adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

każdy oprysk tym włoskim odmianom szkodzi.... albo po prostu zmniejsza wzrost oraz plon jak się już chce koniecznie pryskać.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Alba nie jest wcale taka wrażliwa. Ja z wiosny pryskam beetupem na wschodzące tyle ze w dawkach dzielonych żeby nie przekroczyć maksymalnej dawki. Wszystko masz na etykiecie środka. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i ciekawe jaki maksymalny plon osiągasz przy takim oprysku ?? devrinol nie wystarcza ??

tu mówi o szkodliwości oprysków.

można zawsze sadzić na folii albo tkaninie włókninie.....??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Na wschodzące nie wystarcza doglebowo idzie na jesieni. Czyvto przy roxanie czy przy albie nie zauważyłem spadku plonowania. Trzeba wszystko robić z głową, jak truskawka jest pelna wigoru i dobrze odzywiona to nic nie powinno się jej stać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8

Jak masz za duzo wolnego czasu to obrywaj. Uprawiam truskawki dopiero od kilku lat ale nigdy nie usuwalem starych lisci z plantacji a plony osiagam w granicach 30-40 t/ha w zaleznosci od odmiany. Jak wygrabisz to i tak ochrony chemicznej nie unikniesz a wywieziesz z plantacji tylko materie organiczna.

Edytowano przez Loverboy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Pasquallo napisał:

Słuchajcie, wiem, że na tym forum są osoby, które znają się na rzeczy i wiedzą o co kaman w uprawie truskawki. Ja mam co roku problem z chwastami. Nigdy  jeszcze nie używałem niczego na chwasty, zawsze starałem się robić wszystko  ręcznie\mechanicznie w obawie przed  złą dawką i osłabieniem plantacij. Ostatnio tak się porobiło, że zostałem sam na gospodarstwie i jestem zmuszony użyć chemii bo zwyczajnie nie dam rady. Mam niestety sporo wrażliwej na herbicydy Alby. Reszta to Roxana.  Jakie dawki i czego dać, żeby truskawki nie ucierpiały? Mam śmieszną ilość, 0.5 ha. Nie jestem dla Was tak naprawdę konkurencją przy takim areale.  W zeszłym roku udało mi się osiągnąć plon 26ton z ha. Pomógłby mi ktoś choćby na pw? Więcej jak pół ha i tak miał nie będę , bo większość mojej ziemi się nie nadaje na te uprawy. Zależy mi na radzie osoby która wie a nie przypuszcza

Chłopie Ty z takim plonem to jesteś zaraz po @tomn95

A na poważnie daj devrinol + venzar

5 godzin temu, memphis1205 napisał:

Jesli nie oberwe starych lisci to truskawki moga bardziej chorowac? 

Powiedzcie mi czy obrywac czy zostawic..

 

Jak Ty chcesz to obrywać ręcznie ? Krew Ci prędzej zaleje niż to zrobisz

9 godzin temu, kotek22kotek napisał:

no i ciekawe jaki maksymalny plon osiągasz przy takim oprysku ?? devrinol nie wystarcza ??

tu mówi o szkodliwości oprysków.

można zawsze sadzić na folii albo tkaninie włókninie.....??

Samym devrinolem nic nie zdziałasz. Devrinol to jak masło w kanapce

9 godzin temu, kotek22kotek napisał:

każdy oprysk tym włoskim odmianom szkodzi.... albo po prostu zmniejsza wzrost oraz plon jak się już chce koniecznie pryskać.

 

Nikt nikomu z gracką ganiać nie zabrania :D

7 godzin temu, tomn95 napisał:

Na wschodzące nie wystarcza doglebowo idzie na jesieni. Czyvto przy roxanie czy przy albie nie zauważyłem spadku plonowania. Trzeba wszystko robić z głową, jak truskawka jest pelna wigoru i dobrze odzywiona to nic nie powinno się jej stać. 

Bez jaj mamy kwiecień. nie ma co czekać do maja gdzie wtedy truskawka to już tym bardziej sie nie pozbiera a badyle to już nie będzie nadawało się do oprysku

Na beetop czy stomp też są wrażliwe przy tem 20c nie tylko te odmiany

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Słuchajcie, a ja mam taki pomysł tylko nie wiem czy to wypali i czy będzie mniej stresujące dla truskawek. Ogarnę ludzi, żeby je jak najszybciej opielić, a za tyłkiem opryskałbym devrinolem same międzyrzędzia powiedzmy i lekko wymieszał z ziemią opielaczem. Pryskałem już w życiu 30 arów truskawki ręcznie, namachałem się ale szarej pleśni nie było :D więc wiem na co się porywam.  po prostu wtedy nie mogłem wjechać na pole 30tką, bo mi krzaki porosły, nevermind.

 

Czy takie coś byłoby mniej stresujące dla truskawek? Nie dostałyby po liściach, a ja miałbym czyste międzyrzędzia. Z chwastami pomiędzy krzakami nie mam za wiele problemów. Co myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Pasquallo napisał:

Słuchajcie, a ja mam taki pomysł tylko nie wiem czy to wypali i czy będzie mniej stresujące dla truskawek. Ogarnę ludzi, żeby je jak najszybciej opielić, a za tyłkiem opryskałbym devrinolem same międzyrzędzia powiedzmy i lekko wymieszał z ziemią opielaczem. Pryskałem już w życiu 30 arów truskawki ręcznie, namachałem się ale szarej pleśni nie było :D więc wiem na co się porywam.  po prostu wtedy nie mogłem wjechać na pole 30tką, bo mi krzaki porosły, nevermind.

 

Czy takie coś byłoby mniej stresujące dla truskawek? Nie dostałyby po liściach, a ja miałbym czyste międzyrzędzia. Z chwastami pomiędzy krzakami nie mam za wiele problemów. Co myślicie? 

nie rób cyrków tylko poczekaj na deszcz i jak będzie padać wtedy opryskaj najbezpieczniejsze dla truskawek

 

sam devrinol ci nic nie da.

3 godziny temu, tomn95 napisał:

Pryskalem przy 20 i to nie raz 

Jak napoakowałeś wspomagaczy to pewnie nic nie było. Wiekszość ludzi tego nie robi lub nie jest świadoma tego

sama 1/3 dawki saherbu można liście przypalić w temperaturze lekko powyżej 20 a nawet przy 20

 

kiedyś na starym stompie było wyrażne ostrzeżenie że w wyższych temperaturach powoduje on uszkodzenia w truskawce i to jest prawda

STOMP 330 EC.pdf

Nie trzeba oprysków  glebowych odwlekać

Czym wcześniej to lepiej

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co polecacie na mlecz myśle nad lontrelem jaka dac dawke

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Jaka dawke tego devrinolu + venzar(honey, vibrant, pegasus) ? Próbował ktoś w albie tych środków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

racyl pomożesz?  czy dawka devrinol + venzar 4+1 bedzie dobra na truskawki( senga, hanoye, marmolada) posadzone we wrzesniu ?  i czy przelecieć je wczesniej  glebogryzarka bo ktos kiedys pisał że to pomoże w działaniu pojawiła sie już miejscami chwastnica i gwiazdnica

Edytowano przez solaris1919

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, solaris1919 napisał:

racyl pomożesz?  czy dawka devrinol + venzar 4+1 bedzie dobra na truskawki( senga, hanoye, marmolada) posadzone we wrzesniu ?  i czy przelecieć je wczesniej  glebogryzarka bo ktos kiedys pisał że to pomoże w działaniu

Jak przejedziesz to też pozostaje jakaś szerokość nie obrobiona(rządki truskawek)  gdzie musi sobie oprysk poradzić sam z chwastami .

Moim zdaniem więcej wilgoci pozostanie w glebie w tej nowo posadzonej jak nie przejedziesz. Jeśli jest dużo chwastów to warto przejechać. starsze no to trzeba

super dobrze byłoby jakby deszcz przeszedł po oprysku i lepiej by go rozprowadził po glebie.

Te opryski dobrze się spisują jak jest gleba wilgotna a jeszcze lepiej jak deszcz przejdzie a przede wszystkim jak nie ma wschodów chwastów

Co do dawki to minimalne nawet pojedyńczo stosowane. Mi dobrze działały

Ze zwiększeniem dawki to nie ma szaleć w jednorocznej

 

tomn95 próbował w albie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

4l+1kg

17 minut temu, solaris1919 napisał:

a zamiast venzaru moge jeszcze dać stomp aqua ? 

na rumiany gorzej sobie radzi. marmolade pryskałem też było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Alba jest szczególnie wrażliwa na Stomp , który można stosować w niskich temperaturach na początku wegetacji lub po jej zakończeniu

ale wiadomo nie zawsze pogoda sprzyja ...

Devrinol 4l + Stomp Aqua 2l będzie dobrze ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja 2 letnia albe lecialem tak jak juz tu pisalem ponad 5 l devrinolu i stompu ponad 2l poszukaj w temacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

To gorczyca  wybija?dalem 26 stmop 2.8 +4 devrinol.obydwa na etykiecie  ze gorczyca srednio wrazliwa wiec powinno ja troche trzymac

20180405_181600.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak wzejdzie to już jej nic nie zatrzyma. teraz to cos nalistnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj