adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość

Im cieplej tym lepiej zadziałają chwasty xD

"Im cieplej tym lepiej zadziala." ale dursban  xD

 

Ważne żeby temperatura po oprysku w nocy nie była  na minusie

Kwiecień za pasem a takie opryski w poprzednich latach to się wykonywało i 3 tygodnie wcześniej niż teraz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

A jak już ruszy wegetacja truskawek i puszczą młode listki to nie zaszkodzi im oprysk devrinolem ze stompem?  Czy można śmiało jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tu Krysia Tuchałowa, poproszę zielone światło  xD

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Wyglada na to, ze wszystkie prace w truskawkach przypadna na jeden czas. Pielenie/sloma/opryski/nawozenie... A za miesiac juz powinny kwitnac :D a u mnie dopiero pod agrowloknina puscily zielone listki. Tam gdzie nie przykryte to nic... 

Yare rzucic jak dopiero zielone listki wszystkie zaczna puszczac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Te kryte folią jesienią maja juz spore krzaki. Sprawdzales czy Ci nie przemarzly? 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Jeszcze nie sprawdzalem. Narazie ciezko jest chodzic po polu bo tak mokro...

Truskawki powinny byc OK bo od jesieni sa przykryte folia i 30-40cm sniegu wiec cieplo mialy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie przykryte całą kolekcją stringów żony i ani jeden krzak nie przemarzł  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Widze że kolega racyl ma coś z głową bo to kolejny jakże dużo wnoszacy post. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przynajmniej nie jestem samolubem jak Ty, że jak ktoś zapyta to udaje głupa że nie pamiętam albo mam gdzieś zapisane tylko nie wiem gdzie

Może Ty jesteś inaczej zorientowany B|

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Może według Twoich słów udaje glupa ale Ty nim naprawdę jesteś 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
41 minut temu, tomn95 napisał:

Może według Twoich słów udaje glupa ale Ty nim naprawdę jesteś 😀

Najpierw to naucz się czytać ze zrozumieniem B|

Kliknij na link poniżej i przypomnij sobie co sądziłeś o forum i jego użytkownikach po tym jak sam stworzyłeś temat

 

 

 

Takich  " kolejnych jakże dużo wnoszacy postów" jest więcej

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czlowieku to było 4 lata temu a Ty gadasz totalne glupoty o stringach w dziale z uprawą truskawek. Zastanów się co jest śmieszne a co żałosne bo chyba masz problem w odróżnieniu tych dwoch kwestii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tomn95 napisał:

Czlowieku to było 4 lata temu a Ty gadasz totalne glupoty o stringach w dziale z uprawą truskawek. Zastanów się co jest śmieszne a co żałosne bo chyba masz problem w odróżnieniu tych dwoch kwestii. 

Jakieś dwa tygodnie temu ja i ktoś jeszcze pytaliśmy o szerokość zostawionych rzędów truskawki po przejściu glebogryzarką też uciekłeś od odpowiedzi

Lubisz się czymś pochwalić ale jak ktoś dopyta o szczegóły to już cie alzheimer dopada xD

 

Czyli jak się jest samolubem to jest śmieszne ?

xDxDxDxDxDxDxDxDxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, memphis1205 napisał:

Pytalem o cos konkretnego to nikt nie odpowiedzial.. Tylko jakies klotnie tu sa..

 

Ja przed wczoraj rozsiałem polidap. popadał śnieg i ładnie się rozpuścił, po dniu praktycznie zrobiły się ciapki z granulek lepiej niż complexu czy rosafertu

Dodałem siarczanu potasu ale ten słabiej się rozpuszcza wiec tym bardziej z nim nie powinno się zwlekać

Ciepło ma się zrobić po świętach także będzie w sam raz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2
Dnia 14.03.2018 o 21:27, racyl napisał:

stomp+ devrinol

2,8+4

venzar+devrinol

1+4

Jak mieszam opryski to dziele dawki na pół czy stompu 2.8 i devrinolu 4 daje na hektar /300litrow wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, ardjan94 napisał:

Jak mieszam opryski to dziele dawki na pół czy stompu 2.8 i devrinolu 4 daje na hektar /300litrow wody

 

maksymalne dawki oprysków stosowanych osobno to: stomp aqa 3,5   a devrinol 6l.

Wygugluj etykiety obu środków i sam się o tym przekonasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Odkrylem nareszcie swoje truskawki i powiem Wam ze pieknie jest :) Zieleniutkie krzaczki juz sa, nawoz rozsypany.

Wykopalem 1krzak z pod przykrycia i 1 bez okrycia agrowloknina. Zobaczcie sami czy jest dobrze czy zle. :) 

 

1 i 2 zdjecie ROXANA bez agrowlokniny

3 i 4 zdjecie HONEY pod agro.

20180330_134149.jpg

20180330_134955.jpg

20180330_134421.jpg

20180330_134822.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czym opryskać truskawke honey 1 roczną i 3 letnią od chwastu przedwschodowo po ruszeniu wegetacji można zastosowac stomp + devrinol czy teraz tylko venzar + devrinol i w jakich dawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, damian86p napisał:

czym opryskać truskawke honey 1 roczną i 3 letnią od chwastu przedwschodowo po ruszeniu wegetacji można zastosowac stomp + devrinol czy teraz tylko venzar + devrinol i w jakich dawkach

honoyce  to wszystko jedno bo ona wszystko wytrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Agrest napisał:

Grandarosa - jakieś opinie macie?

w opisach każda jedna odmiana jest atrakcyjna  jak panna na wydaniu B|

Kto nie chciałby dużych owoców i dużo na krzaku tylko że czasem taka truskaweczka nie na każdej ziemi chce rosnąć a już o tym nie wspominają :ph34r:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25615

Akurat od producentów owoców słyszałem że jest nie doceniana bo  bardzo słabo wypromowana przez rodzimych hodowców ze Skierniewic. W każdym razie zastępuje szrot jakim okazała się Roxana. 

Pytam o opinie bo może ktoś  uprawia, a miałem zamiar zakupić parę tys sadzonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, Agrest napisał:

Akurat od producentów owoców słyszałem że jest nie doceniana bo  bardzo słabo wypromowana przez rodzimych hodowców ze Skierniewic. W każdym razie zastępuje szrot jakim okazała się Roxana. 

Pytam o opinie bo może ktoś  uprawia, a miałem zamiar zakupić parę tys sadzonek.

zachęcający opis grandarosy, sam bym kupił na jeden rząd na próbę

czemu roxana Ci nie odpowiada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj