adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

marcin974    30

kamil ja mam nie caly hektar i 10 ludzi co dzien (odpada niedziela) i ludzie dobrze zbieraja (srednio 1200kg dziennie) no i zprzedaj po 3zl za kg tp troche jest i oplaca sie nad tym chodzic:)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

wiem że się opłaca ale problem z ludźmi robi się naprawde duży a cena produktów nie rośnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

nikomu nie chce sie na sloncu zbierac i proste :lol:


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

on woli sic nie jesc niz isc do roboty (u nas w gminie dostaja galante zasilki i do tego jedzenie to maja gdzies nasze truskawki):/


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

My już zbieraliśmy 2 razy w pierwszym zbiorze było 23 koszyki a w drugim 38. Tato sprzedał je po 3-4zł :angry: :D

mamy mały kawałek to nie musimy zatrudniać ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

my dzisiaj zeczelismy zbierac uzbieralismy 20 lubianek pierwsze piec sprzedalismy po 8 zl a pozniej po 7 zl


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

u mnie zbiera sei codziennie z jedno rocznych i dwu letnich tyle ze po pol pola dziennie

sami sobie narzie dalemy rade bo szybko na mlodych idzie i jeszcze glownego wysupu nie ma

na sprzedaje z miejsca po 7zl

ale najlepsza kasa teraz jest na czersneiach bo po 6zl kg dla porznanai z zeszlym roku po 2zl a nawet 1.5zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
u mnie zbiera sei codziennie z jedno rocznych i dwu letnich tyle ze po pol pola dziennie

sami sobie narzie dalemy rade bo szybko na mlodych idzie i jeszcze glownego wysupu nie ma

na sprzedaje z miejsca po 7zl

ale najlepsza kasa teraz jest na czersneiach bo po 6zl kg dla porznanai z zeszlym roku po 2zl a nawet 1.5zl

u mnie prwaie hektar jest i przy wysypie zbiera sie dziennie ponad 1100kg (przez okolo 2 tygodnie)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

u mnie tez sporo bedzie elae 3 i 4 letnie truskawki troche potrzebuja czasu aby weszly w pelnie plonowanie

a jakich srodkow uzywacie od szarej plesni ??

i jakich od chwastow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

u mnie jeszcze kilka dni i koniec zbiorów. W tym roku zbieraliśmy z 60 arów (nowe nasadzenie na hektarze dopiero rośnie i będzie na przyszły rok :D ). Plon dużo niższy niż rok temu i dużo w pierwszym zbiorze było poobijanych od gradu. Płaciliśmy 1 zł od koszyka. Sprzedaż na początku po 6-7 zł a póżniej po 2,50-3 zł i taka cena jest do tej pory. Małe truskawki szypułkujemy i sprzedajemy do przetwórni po 2,50. Z tego roku mam jeden wniosek - na przyszły rok konieczna deszczownia !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

U mnie zaczął padac deszcze więc kilka dni dłużej będą, ale niedługo koniec. Płacą po 6,5 zł ( ostatnio ) za łubiankę.

u mnie jeszcze kilka dni i koniec zbiorów. W tym roku zbieraliśmy z 60 arów (nowe nasadzenie na hektarze dopiero rośnie i będzie na przyszły rok :D ). Plon dużo niższy niż rok temu i dużo w pierwszym zbiorze było poobijanych od gradu. Płaciliśmy 1 zł od koszyka. Sprzedaż na początku po 6-7 zł a póżniej po 2,50-3 zł i taka cena jest do tej pory. Małe truskawki szypułkujemy i sprzedajemy do przetwórni po 2,50. Z tego roku mam jeden wniosek - na przyszły rok konieczna deszczownia !!!!!!!!!!!!!

W ile osób zbieraliście??

U ciebie widac spada,u nas rośnie, pewnie dlatego, że mało osób zdecydowało się na zasadzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

zbieramy średnio w 6-7 osób ale jak jest wysyp albo potrzeba szybko dużą ilość to i 10 osób na polu jest. Na początku zbieraliśmy w jeden dzień połówkę pola i w drugi dzień drugą połówkę i tak na przemian ale jak był okres największego owocowania to co dzień. Teraz znów połówkę na dzień i druga na drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Co myślicie o ''podeście'' (jeśli już to z daszkiem ) do zbierania truskawek??

Byłby zawieszany do ciągnika. Leżałaby na nim jedna osoba, zzrywająca truskawki i druga zbierająca do łubianek.

Jak myślicie, bawic się w coś takiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
w poniedziałek jeszcze jeden zbiór i będą zaorane

u mnie juz 2 tyg po truskawkach, susza byla;/ no ale 10-15 ludzi rwalo


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102
Co myślicie o ''podeście'' (jeśli już to z daszkiem ) do zbierania truskawek??

Byłby zawieszany do ciągnika. Leżałaby na nim jedna osoba, zzrywająca truskawki i druga zbierająca do łubianek.

Jak myślicie, bawic się w coś takiego??

Zależy ile masz tych truskawek. :)

Takie coś to bardziej się opłaca na większe plantacje. Facet z sąsiedniej wioski ma taki "samolot" i zbierają na nim ogórki ale on rocznie to ma 2 hektary tych ogórków (nie wiem jak w tym roku) ma też truskawki i ludzie zbierają je normalnie. Także chyba szkoda ropy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasiorek    5

u mnie juz tydzien temu zbiory zakonczone zostaly

bardzo mile zostaelm zaskoczony podliczajac tonarz i uzyskana kase

sruskaweczki ida do kasaci bo juz 3 lata maja

ale i sa juz 2 i 1 roczne

za dwa moze 3 tyg kolejna praca czeka zbior wisni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenomen1990    1

wita wszystkich plantatorów owoców krajowych truskawek, ja i moja rodzina jest już zaawansowana w uprawę tej rośliny nie mam jej dużo bo tylko 0,5ha ale wystarczy

jaka waszym zdaniem jest najlepsza odmiana truskawek???? bo moi zdaniem to pandora i pegazus, proszę o wasze propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj