Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

4879 odpowiedzi na ten temat

#3981 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sadownictwo, Technologie, Komputery, Motoryzacja.

Napisany 08 kwiecień 2017 - 19:13

uprawa truskawek

Dzięki czyli wezmę raczej 20cm a polecasz jakiegoś konkretnego producenta ? Bo rozbieżności w cenie są spore między np Rivalius (podobno John Deere) a np. SAB Tape. Warto dopłacać do tych droższych ?

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 10:51
  •  

#3982 Share rafal25791

rafal25791

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 115 postów
  • Zainteresowania:sport,motoryzacja,muzyka i rolnictwo ;d

Napisany 08 kwiecień 2017 - 19:21

uprawa truskawek

Może ze zdjęcia będzie prościej:

https://zapodaj.net/...aadfc1.jpg.html

Możecie mi powiedzieć czy to jest miotła czy wiechlina ?

#3983 Share dominikczerwinski

dominikczerwinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 kwiecień 2017 - 20:32

uprawa truskawek Witam Ja mam rivalius są dosyć wytrzymałe

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3984 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 08 kwiecień 2017 - 21:07

uprawa truskawek

RIVALIUS to szmelc nie przewody.Majster lepiej weź te lepsze

#3985 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 895 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 08:03

uprawa truskawek

Jeżeli ziemię masz lepszą,cięższą,wystarczy co 20cm,jeśli lżejszą co 10cm,na lekkiej ziemi woda słabo rozchodzi się na boki,jastosuję 10-11cm bo taśma taka dłużej mi służy,chodzi o zapychanie pojedyńczych dziurek w taśmie,jeśli zapchają się po 2 latach nawet 2dziurki pod rząd to i tak podlewanie jest co 30cm.

Jeżeli podlewasz sama woda to nic dziwnego. I pewnie jeszcze nie masz filtra dyskotekowe i hydrocyklonu. Jeżeli fertygujesz dodajesz kwas azotowy itp to nie ma takiego problemu.

#3986 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 10:35

uprawa truskawek

Kolego Tomn95 nie zgodzę się z tobą co do przewodów i filtrów.4 lata temu założyłemprzewody aqła traxx i działają a po założeniu przewodów rivlusa po sezonie poszly do kosza.nie mam filtrów kwas azotowy idzie za każdym razem chyba że idzie sama woda to nie.dodam że posiadam bardzo dużo żelaza w wodzie i traxxy są ok a rivlusy niedały rady.znajomy ma 5 ha truskawek i też nie posiada żadnych filtrów i 3-4 lata przewody wytrzymują.

#3987 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 11:14

uprawa truskawek

Majster90  a w jakich cenach masz te przewody ?

#3988 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sadownictwo, Technologie, Komputery, Motoryzacja.

Napisany 09 kwiecień 2017 - 11:40

uprawa truskawek

Wersja najtańsza - http://allegro.pl/ta...5955879401.html

Wersja trochę droższa - http://allegro.pl/ta...6766049394.html

http://allegro.pl/tasma-kroplujaca-t-tape-rivulis-john-deer-508-20cm-i6605783629.html

Wersja najdroższa - https://nts.tanake.c...-20-cm-1-14-l-h

Edytowany przez Majster90, 09 kwiecień 2017 - 11:41.

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

#3989 Share pablo6234

pablo6234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 12:09

uprawa truskawek

Witam Panowie czy  ruszacie międzyrzędzia w truskawce po oprysku stomp i devrinol   jak tak  to po jakim czasie pryskane jakieś 3 tyg temu i się beton robi

#3990 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 895 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 13:19

uprawa truskawek

Kolego Tomn95 nie zgodzę się z tobą co do przewodów i filtrów.4 lata temu założyłemprzewody aqła traxx i działają a po założeniu przewodów rivlusa po sezonie poszly do kosza.nie mam filtrów kwas azotowy idzie za każdym razem chyba że idzie sama woda to nie.dodam że posiadam bardzo dużo żelaza w wodzie i traxxy są ok a rivlusy niedały rady.znajomy ma 5 ha truskawek i też nie posiada żadnych filtrów i 3-4 lata przewody wytrzymują.

Jakie mam aqua tape i też są spoko. Mi piaskuje studnia i filtr dyskowy po kilku godzinach podlewania trzeba czyścić. Taki hydrocyklon byłby dobrym rozwiązaniem. Taśmy mam już dwa lata.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3991 Share focus2

focus2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 14:06

uprawa truskawek

Witam,

mam pytanie odnośnie chwastów dwuliściennych w truskawkach.

Czy BEETUP TRIO 180 sc bedzie odpowiedni i czy można go jeszcze stosować o tej porze?

#3992 Share rolnikpiter

rolnikpiter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 17:19

uprawa truskawek

witam panowie mam bardzo poważny problem ze stulichą psią w truskawkach. Pomimo ciągłego plewienia i pryskania ona rośnie trochę pohamowana w niektórych miejscach praktycznie całkowicie zagłuszyła truskawki. Brakuje mi już pomysłów na nią, bardzo was proszę o pomoc 

#3993 Share Wołodia

Wołodia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 12:28

uprawa truskawek

Witam serdecznie wszystkich, jako że jest to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość jeśli wpiszę coś nie tak.

Zwracam się z prośbą o pomoc, bo przedobrzyłem coś z nawozami lub opryskami.

Truskawki drugoroczne, zastosowałem łącznie pod krzak yara-hydrocomplex 20kg + saletra amonowa ok. 5kg. na 15 arów, do tego na wierzch poszedł oprysk kristalon pomarańczowy + terra sorb + blackjak. Na koniec międzyrzędzia spryskałem  rundup,em ale ze szczególną ostrożnością opryskiwaczem ręcznym z przysłoną więc to chyba nie to. Efekt widoczny na załączonych zdjęciach, młode liście żółkną. Pytanie co z w/w spowodowało ten efekt, czy ilość nawozu mogła to wywołać czy może wymieniony symulator wzrostu, a może ten rundup z międzyrzędzi dostał się do korzeni po deszczu, dodam że robiłem tak już kilka lat i wszystko było ok. Jak mogę je ratować, mam Asashi ale nie wiem czy nie pogłębię nim tego stresu ?.

1.jpg

3.jpg

2.jpg

Edytowany przez Wołodia, 11 kwiecień 2017 - 08:00.

#3994 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 22:41

uprawa truskawek

roundup, mysle ze super plonu to z tego nie bedzie ale mozesz probowac.

#3995 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 22:41

uprawa truskawek

A doglebowe opryski na chwasty dawałeś? to są objawy przedobrzenia środków doglebowych

#3996 Share artek1234

artek1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 11:26

uprawa truskawek Witam, czy fusilade forte działa poniżej 10 stopni? Nie mogę nigdzie znaleźć

#3997 Share OziOzi

OziOzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 20:44

uprawa truskawek

Witam serdecznie wszystkich, jako że jest to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość jeśli wpiszę coś nie tak.

Zwracam się z prośbą o pomoc, bo przedobrzyłem coś z nawozami lub opryskami.

Truskawki drugoroczne, zastosowałem łącznie pod krzak yara-hydrocomplex 20kg + saletra amonowa ok. 5kg. na 15 arów, do tego na wierzch poszedł oprysk kristalon pomarańczowy + terra sorb + blackjak. Na koniec międzyrzędzia spryskałem  rundup,em ale ze szczególną ostrożnością opryskiwaczem ręcznym z przysłoną więc to chyba nie to. Efekt widoczny na załączonych zdjęciach, młode liście żółkną. Pytanie co z w/w spowodowało ten efekt, czy ilość nawozu mogła to wywołać czy może wymieniony symulator wzrostu, a może ten rundup z międzyrzędzi dostał się do korzeni po deszczu, dodam że robiłem tak już kilka lat i wszystko było ok. Jak mogę je ratować, mam Asashi ale nie wiem czy nie pogłębię nim tego stresu ?.

1.jpg

3.jpg

2.jpg

Ja bym dał to Asahi jak najprędzej. Efekt powinien być szybko widoczny.

Edytowany przez OziOzi, 11 kwiecień 2017 - 20:45.

#3998 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 21:28

uprawa truskawek To jest chloroza, czyli glownie brak zelaza. Jednorazowa dawka yary to 150-950 kg/ha a Ty dales ok 133kg/ha

Edytowany przez DominikKuchniak, 11 kwiecień 2017 - 21:32.

#3999 Share Wołodia

Wołodia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 kwiecień 2017 - 08:56

uprawa truskawek

To jest chloroza, czyli glownie brak zelaza. Jednorazowa dawka yary to 150-950 kg/ha a Ty dales ok 133kg/ha

Tak tylko jak to jest z tymi kg/h, czy dawka ta jest liczona na całą powierzchnię /h, czy w rządek ?, czy  jak w moim przypadku bezpośrednio pod krzak, różnica wydaje się być kolosalna, dodam że na innej kwaterze bez agrotkaniny sypałem siewnikiem w rzędy i nie ma żółtych liści. Tu ze względu na tkaninę sypałem konewką pod krzak i wychodziło tak ok.1/2-garści, i boję się że ta dodana saletra N32% sypana z góry poparzyła młode wschodzące liście - czy jest to możliwe ?. Wyczytałem też tu na forum że komuś symulator wzrostu wywołał ten efekt - możliwe ?

A jeśli to faktycznie chloroza jak pisze Dominik, to jak najlepiej i w jakiej formie zapodać to żelazo. Pogoda niestety nie sprzyja nie mogę nawet zapodać wspomnianego Asashi (pada i nie wiem czy do świąt zdążę)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4000 Share 3grosze

3grosze

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 12 kwiecień 2017 - 10:52

uprawa truskawek

To jest chloroza, czyli glownie brak zelaza. Jednorazowa dawka yary to 150-950 kg/ha a Ty dales ok 133kg/ha

Dla truskawek na wiosnę będzie to 100-200 kg/ha, 950 kg to może w kapustę albo w brokuła. Czyli 133 kg/ha posypowo jest do przyjęcia.

Dawki masz zawsze podane przy nawożeniu posypowym na całą powierzchnię. Osobiście sypię w rządki i przeliczam to w ten sposób:

0,3 m szerokość rządka x długość x ilość rządków.

Co do koloru liści może to być brak/zaburzenie wchłaniania żelaza, magnezu, nieodpowiednie ph gleby, zbyt podmokły teren.