Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3670 odpowiedzi na ten temat

#401 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 21:34

uprawa truskawek ja sypię co roku, z fosforu można by zrezygnować, ale potas i azot to obowiązkowo, ja nawet daję dwa razy w roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 00:59
  •  

#402 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 12 marzec 2013 - 22:20

uprawa truskawek Potas z siarczanu? Mam trochę soli potasowej ale truskawka nie lubi chloru więc chyba zrezygnuje.

#403 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 22:40

uprawa truskawek ja do tej pory sypałem polifoski, czyli chlorki, od wiosny dawał będę yarę,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#404 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 12:02

uprawa truskawek Zastanawiam się nad zakupem małej, ręcznej glebogryzarki. Nie wiem czy to dobra inwestycja na areał ~35a truskawki. Jednak z 1,5-2tys trzeba by wyłożyć. Taką powierzchnię kilka dni i można zrobić motyką ale jak po zbiorach żeby zlikwidować pędy jednak trzeba sie narobić.

#405 Share kazimierz11

kazimierz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 14:11

uprawa truskawek witam
czy mozna truskawki hanoye przykryc od razu folia po opryskaniu stopmem lub buracylem?
lub po jakim czasie po opryskaniu?

#406 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 16:19

uprawa truskawek

Zastanawiam się nad zakupem małej, ręcznej glebogryzarki. Nie wiem czy to dobra inwestycja na areał ~35a truskawki. Jednak z 1,5-2tys trzeba by wyłożyć. Taką powierzchnię kilka dni i można zrobić motyką ale jak po zbiorach żeby zlikwidować pędy jednak trzeba sie narobić.

możesz wypożyczyć, u nas chcą 70 zł za dobę

#407 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 20:48

uprawa truskawek

witam
czy mozna truskawki hanoye przykryc od razu folia po opryskaniu stopmem lub buracylem?
lub po jakim czasie po opryskaniu?

kolego musisz trochę poczekać aż odparuje i dopiero przykryć wiem z doświadczenia wujka

#408 Share Samson1

Samson1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Sport, wędkarstwo, motoryzacja.

Napisany 14 marzec 2013 - 07:24

uprawa truskawek Jak się sypie nawóz przed położeniem folii to też trzeba zaczekać kilka dni czy można następnego dnia po sypaniu folię kłaść?

#409 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 18:23

uprawa truskawek Tobago policz ile będziesz robił ręcznie? U mnie na 1ha kilkanaście lat temu kupiliśmy glebogryzarką z silnikiem diesla z prawdziwego zdarzenia za dużo większą kwotę niż planujesz i to była dobra decyzja. W mojej okolicy wypożyczanie to lipa...

Kolega napisał że 70 za dobę niby ok ale popatrz na to inaczej obskoczysz to w godzinę pewno ze 3l jeśli benzyniak przywieść odwieść i 100 jest jak nic.

jeśli planujesz zostać przy truskawce dłużej kup swój sprzęt glebogryzarka to podstawa w uprawie truskawki mam na myśli takie do 2ha ja w roku używam 8-10 razy nie licząc innych uprawek

Jak przezimowały truskawki u was???

#410 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 20:54

uprawa truskawek Też mi się wydaje że zakup nawet na taki areał, może nie tyle się opłaca, co nie jest głupotą.
Wypożyczyć w okolicy nie ma gdzie, poza tym nie jestem zwolennikiem pożyczania, ani komuś ani od kogoś.
Truskawki z takiego areału wiadomo nie sprzedaję do skupów tylko w detalu, a że mieszkam blisko nadmorskiego kurortu branie w sezonie jest dosyć dobre i moge pozwolić sobie na wyższe ceny. Dla przykładu w zeszłym roku średnia za kg wyszła 7zł. Przy takich cenach odłożyć 2tys nie jest problemem.

Truskawki ciągle pod śniegiem więc nie wiadomo jak z przezimowaniem.

Edytowany przez tobago, 16 marzec 2013 - 20:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 21:33

uprawa truskawek ...co jak co, ale macie zdrowie chłopaki, zeby latać za spalinową glebogryzarką po kilka razy w sezonie...a tak w temacie to jest aktualnie na agriaffaires do nabycia za ,,grosze'' ladne breviglieri mbe.

#412 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 13:05

uprawa truskawek Oglądałem takie sprzęty i jest to dobre wyjście tyle że na większe powierzchnie. Jest to maszyna do jednego celu użył bym kilka razy i stała by resztę roku koszt nieadekwatny do możliwości tej maszyny w moich warunkach no i jakoś nie uśmiecha mi się MF 255 do tego a mniejszym nie dysponuje.
To prawda trzeba mieć w nogach ;) takim normalnym krokiem musisz pociskać żeby zdążyć ale ma regulowana szerokość pracy, ładnie przycina pędy w międzyrzędziach bardzo zwrotna i nie ugniata ziemi bo waży 130kg mam do niej inne narzędzia więc wykorzystana jest bardziej.

Jest plan żeby w ciągu dwóch lat kupić Kubote ok 15-20KM miałem takie coś na testach i to jest dopiero sprzęt do truskawek małe zwrotne i mocne tylko sporo kosztują, nie widzę dla siebie lepszej możliwości drobne prace przy warzywach do małej przyczepki i w ogóle pomocne maleństwo.

#413 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 13:59

uprawa truskawek KOLEGO A O JAKIM MODELU MYSLISZ TEJ KUBOTY? I JAKIE SA CENY TAKICH CUDENIEK????? BO TEZ SZUKAM COS MALEGO

#414 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 16:13

uprawa truskawek A ma ktoś linka do jakiejś hurtowni która ma na stanie Azotop albo Venzar w opakowaniach 1kg (duzo tańsze niż 0,5kg) bo dostanie tych środków graniczy z cudem

#415 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 16:38

uprawa truskawek zobacz tutaj http://www.sklep.rud...ll/5?url=venzar

#416 Share prome

prome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 16:58

uprawa truskawek http://rolno-ogrodni...j&szukaj=azotop

niestety tylko 0,5kg

#417 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 16:58

uprawa truskawek Dzięki za linki tylko że to i tak problemu nie rozwiązuje. W Pakosie zapewniali mnie już miesiąc temu że Azotop zamówili i czekają na dostawę tylko że jak widać mają tylko 1 opakowanie 0,5 kg. Porażka

Edytowany przez dZejk, 19 marzec 2013 - 16:59.

#418 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 17:17

uprawa truskawek pryskał ktoś taką mieszaniną ?? Azotop New 80 WP 1,5 kg/ha + Burakomitron 70 WG 2-3 kg/ha. jak z trzymaniem chwastów, obie substancje działają doglebowo jak się nie mylę

#419 Share PatrykDOL

PatrykDOL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 21:51

uprawa truskawek hej, mam pytanie- czy po skoszeniu jęczmienia w lipcu można w śierpniu już posadzić sadzonki truskawek? Po wcześniejszym nawiezieniu obornika na ściernię i orce? Czy to jest wszystko za szybko i jepiej poczekać do wiosny i wtedy posadzić?
Prosze o przydatne informacje, chciałem spróbować z uprawą truskawek, mam w kawałku 1ha, ale myślę raczej o zagospodarowaniu na początek 0,5ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 09:44

uprawa truskawek możesz sadzić nawet w maju jak tylko znajdziesz sadzonkę, czym wcześniej posadzisz tym większy plon w pierwszym roku po sadzeniu