adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, Agrest napisał:

To jest bratek (fiołek) polny.

Co by to nie było wygląda to na efekt pękniętej gumki :S

Teraz to inwazyjna skrobanka  plantacji gracką lub herbicyd nalistny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
22 godziny temu, tomn95 napisał:

Ja 2 letnia albe lecialem tak jak juz tu pisalem ponad 5 l devrinolu i stompu ponad 2l poszukaj w temacie 

Zauważyłeś jakieś zmiany na truskawce po takiej dawce? Nigdy w albie jeszcze nie pryskałem bo słyszałem że jest wrażliwa. Co roku tyle dajesz i nic sie z nia nie dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Tak daje tyle jesienią. Wiosną jak coś wyjdzie to beetup bądź betanal. Żadnych problemów. Raz jak powtorzylem 3 raz to byly lekko zolte obwodki liści ale mialy prawo bo bylo gorąco w kolejne dni i sucho. Te opryski to nie to samo co kiedyś było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17
9 godzin temu, racyl napisał:

Co by to nie było wygląda to na efekt pękniętej gumki :S

Teraz to inwazyjna skrobanka  plantacji gracką lub herbicyd nalistny

O skrobance nie ma mowy.a przez nalistny rozumiesz lontrel?zostanie cos z tego clery i roksany?jesli psikac to im wczesniej tym lepiej?pamietam kiedys ze honey i w maju przed kwitnieniem lontrelem kropilo

Edytowano przez bonanza13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

spróbuj saherbem w dwóch dawkach po 1,5l  w odstępie 7dniowych

małe chcwasty łatwiej zniszczyć mniejszymi dawkami dzielonymi co jest bezpieczniejsze dla truskawki

dużych chwastów nawet i lontrel nie weżmie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

Dzisiaj u mnie od 12 do 1lub 0 stopni nad ranem . Teraz lekko kropi. Pryskać dervinol plus stomp czy czekać do jutra ? Temperatura ma być wyższa ale bez opadów

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, solaris1919 napisał:

Dzisiaj u mnie od 12 do 1lub 0 stopni nad ranem . Teraz lekko kropi. Pryskać dervinol plus stomp czy czekać do jutra ? Temperatura ma być wyższa ale bez opadów

 

 

Idealne warunki a Ty jeszcze marudzisz.

Inni to by dali na Mszę ŚW żeby im deszcz padał w czasie oprysku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

chłopaki wie ktos jak obliczyć devrinol + stomp 4+2,8 pod plecakowy ? ile trzeba na 20 l wlać ? Bo pod maliny musze pryskać plecakiem potrzeba mi bedzie 100l 

Edytowano przez solaris1919

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, solaris1919 napisał:

chłopaki wie ktos jak obliczyć devrinol + stomp pod plecakowy ? ile trzeba na 20 l wlać ? Bo pod maliny musze pryskać plecakiem potrzeba mi bedzie 100l 

 

do szkoły nie chodziłeś ?

0,2l +0,2l(stomp)            0,15      (stomp aqua)               na 15litrów wody

 

20l na plecy to już ciężar żeby latać

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

witam, jak na etykiecie nawozu jest przykladowo 250kg/ha na truskawke to czy to jest uwzglednione ze sypie sie w rzedy czy na cale pole?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, ardjan94 napisał:

witam, jak na etykiecie nawozu jest przykladowo 250kg/ha na truskawke to czy to jest uwzglednione ze sypie sie w rzedy czy na cale pole?? 

 

A skąd niby producent ma wiedzieć ile Ty  masz rzędów na 1ha ?

możesz mieć rzędy co 70cm a równie dobrze co 90, 100, 110,140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

To jak to wyliczyc ile sypnac skoro mam odstepy  70-100-70? Sypie polowe tego co na etykiecie i nie wiem czy to nie za malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kleba00    0

siemka  ja na truskawki prysnąłem polyversum , black jak i posypałem polifoska .i chciałem się zapytać czy jeszcze coś im sypać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ardjan94 napisał:

To jak to wyliczyc ile sypnac skoro mam odstepy  70-100-70? Sypie polowe tego co na etykiecie i nie wiem czy to nie za malo

 

Nie zrozumiałeś mnie. to co jest na opakowaniu to dawka sypana po całości.

 

czym mniejszy rozstaw to tych rządków masz więcej na 1 ha a czym większy rozstaw to tych rządków masz mniej na 1ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2
7 godzin temu, racyl napisał:

 

Nie zrozumiałeś mnie. to co jest na opakowaniu to dawka sypana po całości.

 

czym mniejszy rozstaw to tych rządków masz więcej na 1 ha a czym większy rozstaw to tych rządków masz mniej na 1ha

 

A ty sypiesz zgodnie z etykieta czy w mniejszych dawkach ? Czy istnieje mozliwosc gdy rzadkow jest wiecej to nawoz moze przekroczyc ilosc podawana na etykiecie?

Edytowano przez ardjan94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, ardjan94 napisał:

A ty sypiesz zgodnie z etykieta czy w mniejszych dawkach ? Czy istnieje mozliwosc gdy rzadkow jest wiecej to nawoz moze przekroczyc ilosc podawana na etykiecie?

To co z tego że przekroczy. Nigdy w 100% nie jest wykorzystany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

hmm to z tego co mowisz to pewnie sypie za malo skoro na hydrocomplexie jest napisane 250kg/ha a ja majac 20 arow i na tym 6tys sadzonek, sypie 25kg. Zwiekszyc do 50kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojto99    0

Witam mam takie pytanie mam truskawkę hanoy i chce ją opryskać Devrinol + stomp jednak mam w tej truskawce sadzonkę którą zamierzam posadzić za jakieś 2 tygodnie i moje pytanie jest takie jeśli zastosuje te środki teraz czy nie będzie to przeszkadzało sadzonce? chodzi mi o to czy się przyjmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31
18 minut temu, ardjan94 napisał:

hmm to z tego co mowisz to pewnie sypie za malo skoro na hydrocomplexie jest napisane 250kg/ha a ja majac 20 arow i na tym 6tys sadzonek, sypie 25kg. Zwiekszyc do 50kg ?

Napisz jaka szerokosc rzedow i ile masz rzedow na tych 20ar. 

Przyklad, pole 100x100. Na 1ha suma szerokosci rzedow to 50m. To sypiac w rzedy wedlug matematyki dajesz polowe dawki. Nie wiem czy napisalem to zrozumiale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, jaro86 napisał:

Napisz jaka szerokosc rzedow i ile masz rzedow na tych 20ar. 

Przyklad, pole 100x100. Na 1ha suma szerokosci rzedow to 50m. To sypiac w rzedy wedlug matematyki dajesz polowe dawki. Nie wiem czy napisalem to zrozumiale

 

To jest tylko teoria nie uwzględniająca rodzaju  gleby, wilgotności, nawodnienia i opadów

Zazwyczaj to sie obserwuje braki pierwiastków w postaci różnego rodzaju przebarwień liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Po jakim czasie od opryskania Fusilade,  można zastosować opryski regeneracyjne na bazie aminokwasów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8
2 godziny temu, Pasquallo napisał:

Po jakim czasie od opryskania Fusilade,  można zastosować opryski regeneracyjne na bazie aminokwasów? 

Fusilade dziala na chwasty jednoliscienne wiec nie rozumiem co Ty chcesz regenerowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj