Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

4886 odpowiedzi na ten temat

#4541 Share MarcinWoos

MarcinWoos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 czerwiec 2017 - 06:37

uprawa truskawek

ani to przędziorek ani roztocz.o są braki nawozowe pierwsza fotka o prawdopodobnie braki fosforowe a druga to może być jedni z dwóch magnez lub żelazo ewentualnie poszła jakaś nakładka i przypaliło ich

Tylko takie objawy sa na roxanie, pare sztuk takich jest. Dostaly teraz polifoske start i mocznik, opryskalem od przedziorka i teraz jakie zabiegi wykonywac? Pryskac od grzyba?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 04:10
  •  

#4542 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 24 czerwiec 2017 - 06:54

uprawa truskawek

a czemu nie chcesz skosić  tych liści ? łatwiej jest walczyć z chorobami jak się je wykosi po zbiorze. tych starych już nie uratujesz

#4543 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 24 czerwiec 2017 - 09:06

uprawa truskawek Tak jak kolego Racyl pisze zrób koszenie lisci I jak młode odrosną to będziesz widział jaka jest sytuacja.teraz na grzyba to coś na monczniaka

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4544 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 24 czerwiec 2017 - 09:45

uprawa truskawek sprawdzi sie taka kosiarka w truskawce?
http://allegro.pl/ko...6861574677.html

#4545 Share bonanza13

bonanza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 czerwiec 2017 - 09:58

uprawa truskawek Mysle se sie nada.i nie bedzie problemu z resztkami

#4546 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 24 czerwiec 2017 - 12:20

uprawa truskawek Kosiarki bijakowe chyba sprawdzaja sie w truskawce? Pytam, bo nie uzywalem nigdy takiej

#4547 Share MarcinWoos

MarcinWoos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 czerwiec 2017 - 19:48

uprawa truskawek

a czemu nie chcesz skosić tych liści ? łatwiej jest walczyć z chorobami jak się je wykosi po zbiorze. tych starych już nie uratujesz

To sa mlode truskawki licze na flance bo biznes plan mam na mlodego i z roku na rok musze miec wiecej a nie widzi mi sie kupowac. W tym roku kupilem roxane po 50gr

#4548 Share bonanza13

bonanza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 24 czerwiec 2017 - 19:59

uprawa truskawek Jesli daja rade z rowami to w truskawkach tez dadza.edekt bedzie lepszy niz po listwowwej albo rotacyjnej.no i korzysc jeszcze taka ze nie trzeba tam jeszcze raz wjezdzac i zbierac.widzialem pare razy jak orkanem golili i dawalo rade

#4549 Share kacper83

kacper83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 24 czerwiec 2017 - 20:23

uprawa truskawek

witam ponawiam pytanko czym pryskac na chwasty jedno i dwu liscienne po zbiorach chwasty to głównie perz trawa gwiazdzica pospolita rumian i takie zółte kwiatuszki wylukaem ze moze by poskutkował fulsilade w połonczeniu z cliophar lub lontrel stosował juz ktos takie mieszanki albo co byscie sami polecili 

#4550 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 24 czerwiec 2017 - 20:41

uprawa truskawek

witam ponawiam pytanko czym pryskac na chwasty jedno i dwu liscienne po zbiorach chwasty to głównie perz trawa gwiazdzica pospolita rumian i takie zółte kwiatuszki wylukaem ze moze by poskutkował fulsilade w połonczeniu z cliophar lub lontrel stosował juz ktos takie mieszanki albo co byscie sami polecili 

na jednoliścienne i perz  to najtąnszy jest leopard nawet na wyrośnięte  podziała ale w dawce 4l

chwasty dwuliścienne mają pewnie już  duża wysokość i ich tak łatwo się nie pozbędziesz.

lontrel w tej dawce z etykiety skuli rumian i on odbije. może ktoś stosował większe skuteczniejsze dawki ale czy truskawka przeżyje

robótka ręczna chyba cię nie ominie

Edytowany przez racyl, 24 czerwiec 2017 - 20:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4551 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 07:18

uprawa truskawek Kacper w żadnych wypadku nie mieszaj fusilade z innymi cherbicydymi chyba że chcesz skasować plantacje.fusilade sie ogulnie niemiesza -dotyczy to wszystkich jednoliściennych.

Edytowany przez stempos1980, 25 czerwiec 2017 - 07:20.

#4552 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 07:57

uprawa truskawek

leopard (targa) da się zmieszać np z saherbem. 

fusilade jest dobre w uprawach gdzie liście są przeznaczone do konsupcji a w tym wypadku nie ma co przepłacać

napisz jakiej wysokości są te chwasty dwuliścienne bo to ma zasadnicze znaczenie

#4553 Share bonanza13

bonanza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 08:12

uprawa truskawek A co na wypielona roxane i albe?stomp aqua da rade?na wiosne poszedl devrinol.nie wiem jak reaguja te odmiany.hanoja to nie odczuwala doglebowych po zbiorach.podobnie jest z tymi?

Rumian lontrel polozy.nawet mlecz pokreci.ale to tylko wstrzymanie na kilka tygodni-pozniej zaczna odbijac.a z jednolisciennych polecam targe

#4554 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 08:42

uprawa truskawek

Stompu to każdy się boi na albie.

stomp: aqua, 330 czy pendigan jedna cholera.

z wiosny w mięszance z devrinolem  może nie w każdej odmianie ale super sprawa tylko rumiany wyskakują lepiej sprawdza się venzar +devrinol

ja zrobiłem próbę z wiosny na albie na 3 krzakach stompu +devrinolu (4+4) to przeżyła a także na kolejnych 3 krzakach  venzar +devrinol i też żadnych skutków ubocznych

Roxanę poleciałem po całości venzar +devrinol i nie było skutków ubocznych

Na etykiecie  starego stompu 330 pisało że może powodować uszkodzenia na truskawce w wyższych temperaturach

stompa to sobie odpuść na te odmiany teraz

dokładnie to samo u mnie było z lontrelem na tej nie opryskanej albie popryskanej lontrelem skręciło rumian i dalej odbił, gorczycy polnej to nawet nie ruszy

sporo alby wypadło i starałem się pryskać ręcznie z osłoną aby nie trafić na krzaki i tam gdzie lontrel poleciał na krzaka to go zniszczył

Targa ma tan sam składnik co leopard extra tylko połowę tańszy od targi

Edytowany przez racyl, 25 czerwiec 2017 - 08:51.

#4555 Share Szczerbatek902

Szczerbatek902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 08:52

uprawa truskawek

U mnie truskawka lubelskie,pow.lubartowski po 5zł a jak u was z cena?

Pszenżyto ozime odmiana GRINGO,pierwszy rok po centrali: https://www.olx.pl/o...57-IDo3s3k.html

#4556 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2253 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 25 czerwiec 2017 - 10:18

uprawa truskawek

Wczoraj też 5zł +vat bez szypułki i końca zbiorów nie widać. Tyle kwiatów było z czarnymi środkami a plon duży.

W hanojce dobrze sprawdza się mieszanina 4l pendiganu + 4l dewrinolu na wiosnę w marcu. Uszkodzeń nie ma a dopiero przed zbiorami zaczęła pojawiać się żółtlica. Przed zbiorami poleciałem międzyrzędzia reglone i na razie jest w miarę czysto.

Leopard ładnie zlikwadował perz, pryskałem na początku maja. 

Po zbiorach zetnę liscie, glebogryzarka i plewienie. W zeszłym roku opryskałem 5l dewrinolu i efakt był średni. Może w tym roku zastosuje jakąś mieszankę. Najgorszym chwastem jest żółtlica drobnokwiatowa

#4557 Share bonanza13

bonanza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 10:33

uprawa truskawek

Kiedyś przeprowadziłem eksperyment na honojce z beet up trio. skład i zakres tego oprysku jest szeroki ale wtedy nie zdał egzaminu.truskawce nic nie było, chwasty nie kiełkowały, ale tych nawet lekko po wschodach nie wzięło. ograniczeniem było to że było dość sucho, jednak zanim opryskałem to zrobiłem po dwa przejazdy sama wodą. Ktoś stosował ten herbicyd?

a na grzybka polyversum czy domark?domark stosowałem przed zbiorami.

#4558 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 10:58

uprawa truskawek

Wczoraj też 5zł +vat bez szypułki i końca zbiorów nie widać. Tyle kwiatów było z czarnymi środkami a plon duży.

W hanojce dobrze sprawdza się mieszanina 4l pendiganu + 4l dewrinolu na wiosnę w marcu. Uszkodzeń nie ma a dopiero przed zbiorami zaczęła pojawiać się żółtlica. Przed zbiorami poleciałem międzyrzędzia reglone i na razie jest w miarę czysto.

Leopard ładnie zlikwadował perz, pryskałem na początku maja. 

Po zbiorach zetnę liscie, glebogryzarka i plewienie. W zeszłym roku opryskałem 5l dewrinolu i efakt był średni. Może w tym roku zastosuje jakąś mieszankę. Najgorszym chwastem jest żółtlica drobnokwiatowa

u mnie tez ona się pojawia dosyć sporo najwięcej to od lipca do września, po stompie to na bank ona jest

co to za chwast ? to jest jeszcze gorsze od żółtlicy, ogromnie się krzewi i rozmnaża

4344c4f02256cf710149f3ca6613af11_big.jpg

43d8cd1f1b35b8c6a656d16a5579e86d_big.jpg

f1dedd4a716c10adbdea425d9da04064_big.jpg

Kiedyś przeprowadziłem eksperyment na honojce z beet up trio. skład i zakres tego oprysku jest szeroki ale wtedy nie zdał egzaminu.truskawce nic nie było, chwasty nie kiełkowały, ale tych nawet lekko po wschodach nie wzięło. ograniczeniem było to że było dość sucho, jednak zanim opryskałem to zrobiłem po dwa przejazdy sama wodą. Ktoś stosował ten herbicyd?

a na grzybka polyversum czy domark?domark stosowałem przed zbiorami.

beetup czy saherb 180 czy betanal 180 to działa na malutkie po wschodowe chwasty.

ja robiłem saherbem dawkę 1,5l i nastepną w przeciągu nie całego tygodnia druga dawka 1,5 i ładnie czyściło ale powtarzam to malutkie chwasty. może jakby dać znowu 3 dawkę to by powtórnie nie rosły

na etykiecie pisze też żeby uważać na wysoką temperaturę powyżej 20c

#4559 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 12:14

uprawa truskawek

Witam Kolegów i Kolezanki. Mam pytanko chce juz zlikwidowac plantacje honeyki bo juz 4 rok wybil i na nia koniec w tym miejscu zbiór tez był ciut mniejdzy i drobniejszy wiec wybił koniec niestety i teraz moje pytanko jak likwidujecie plantacje???? mi doradzaja znajomi aby teraz prysnać srodkiem typu randap i poczekac az calkowicie je załatwi do korzenia a potem zaorac?  Co Wy na to????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4560 Share bonanza13

bonanza13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 czerwiec 2017 - 14:15

uprawa truskawek

jak nie masz zielicha to przeleć dwa razy talerzówką. trochę korzeń się rozdrobni. jak potraktujesz roundupem to karpa zdrzewieje i będziesz ją przewalał z 2 lata.a jeśli jest chwast to niestety lepiej jest prysnać. najlepiej mieszanką czegoś z glifosatem + CCC, np.Chwastox.