adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

tomn95    51

Ja ściółkuję żytnią. ok 400 kostek ścielarką.

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, piteroo napisał:

słoma bez różnicy czy pszenna czy owsianka ? i ile średnio idzie bel na ha?

 

teoretycznie nie powinna być używana jeśli ktoś pryskał lancetem w zbożu bo tak piszą na opakowaniu ale co zrobić jak ktoś nie ma innej

1 minutę temu, tomn95 napisał:

Ja ściółkuję żytnią

 

w moich okolicach to żyta nikt nie sieje nawet

tylko człowiek co używa jej do łatania strzechy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14
9 minut temu, racyl napisał:

 Nie każda truskawka tak samo się krzewi. florence posadzony na jesieni więcej się krzewi niż malwina. zależy też jakie zagęszczenie tych truskawek

A skąd ta pewność że zaschły przez brak słomy

Przez brak wody. A pod sloma jest wilgotna ziemia ciagle. A ja nie mam czym podlewac narazie. Wiadomo, poczatki sa trudne i nie kazdego stac na profesjonalny sprzet.

Malwine sadzilem co 20cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

No moze troche przesadzilem. 25-30 cos takiego. Honej i Roxane wsadzilem 40cm od siebie to mi sie za rzadko widzialo..

Edytowano przez memphis1205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Panowie na drugoroczne truskawki od chwastow mam zamiar prysnac stompem +devrinolem, dawka 3+3/300 bedzie dobra? Czy stosujecie cos innego? Roxana/alba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Zacznijmy od tego jakie miałeś chwasty na polu? Jakie masz ph wody którą wykorzystujesz do zabiegu? 5,25 devrinolu + 2,5 Stomp Aqua wody max 300L ja dawałem mniej. Jeżeli jesienne pryskanie odmiana bez różnicy, co do wiosennego radziłbym sam devrinol w zależności oczywiście jakie masz chwasty bo jeżeli takie których on nie weźmie to bez sensu, wtedy trzeba obniżyć dawki te co podałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ardjan94 napisał:

Panowie na drugoroczne truskawki od chwastow mam zamiar prysnac stompem +devrinolem, dawka 3+3/300 bedzie dobra? Czy stosujecie cos innego? Roxana/alba

 

venzar + devrinol  lepsze rozwiązanie na roxanę

1 godzinę temu, memphis1205 napisał:

Przez brak wody. A pod sloma jest wilgotna ziemia ciagle. A ja nie mam czym podlewac narazie. Wiadomo, poczatki sa trudne i nie kazdego stac na profesjonalny sprzet.

Malwine sadzilem co 20cm

 

bez przesady aż takiej wilgotności to nie ma

słoma jest po to żeby  hamowała chwasty i był czysty owoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Po podlewaniu woda w glebie pod słoma utrzymuje się kilka dni dłużej niż w takiej samej sytuacji tylko bez słomy. Nie mów że bez podlewania gleba wgl Ci nie wysychala bo nikt Ci w to nie uwierzy chyba ze miałeś słomę wyzej jak krzaki 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest wiele innych przyczyn na to że koledze padły truskawki, brak słomy może być ostatnią ale nie pierwszą

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Cieszę się że zrozumiałeś 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czemu nie ja nie ukrywam gdzie mieszkam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Panowie zauważyłem w Albie częściowe przemrożenia na szyjce, jakie macie sprawdzone środki wspomagające odbudowy ? Nie chce przesadzić żeby truskawka nie dostała szoku tylko mądrze jej pomóc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ardjan94    2

Akurat w tamtym sezonie mialem takie co sa wrazliwe na venzar/devrinol. Tylko pytanie jakie dawki na ha/woda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, ardjan94 napisał:

Akurat w tamtym sezonie mialem takie co sa wrazliwe na venzar/devrinol. Tylko pytanie jakie dawki na ha/woda 

 

a która jest taka wrażliwa na venzar ?

2 minuty temu, MarcinMas napisał:

Czy ktoś może coś powiedzieć o odmianie Donna, jakie opinie ?

 

Diana to miałem, kompletny nie wypał. gdzieś chyba ktoś twierdził że diana i donna to jest to samo ale głowy nie dam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Teraz wszystkie nowe odmiany są wrażliwe na herbicydy a szczególnie włoskie hiszpańskie odmiany bo u nas plantacje trzyma się średnio 3 lata a tam przeważnie 1 zbiór i kasacja.przed posadzeniem ziemia jest odkażana i nie rosną chwasty i dlatego niestosują herbicydów i niema badań przy tworzeniu nowych odmian pod tym kontem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Po takiej zimie należy się głęboko zastanowić nad użyciem jakichkolwiek herbicydów,bo możemy dobić truskawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A na wiosnę nie pryskalem nigdy doglebowo jedynie na wschodzące. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, stempos1980 napisał:

Teraz wszystkie nowe odmiany są wrażliwe na herbicydy a szczególnie włoskie hiszpańskie odmiany bo u nas plantacje trzyma się średnio 3 lata a tam przeważnie 1 zbiór i kasacja.przed posadzeniem ziemia jest odkażana i nie rosną chwasty i dlatego niestosują herbicydów i niema badań przy tworzeniu nowych odmian pod tym kontem.

 

Nie tylko na włoskich czy hiszpańskich odmianach świat się kończy. W ogóle jest jakaś sensowna odmiana hiszpańska ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14
16 godzin temu, tomn95 napisał:

Po podlewaniu woda w glebie pod słoma utrzymuje się kilka dni dłużej niż w takiej samej sytuacji tylko bez słomy. Nie mów że bez podlewania gleba wgl Ci nie wysychala bo nikt Ci w to nie uwierzy chyba ze miałeś słomę wyzej jak krzaki 😁

Jak nie wierzycie to trudno. U mnie w czasie zbiorow wgl nie padal deszcz. Przed zbiorami popadalo jak jeszcze byly zielone owoce a potem to ulewa przyszla jak zostaly resztki na krzakach. Nie podlewam wgl bo nie mam czym, a z konewka nie bede latal na takim areale. U mnie jest glina wiec z gliny tak szybko woda nie paruje :)

16 godzin temu, racyl napisał:

Jest wiele innych przyczyn na to że koledze padły truskawki, brak słomy może być ostatnią ale nie pierwszą

Na poczatku jak zaczalem sadzic to tez tak samo bylo, ale podlewalem recznie truskawki i byly jakies owoce ale male. Dlatego wiem ze to przez brak wody zasychaly. 

Edytowano przez memphis1205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14
2 minuty temu, tomn95 napisał:

No jak glina to wszystko jasne. 

To jest jedyna rzecz dobra w tej klasie ziemi :P Woda tak szybko nie paruje. 

Macie na wszystkich truskawkach agrowloknine w razie jakiegos gradu? Czy tylko na wczesnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na glinie nie każda truskawka ci urośnie. nawet jakbyś po jaja naścielał słomy to to nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj