Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

4893 odpowiedzi na ten temat

#3861 Share sosyn94

sosyn94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 12:13

uprawa truskawek Czym zwalczyć gwiazdnice w truskawce odmiany alba honey vibrant ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 09:37
  •  

#3862 Share ardjan94

ardjan94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 14:24

uprawa truskawek

Uznalem ze wprowadze nawoz hydrocomplex z mala domieszka saletrzaka gdyz go mam pod reka, ale nie wiem co robic z opryskiem od chwastow... Na ten moment pole czyste nic nie wyrasta ale chce zapobiegawczo, myslalem nad devrinolem lub stompem ale nie wiem czy tym jeszcze mozna bo wegetacja juz ruszyla zeby zle nie wplynelo na mlode truskawki(sadzone na jesieni).. Bylbym wdzieczny za odpowiedz..pozdrawiam

#3863 Share Qak

Qak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 15 marzec 2017 - 22:48

uprawa truskawek

Właśnie poszedł u mnie devrinol + stomp i na młode też - trzeba ryzykować niż potem bujać się z gracolem

Nakryliście już włókniną ? 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3864 Share ardjan94

ardjan94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 06:01

uprawa truskawek Qak w jakiej dawce dawales na ha?

#3865 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 07:40

uprawa truskawek

marmoladzie stomp nie przeszkadza a sonata widać po brzegach liści ale 2x zabieg asahii po problemie

ODMIANY WŁOSKIE napisz lepiej jakie bo opryskasz roksane 3+3 to możesz później po oprysku zapinać pługi :) jeszcze po ruszeniu wegetacji.

Senator 11111 jakie doglebowe  polecasz na sadzone na jesieni alba, roksana, malwina, elegance, vibrant, florence ? czy stomp z devrinolem bedzie bezpieczny ? jesli tak to w jakich dawkach ?

Jakie twoim zdaniem dawki dałbyś (stompa+ devrinol lub coś innego) na starsze florence, alfa, marmolada ?

#3866 Share kadore

kadore

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 09:36

uprawa truskawek Stosuje ktoś wenzar w truskawce ?

#3867 Share Qak

Qak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 11:22

uprawa truskawek

Devrinol 450 2,5 l/ha + Stomp aqua 455 1,8 l/ha - bo nie mogłem kupić starego Stompa 330

#3868 Share Przemekeko

Przemekeko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 11:51

uprawa truskawek

Witam , mam pytanie co do odmiany dipred czy ma ją ktoś z was ps. jakiej firmy agrowłuknine polecanie lub jaką zdecydowanie odradzacie

Z góry dziękuje za pomoc

#3869 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 12:27

uprawa truskawek

Devrinol 450 2,5 l/ha + Stomp aqua 455 1,8 l/ha - bo nie mogłem kupić starego Stompa 330

W jakiej konkretnie odmianie taka dawka ? w młodych czy starych ? na jaką ilość wody (200-300) ?

Edytowany przez racyl, 16 marzec 2017 - 12:40.

#3870 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 16:59

uprawa truskawek

Qak teraz starego stompu niema ale taniej wychodzi pendigan ale to  to samo.

wenzar(dawny buracyl) stosuje zawsze po zbiorze truskawek mniej inwazyjny niż stomp z devrinolem ale też ma mniejsze spektrum działania

Ja roksanę uprawiam na zagonach okrytych agrotkaniną nie ryzykuję teraz z doglebowymi , z kolei marmolada, sonata, malwina, honey. 3+3 wytrzymuje bez problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3871 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1863 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 20:07

uprawa truskawek

venzar jest słaby, lepiej już metamitron 

#3872 Share pablo6234

pablo6234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 20:34

uprawa truskawek

Panowie skoro już jesteśmy przy stompie i devrinolu  to mam pytanko najpierw pryskacie a później np. broną chwastownikiem mieszacie z ziemią czy najpierw zruszyć  a później pryskać.

#3873 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 20:46

uprawa truskawek

Panowie skoro już jesteśmy przy stompie i devrinolu  to mam pytanko najpierw pryskacie a później np. broną chwastownikiem mieszacie z ziemią czy najpierw zruszyć  a później pryskać.

uprawiamy ziemie a potem pryskamy, odwrotnie to nie ma sensu bo każdym zruszeniu ziemi pobudzasz  do kiełkowania chwastów w niej

Edytowany przez racyl, 16 marzec 2017 - 20:49.

#3874 Share skubiii

skubiii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 20:52

uprawa truskawek

Dokładnie. Jeżeli pryśniesz a później zaczniesz uprawiać ziemię, to w tym momencie  przerywasz proces działania oprysku.

A ja mam pytanie o to co najpierw zrobić  ---- dać nawóz a po kilku dniach pojechać z opryskiem na chwasty czy może odwrotnie???

#3875 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 21:14

uprawa truskawek

Dokładnie. Jeżeli pryśniesz a później zaczniesz uprawiać ziemię, to w tym momencie  przerywasz proces działania oprysku.

A ja mam pytanie o to co najpierw zrobić  ---- dać nawóz a po kilku dniach pojechać z opryskiem na chwasty czy może odwrotnie???

podsiać nawozem możesz w każdym momencie przed owocowaniem i po ale jak chwasty zaczną wschodzić to nie ma przeproś.

po co chcesz robić odstęp między sianiem nawozu a pryskaniem. przecież to można zrobić jednocześnie.

w przeciągu kilku dni rozsypany nawóz ci się nie rozpuści w przy tej obecniej pogodzie

Edytowany przez racyl, 16 marzec 2017 - 21:16.

#3876 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 21:44

uprawa truskawek

Qak teraz starego stompu niema ale taniej wychodzi pendigan ale to  to samo.

wenzar(dawny buracyl) stosuje zawsze po zbiorze truskawek mniej inwazyjny niż stomp z devrinolem ale też ma mniejsze spektrum działania

Ja roksanę uprawiam na zagonach okrytych agrotkaniną nie ryzykuję teraz z doglebowymi , z kolei marmolada, sonata, malwina, honey. 3+3 wytrzymuje bez problemu.

honey wytrzymuje 4+4. Sprawdzone.

#3877 Share sosyn94

sosyn94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 marzec 2017 - 23:51

uprawa truskawek 3+3(devrinol+stomp) dla nowosadzonej alby(wiosna 2016) bedzie ok czy dać wiecej ? Na starszych kwaterach 2-3 lata(vibrant, honey, peqasus) planuje dac po 3,5+3,5 czy tez wiecej ?

#3878 Share skubiii

skubiii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 marzec 2017 - 08:26

uprawa truskawek

podsiać nawozem możesz w każdym momencie przed owocowaniem i po ale jak chwasty zaczną wschodzić to nie ma przeproś.

po co chcesz robić odstęp między sianiem nawozu a pryskaniem. przecież to można zrobić jednocześnie.

w przeciągu kilku dni rozsypany nawóz ci się nie rozpuści w przy tej obecniej pogodzie

Dzięki racyl. Nie byłem pewien czy to może zaszkodzić (wiesz takie rozkminy ;)  czy opryskany nawóz pójdzie w korzeń hehe ) No ale masz rację nawóz to sobie jeszcze poleży zanim pójdzie w glebę. Ale warto zapytać dla wszelkiego spokoju :) 

#3879 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów

Napisany 17 marzec 2017 - 08:31

uprawa truskawek

3+3(devrinol+stomp) dla nowosadzonej alby(wiosna 2016) bedzie ok czy dać wiecej ? Na starszych kwaterach 2-3 lata(vibrant, honey, peqasus) planuje dac po 3,5+3,5 czy tez wiecej ?

powinno byc ok ale nie zwlekaj z tym juz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3880 Share racyl

racyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 17 marzec 2017 - 08:50

uprawa truskawek

powinno byc ok ale nie zwlekaj z tym juz

czy Ty  osobiście stosowałeś mięszankę 3+3(devrinol+stomp) konkretnie dla tych odmian  alby i roksany (nowo nasadzonych  i starszych) ?

pytam bo podobno te odmiany przy tej dawce padają jak muchy i to nie od jednej osoby

masz może doświadczenia z tymi opryskami w florence, malwinie i vibrancie ?