z roku na rok zaskakuje mnie tak ze rece i sily opadaja.

#4567 Share inwa2

inwa2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 09:47

uprawa truskawek

Witam. Koledzy proszę o pomoc w pozbyciu się drutowca w truskawce. Na jesieni przed sadzeniem poszedł Dursban 4 litry na 70 arów potem glebogryzarka.

Teraz się okazało, że drutowiec wchodzi w owoce truskawki i ją zjada, krzaki żółkną. Tak dzieje się na Florencji bo Honey na tym samym polu wygląda dobrze.

#4568 Share bonanza13

bonanza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 16:57

uprawa truskawek MarcinWoos-w okresie malych opadow rosliny najbardziej cierpia z powodu niedobru potasu wiec twoja hipoteza moze byc prawdziwa.ale niskie ph tez utrudnia jego pobierania.
Na drutowca yo chyba tyljo dursban.po deszczu i wymieszac z gleba.sprawdz w programie czy teraz jest dowolony

#4569 Share miecz11

miecz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 17:17

uprawa truskawek Sypiecie już nawóz w mlode czy jeszcze nie?

#4570 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 17:50

uprawa truskawek

Problem za problemem:( czym to ratowac?

Po co ta cała afera ?. kilkanaście krzaków w dwóch miejscach a wypisujecie hipotezy jakby na cała plantacja tej roksany była porażona.

mógl po prostu podsiać więcej nawozu w tym miejscu, przypalić saletrą. widać młode listki są już ok

Taką małą ilość krzaczków można obciąć ręcznie te  i zebrać

co to za problem kupić kristalon z większą zawartością potasu, dodać terasorb complex, asahi i popryskać ręcznie te parę krzaczków

w ogóle jaka jaka jest powierzchnia tej roksany

Nie sprawdzalem ale pewnie niskie, wapnuje co roku po trochu.

po trochu to znaczy ile i jakim wapnem ?

Witam. Koledzy proszę o pomoc w pozbyciu się drutowca w truskawce. Na jesieni przed sadzeniem poszedł Dursban 4 litry na 70 arów potem glebogryzarka.

Teraz się okazało, że drutowiec wchodzi w owoce truskawki i ją zjada, krzaki żółkną. Tak dzieje się na Florencji bo Honey na tym samym polu wygląda dobrze.

daj mu 5l na 200l wody i czekaj na deszcz albo ręcznie podlewaj krzaki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4571 Share rafal25791

rafal25791

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 115 postów
  • Zainteresowania:sport,motoryzacja,muzyka i rolnictwo ;d

Napisany 26 czerwiec 2017 - 18:05

uprawa truskawek Jaki nawóz polecacie teraz posiać na truskawki pierwszoroczne ? Myślałem o polifosce 6, w tamtym roku stosowałem lubofos i byłem całkiem zadowolony. Co będzie lepsze ?

#4572 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2257 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 26 czerwiec 2017 - 18:13

uprawa truskawek

Ale drutowce które właża do owoców? W tym roku chloropiryfos jest zarejestrowany na kwieciaka ale zabieg na szkodniki glebowe trzeba robić po owocowaniu

Tak jak racyl pisał daj 4%siarczanu Mg 3kg/ha kristalonu pomarańczowego a do niego 1,5l terresorb compleks a za 4 dni kristalon, siarczan Mg, asahi i np mikrostar complex. Niedobory powinny ustapić

Jak wypada roksana w porównaniu do hanojki? Chodzi mi o zdrowotność, plon i termin dojrzewania

Dzisiaj 5,2 bez szypułki

Edytowany przez gwozd, 26 czerwiec 2017 - 18:15.

#4573 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 18:41

uprawa truskawek

Jaki nawóz polecacie teraz posiać na truskawki pierwszoroczne ? Myślałem o polifosce 6, w tamtym roku stosowałem lubofos i byłem całkiem zadowolony. Co będzie lepsze ?

jagodowe nie lubią potasu w postaci chlorku. póżną jesienią to jej by nie zaszkodziło. raz posypałem 6-kę i więcej nie zrobię tego

a w tym lubofosie potas był w postaci soli potasowej czy siarczanu ?

racyl, bonanza, gwozd i inni truskawkowcy, pytanie do was: chce mlode truskawki po zbiorze opryskac Lontrelem. Przezyja to? Odmiany Dukat i Honoeye. Nie pryskalem nigdy mlodych truskawek Lontrelem.

Ja tak jak wspominałem próbowałem go w młodej albie i widać było że tego by nie przeżyła

czy lontrel jest tak skuteczny ? u mnie to on w dawce 0,4 pokulił rumiany i z powrotem odbiły i do tego sporo nowych jeszcze powyskakiwało . pewnie to zależy jakiej wielkości chwast, jak ma 2-3 liście to go zniszczy tak jak saherb

Edytowany przez racyl, 26 czerwiec 2017 - 18:35.

#4574 Share Pasquallo

Pasquallo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 19:04

uprawa truskawek

Chciałem ściąć liście truskawki na mojej dwuletniej plantacji. Muszę kogoś wynająć. Mam do wyboru wykorzystanie Orkanu bądź kosiarki bijakowej ale bez kosza niestety. Co byście polecili? wg mnie lepiej będzie zebrać liście czyli orkan... 

#4575 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 19:09

uprawa truskawek

Ja tak jak wspominałem próbowałem go w młodej albie i widać było że tego by nie przeżyła

czy lontrel jest tak skuteczny ? u mnie to on w dawce 0,4 pokulił rumiany i z powrotem odbiły i do tego sporo nowych jeszcze powyskakiwało . pewnie to zależy jakiej wielkości chwast, jak ma 2-3 liście to go zniszczy tak jak saherb

ale na stare po skoszeniu chyba dobry pomysl dac Lontrel? chwasty nie sa wtedy bardzo wyrosniete.

#4576 Share Traque

Traque

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 05:06

uprawa truskawek Panowie, ile placiliście,płacicie od kilograma z szypułkowaniem za jednym razem? Będę wdzięczny za jak najwięcej odpowiedzi.
Rwacze bardzo stawiają się przy stawce 1,25 zł za kg :/

Edytowany przez Traque, 27 czerwiec 2017 - 05:07.

#4577 Share rafal25791

rafal25791

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 115 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 06:54

uprawa truskawek

jagodowe nie lubią potasu w postaci chlorku. póżną jesienią to jej by nie zaszkodziło. raz posypałem 6-kę i więcej nie zrobię tego

a w tym lubofosie potas był w postaci soli potasowej czy siarczanu ?

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia w jakiej postaci jest zastosowany potas w tym lubofosie, był to lubofos 3,5-10-15 bezchlorkowy, a w składzie pisze, że 15% tlenku potasu rozpuszczalnego w wodzie. Dzięki za radę odnośnie tej polifoski, teraz już wiem, że zrezygnuję z jej zastosowania. Jest jakaś dobra alternatywa w zamian lubofosu ?

Panowie, ile placiliście,płacicie od kilograma z szypułkowaniem za jednym razem? Będę wdzięczny za jak najwięcej odpowiedzi.
Rwacze bardzo stawiają się przy stawce 1,25 zł za kg :/

Jeśli chodzi Ci o to, że 1,25zł/kg od urwania i oszypułkowania to jest to uczciwa stawka.

#4578 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 07:31

uprawa truskawek

ten lubofos bezchlorkowy to lepsze rozwiązanie od polifoski 6 (chlorek potasu) która mimo że szkodliwa to nawet posiana na wiosnę gdzie jest dużo opadów strasznie długo się rozpuszcza. ogród, fruktus też długo zalega a tym bardziej teraz przeleżałaby może i całe wakacje

yara complex, rosafert, polifoska start

jaka cena tego lubofosu ? ładnie się rozpuszcza po deszczu ?

ale na stare po skoszeniu chyba dobry pomysl dac Lontrel? chwasty nie sa wtedy bardzo wyrosniete.

na pewno lepsze. przynajmniej nie będziesz się patrzył na to jak się skuli chwast a potem odbije.

znajomy dawał stomp po skoszeniu i zmieleniu międzyrzędzi. teraz jak wszyscy prawie dają go z devrinolem na wiosnę to zostaje venzar, goltix i betanal

co polecacie po zbiorach ?

#4579 Share rafal25791

rafal25791

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 115 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 07:36

uprawa truskawek

Dzięki za wytłumaczenie kolego. Jeśli chodzi o cenę to dokładnie nie wiem, ponieważ kupowałem ten nawóz rok temu, ale z tego co pamiętam to był to jeden z najtańszych nawozów tego typu. Rozpuszczalność po deszczu dobra, nie pamiętam, aby był z tym jakiś większy problem. Dużo dobrego słychać właśnie o nawozie YaraMila Complex, lecz jest to jedna z najdroższych opcji, ciekawe czy zwraca się to w późniejszym plonie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4580 Share Adrenalinaa

Adrenalinaa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 27 czerwiec 2017 - 14:34

uprawa truskawek

Panowie jak Ceny Truskawek u was na skupach Wygladaja ?