adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

sosyn94    11

Ja na atrakcyjność owoców w vibrancie nie narzekam, ale nie podoba mi sie jak wspomnialem pokrój tej rosliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie potrzebuję informacji na temat herbicydów na truskawkę odmiany Roksana. Konkrety Devrinol, Stomp AQua, Lontrel, Fusilade ilości na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Marmolada? albo miss bo ruby nie przypomina

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyui    2

Witam, dołączam się do pytania odnośnie oprysku od chwastu po jesiennym sadzeniu truskawki. Warto pryskać jesienią? Jeśli tak to czym i w jakich dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

A co to miałam w polce,że pare krzaków za koleją więdły i zamierały? Rosły fajnie żadnych środków ni nawozów i nagle takie cyrki co to mogło być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Marmolada? albo miss bo ruby nie przypomina

  żadna marmolada po liściu widać że to cos innego

Witam, polecicie mi jakas odmiane truskawek? Chce zeby zaczynala sie troche pozniej jak roksana.

 

 

Florence mega plenna odmiana. ma duży, ładny, aromatyczny i smaczny owoc

Petarda jak roxana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

żadna marmolada po liściu widać że to cos innego

 

 

 

Florence mega plenna odmiana. ma duży, ładny, aromatyczny i smaczny owoc

Petarda jak roxana

Florence jest tez tak delikatna jak roksana?

Polecaja mi tez odmiane "cupid" wie ktos, cos na jej temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

To takie zgadywanki może Joly,Linosa lub aprika? Wszystko zależy od nawożenia,nawodnienia itd więc to nie jest oczywiste :)

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Florence jest tez tak delikatna jak roksana?

Polecaja mi tez odmiane "cupid" wie ktos, cos na jej temat?

 

Nie jest taki kartoflany tłuk jak alba :D. Mam florence już 4 lata i z niej nie zrezygnuje. bardzo dobra truskawka do handlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz11    0

Czyli lepiej nie sadzic alby? bo mam zamiar wsadzic pare rzadkow
Zastanawiam sie tez nad Clery jest sens je sadzic czy sobie darowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli lepiej nie sadzic alby? bo mam zamiar wsadzic pare rzadkow

Zastanawiam sie tez nad Clery jest sens je sadzic czy sobie darowac?

 

to zależy czy na sadzonki czy na handel owocami bo na handel to alba się nie nadaje ma duże ładne owoce, w smaku jest cienka, owoc ma twardy

clery nie którzy mówia że najsmaczniejsza truskawka, owoc nie duży, mało na krzaku, wygląd ładny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

W Niemczech jest teraz szał na Fleurette ale nie wiem gdzie dostać sadzonki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz11    0

to zależy czy na sadzonki czy na handel owocami bo na handel to alba się nie nadaje ma duże ładne owoce, w smaku jest cienka, owoc ma twardy

clery nie którzy mówia że najsmaczniejsza truskawka, owoc nie duży, mało na krzaku, wygląd ładny

na handal bo mam troche sadzonek a alba podobno wczesniejsza od hanoy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na handal bo mam troche sadzonek a alba podobno wczesniejsza od hanoy 

 

jak masz to wiesz jak ona wygląda. z wyglądu super ale żeby ktoś kupił ją po raz kolejny to musi smakować a ona nie jest taka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecz11    0

jak masz to wiesz jak ona wygląda. z wyglądu super ale żeby ktoś kupił ją po raz kolejny to musi smakować a ona nie jest taka

W tamtym roku sądzona i zanim się zaczęła to już się przejadły truskawki i nawet nie próbowałem.

A rumbe warto sadzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyui    2

Witam, mam pytanie odnośnie oprysku od chwastu po jesiennym sadzeniu truskawki. Warto pryskać jesienią? Jeśli tak to czym i w jakich dawkach?

Edytowano przez tyui

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

jakaś doglebówka venzar,stomp, kerb, devrinol jak chwasty nie są duże

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie na temat całościowego programu odchwaszczaniem truskawki Roxana jakie dawki chodzi o Stomp,Devrinol,Fusilade, Saherb oraz Lontrel - jakie macie doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sadził ktoś z was sonate -jakies opinie o niej -w porownaniu do roksany albo azji-asi..????

 

jakie odmiany wymagają zapylacza -sadzenie obok -czy coś takiego -czy te nowe nie ??

bo słysazałem o pandorze np że wymaga -czy jakies inne znacie co wymagają ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj