adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość
Przed chwilą, stempos1980 napisał:

Racyl tak to prawda ale tak jak u nas to się robi na wiosnę po sprzątaniu starych liści

ja będę robił glebogryzarką jeszcze w tym tygodniu. na wiosnę też robię

zanim wszytko jeszcze przejdzie w stan spoczynku zimowego to jeszcze sporo wyciągnie z ziemi nie potrzebnie.

a w dodatku jak zruszysz ziemię to zwiększy się pojemność wodna gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

 Nie musi robić głęboko glebogryzarką, ja przechodziłem tydzień temu glebogryzarka jak najpłycej byle chwasty zniszczyć.

Edytowano przez kamil0qwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Glebogryzarka jezdzisz powoli a pielnikiem mozesz dwa razy szybciej. Więc jeśli chcesz zniszczyć tylko chwasty odpowiedź co wybrać nasuwa się sama. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pielnik jest dla idiotów co myślą że wszystkie chwasty zniszczą

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

O Twoim poziomie świadczy właśnie taka jakże inteligentna odpowiedź. Aż żal to komentować. 

Ja nie tylko tak myśle, ja to wiem. 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak nie było glebogryzarek do truskawek to ludzie chodzili pielnikami i sadzili senge ale to były lata 90-te .

jeśli ktoś nie ma glebogryzarki to może sobie chodzić pielnikiem a jak jest wybór to jaki sens chodzić pielnikiem żeby zostawić nie pocięte chwasty

ogarnij się tomn95 zazwyczaj to Ty masz luki w pamięci jak ktoś zapyta konkretnie

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Racyl wiem że się zwiększy pojęmność wodna ale tak jak u nas to jest za dużo wody.są pola że są pod wodą.ja w czwartek zacząłem orki zimowe i jak szybko zacząłem to jeszcze szybciej zakończyłem bo c 330 jak wpadła to po wyciągnięciu w dole od razu zrobił się staw.opielacz jest dobry do zerwania skorupy jak są ziemie zlewne i szybko robi się skorupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stosował ktoś pod truskawkę Saletra wapniowa LOVOFERT 25kg. Import ze Słowacji. i, warte to coś ,ile tego stosować czy lepiej kupić coś z yary bo jednak to z importu sporo tańsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
3 godziny temu, racyl napisał:

jak nie było glebogryzarek do truskawek to ludzie chodzili pielnikami i sadzili senge ale to były lata 90-te .

jeśli ktoś nie ma glebogryzarki to może sobie chodzić pielnikiem a jak jest wybór to jaki sens chodzić pielnikiem żeby zostawić nie pocięte chwasty

ogarnij się tomn95 zazwyczaj to Ty masz luki w pamięci jak ktoś zapyta konkretnie

 

 

A jak robisz glebogryzarka to masz ziemie przy krzaku czy nie? Bo chyba raczej nie a pielnik ta ziemie podgarnie i uzywa sie go pozna jesienią. Ja mieszkam w zaglebiu truskawkowym i tu kazdy tak robi. Wyobraz sobie ze masz 10 ha truskawki i jezdzisz caly czas glebogryzarka. To Ty czekasz az chwast urośnie? 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3
6 godzin temu, racyl napisał:

ja będę robił glebogryzarką jeszcze w tym tygodniu. na wiosnę też robię

zanim wszytko jeszcze przejdzie w stan spoczynku zimowego to jeszcze sporo wyciągnie z ziemi nie potrzebnie.

a w dodatku jak zruszysz ziemię to zwiększy się pojemność wodna gleby

co robisz-twoja sprawa, piszesz brednie i powinieneś za to dostać bana. Należy ci się :)

Mamy 19 listopada, kiedy twoim zdaniem przejdzie w stan spoczynku? Mówimy oczywiście o klimacie który panuje w naszym kraju. Po drugie wytłumacz, tylko sensownie i oszczędź wypocin po co zwiększać pojemność wodną gleby w okresie jesiennym tuż przed zimą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

racje masz w tym że się robią doły po glebogryzarce ale to zależy od tego jak głeboko się wcinasz i co chcesz wciąć w międzyrzędziach.

jak raz zrobisz doły to już tego nie nagarniesz.

nie czekam aż chwast urośnie bo od tego są herbicydy.

teraz to wiadomo ktoś mógł zostawić na sadzonki i resztę chce wyciąć bo nie zdąrzył wcześniej więc pielnikiem marnie mu to wyjdzie

w ciągu roku to ile jezdzisz razy glebogryzarką ?

jak dla mnie to wiosna, po zbiorze i na jesieni to tak wiele ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, OziOzi napisał:

co robisz-twoja sprawa, piszesz brednie i powinieneś za to dostać bana. Należy ci się :)

Mamy 19 listopada, kiedy twoim zdaniem przejdzie w stan spoczynku? Mówimy oczywiście o klimacie który panuje w naszym kraju. Po drugie wytłumacz, tylko sensownie i oszczędź wypocin po co zwiększać pojemność wodną gleby w okresie jesiennym tuż przed zimą?

 gidzie masz stan spoczynku jak lisice nadal są zielone, nie było jak dotąd większych przymrozków niż -2, dopiero gdzieś z tydzień temu przymrozek wykosił żółtlice wielokwiatową (ta jak wiadomo przemarza przy najmniejszym mrozie), w nastepny weekend znowu 10 stopni na plusie. w prognozie 16dniowej nie ma mowy o wiekszych mrozach

Okrywanie truskawek dopiero zaczynają jak truskawka wejdzie w stan spoczynku

stan spoczynku masz dopiero wtedy jak gleba zamarznie więc gdzie masz już ten stan spoczynku w tym roku ?

zwiększanie pojemności wodnej gleby staje się automatycznie po każdym zabiegu mechanicznym nie zależnie od tego czy chcesz czy nie

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Szczerbatek ja tą saletrę stosuje pod warzywa i powiem ci dobra jest tylko jest mały szkopuł bo ona jest bardzo drobna i jest bardzo higroskopijna bo rozpuszcza się w dłoni więc jeżeli będzie troche wilgoci na liściach a posiejesz to możesz spalić truskawki.pod sadzenie z czystym sumieniem mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, Szczerbatek902 napisał:

stosował ktoś pod truskawkę Saletra wapniowa LOVOFERT 25kg. Import ze Słowacji. i, warte to coś ,ile tego stosować czy lepiej kupić coś z yary bo jednak to z importu sporo tańsze?

 

siałem dokładnie tą co piszesz. to jest saletra szybkodziałająca w formie azotanowej . wcale taka tańsza nie jest, od jary na pewno ale od zwykłej amonowej pulan 34 jest droższa.

po lektrurze  nawozów z wyższej pułki typu Agromaster, timac agro można odnieść wrażenie że każda forma azotu jest dozwolona w truskawce nawet ten pod nazwą mocznika czy saletry amonowej

Wg mnie ten LOVOFERT 25kg może się nie nadawać na pierwszy strzał wiosną ze względu na nie przewidywalną wiosnę i bardzo szybką ulotność z gleby 

nieco póżniej gdy potrzebujemy natychmiastowy efekt bylaby dobra

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

co stosowaliście na opuchlaki w tym sezonie - ja dałem wiosną i po zbiorach mospilan 0,3 kg/ha i chyba słabo zadziałał bo są larwy na 2-3 letnich z innych jest jeszcze karate , fastac , pyrinex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertus1    0
jasiu997 "Flair jak najbardziej bardzo ładna i smaczna ale potrzebuje dobrego nawożenia i nawodnienia" Możesz kolego dokładniej napisać jakiego ta odmiana potrzebuje nawożenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 19.11.2017 o 20:26, OziOzi napisał:

co robisz-twoja sprawa, piszesz brednie i powinieneś za to dostać bana. Należy ci się :)

Mamy 19 listopada, kiedy twoim zdaniem przejdzie w stan spoczynku? Mówimy oczywiście o klimacie który panuje w naszym kraju. Po drugie wytłumacz, tylko sensownie i oszczędź wypocin po co zwiększać pojemność wodną gleby w okresie jesiennym tuż przed zimą?

24listopad 10C na plusie, OziOzi gdzie ten stan spoczynku ?

Po ilu butelkach i czego można go zobaczyć ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Uzywa ktos workow oferowanych z agrowlokninami do ich mocowania? Chodzi mi o wytrzymalosc na deszcz, slonce, zime. Ile sezonow to wytrzymuje,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

u mnie już z 7 sezonów chyba są. 

tylko nasyp czystego piasku bez nasion chwastów bo potrafią rosnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

U mnie do tej pory woreczki foliowe (reklamowki), ale od slonca i deszczu nie wytrzymuja jednego sezonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Tak jak pisze malkolm dobre są nie pamiętam kiedy były kupione pierwsze naprawdę mocne. 

Tak z ciekawości czy też ci rozdziera włókninę o ostre narożniki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Nie wiem o jakie narożniki ci chodzi:) Ale do tej pory używałem włókniny p21 i nie dużo trzeba było, aby ja przerwać. Nakrywa ktoś na zimę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam  Mam  pytanko  czy kosi  ktoś z Was  truskawki orkanem  na wiosne  w celu usuniecia   suchych  liści??

W jakim  terminie najlepiej to  wykonac

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

ciekawe pytanie , tylko czy nie zaszkodzi to truskawce np. uszkodzenia najmłodszych liści

ja kosze orkanem po zbiorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj