adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość
2 minuty temu, daniel10 napisał:

Możliwości jest wiele,jak następnym razem będziecie pobierać próbki gleby wyślijcie jedną  do dwóch różnych stacji, wynik może być bardzo interesujący.

 

zielone ludki zajeły poletko, zjadły pierwiastki i zawineły się do putina.

A na poważnie doswiadczenie stempos1980 wydaje się być sensowne.

Tam gdzie jest duże zapotrzebowanie na NPK to tym badziej jest to widoczne

 

Ewidentnie w każdym z tych nawozów otoczkowanych (o powolnym uwalnianiu) z wyższej pułki chodzi o to żeby pierwiastki były lepiej pobierane przez rośliny i dłużej to pobieranie trwało 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinMas    0

Witam jestem nowy na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.

Mam pytanie sypnąłem na początek COMPLEX, później na początku kwitnienia planuje dać NITRABOR+UNIKA CALCIUM, czy nie będzie za dużo azotu, czy w ogóle stosować NITRABOR z UNIKA CALCIUM, może coś innego proponujecie. 

Czy ktoś może coś powiedzieć o odmianie Donna, jakie opinie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@daniel10   Jak zatankujesz paliwo pod korek na jednej stacji, przejedziesz 500km i znowu zatankujesz paliwo aby sprawdzić jakie wyszło spalanie to jedziesz tankować na tej co poprzednio czy na innej stacji ?

 

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, tomn95 napisał:

@racyl odstaw to co bierzesz albo zmniejsz dawkę 😁😂

 

Tomn95 i psie sabo nie idźcie tą drogą xD

 

 

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piteroo    4

jak posadzę teraz na wiosnę truskawki to w pierwszym roku będzie z tego jakiś plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Powiem Ci na przykładzie roxany sadzonej na jesieni i nawozonej ok 200 kg/ha dokładnie nie liczylem ale myślę że 5t/ha spokojnie zebrałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Moim zdaniem w pierwszym roku lepiej odpuscic i zebrac pelny plon na nastepny rok. Chyba ze cena dobra to zbierac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Dokładnie jak cena taka jak w zeszłym roku to z ha masz 20 tyś 😊 np na rwaczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A skąd wy wiecie jaki będzie plon już teraz ? jaka będzie cena w tym momencie to wróżenie z fusów

wszystko się dopiero okaże czy truskawki przetrwały mróz.

Po za tym trzeba zainwestować i to nawet w ciemno.  już teraz zaczyna się najbezpieczniejszy dla roślin okres herbicydowy

 

Odpuścić to sobie można kawałeczek na działce i niech się dzieje co chcę.

Nastawiając się na dobre plony na następne lata na plantacji też trzeba włożyć  kasy tej wiosny

 

Jak ktoś nie chciał nic robić to trzeba było sobie zalesić pole !!

Florence w pierwszy roku daje dosyć ładny plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Cena będzie zobaczycie, bo nie będzie tyle rąk do pracy co potrzeba a jezeli jeszcze powtórzy się historia z maja zeszłego roku to odpowiedzcie sobie sami na temat ceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w detalu to cena zależy przede wszystkim od podaży bo spora jest część drobnych plantatorów co nie najmują ludzi, tylko rękami domowników zbierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Moze i tak. W mojej gminie jest ok 10000 ha truskawek i to raczej Ci co mają więcej ustalaja ceny na rynku hurtowym. Na każdym rynku cena zależy od podazy ☺️

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

widzisz nie w każdym rejonie kraju tak jest że co drugie pole to truskawki.

cena na skupach w danych rejonach Polski owszem może być taka sama ale w detalu już tak nie jest.

Na rynku czy na giełdzie jak jest dużo sprzedających ten sam towar zawsze cena leci w dół bo jeden drugiego zaniża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

To chyba ja tez jak na wiosne wsadze Florence to pojdzie sciolka od razu i zbiore cos :P 

Zastanawiam sie teraz czy jesli ja nie posiadam glebogryzarki to nie lepiej byloby zrobic tak zeby nie scielic miedzyrzedzi tylko kolo truskawek. Jak myslicie? Czy juz lepiej sie przylozyc i calosc wyscielic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

@memphis1205 W młodych nie musisz słać całych międzyrzędzi, strasznie dużo słomy Ci pójdzie, wystarczy pod krzakami. Ja np młodych wcale nie ściółkuje.

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

W tamtym roku po posadzeniu Malwiny nie sciolkowalem i owoce zasychaly z braku wody. Ale sprobuje kolo truskawek tylko wysciolkowac. Slome jeszcze mam zobaczymy po wiosnie ile mi zostanie :P Wy macie swoja slome czy kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja wszystko kupowałem w zeszłym roku zaraz po żniwach i chyba jeszcze będzie mało.

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piteroo    4

słoma bez różnicy czy pszenna czy owsianka ? i ile średnio idzie bel na ha?

Edytowano przez piteroo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Nie każda truskawka tak samo się krzewi. florence posadzony na jesieni więcej się krzewi niż malwina. zależy też jakie zagęszczenie tych truskawek

A skąd ta pewność że zaschły przez brak słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj