adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Witold    1

po 1 to czy jest co spalić jak wegetacja ledwo ruszyła i nie ma dużo frakcji zielonej

rzepak niektórzy sypią nawet jak jest pole pokryte śniegiem to dlaczego truskawki nie można :D ja tam mam teraz parę tuneli to wegetacja w niektórych wcześniej założonych gdzie śnieg nie pozrywał folii miesiąc temu już dawno ruszyła :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

moim zdaniem bardzo dobrze że spadł deszcz, wszystko się ładnie rozpuści i pójdzie w ziemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianek4    0

witam :) mam pytanie mianowicie mam kilka arów truskawek i mam problem z usunieciem lisci na wiosne, dodam ze zeszlego roku po zbiorach truskawki byly skoszone i zastanawiam sie jaj teraz na wiosne usunac te stare liscie bo nie chce zeby mi zainfekowaly młode listki które wypuszczaja a recznie to troche za duzo roboty. z góry dzieki za odpowiedz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianek4    0

Daj sobie z tym spokój chyba że chcesz się bawić to Twoja sprawa ale dopryskasz w sezonie i nie będzie problemu.

co miales na mysli piszac dopryskasz w sezonie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

możesz próbować grabiami, jeśli wszystkie liście są suche, ja w tamtym roku grabiłem.

w tym liście zielone więc ruszać nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicia1223    11

Ja też wczoraj sypnąłem truskawki pod deszcz ..

 

Czym prysnąć młodą plantację sadzoną jesienią od chwastów na czarną glebę ?? Azotop Venzar ?


wschodni koniec mazowsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pryskanie od grzyba bo pozostawione liście są źródłem infekcji grzybaowych. Co do pryskania na ziemię czarną to polecam Dewrinol, Azotop New. Co do Targi to zabieg bez sensu o tej porze!!! Targa jest na jednoliścienne np perz trzeba go zastosować jak pokaże się zielona tkanka po ok 2-3 liścienie. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

niewiele środków ma już rejestracje w truskawce , ale betanal będzie jednym z najlepszych środków,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

witam :) mam pytanie mianowicie mam kilka arów truskawek i mam problem z usunieciem lisci na wiosne, dodam ze zeszlego roku po zbiorach truskawki byly skoszone i zastanawiam sie jaj teraz na wiosne usunac te stare liscie bo nie chce zeby mi zainfekowaly młode listki które wypuszczaja a recznie to troche za duzo roboty. z góry dzieki za odpowiedz :P

aktywatorem przejedz fajna sprawa i po problemie

 

a jeszcze pytanko jak przezimowaly truskawki bo chodza u na słuchy że zmarzly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

a to nie wiesz jak sprawdzić czy przemarzły????

Edytowano przez daniel10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że MAX PRO 209 nie ma, ale czy to nie dziwne że buracyl 80 WP był zalecany do truskawki, betanal progress 180 AM również, (teraz już ich nie ma)a te dwa środki to to samo co MAX PRO tyle że o innej zawartości procentowej składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskra    0

Jak uważacie przed opryskiem lepiej jest zruszyć ziemię glebogryzarką żeby powyrywa zeszłoroczne chwasty czy pryskać bezpośrednio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja uważam że lepiej zruszyć ziemię i ewentualnie poczekać do deszczyku, pryskać na mokrą ziemię, oczywiście jeśli mówimy o środkach doglebowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Witam kolegów :)

 

Po zimie wracam z uprawą truskawki. U mnie przezimowały bardzo dobrze :D :D( patrz moja galeria) Mam odmiane Hanoye i zawsze facet na skupie mówi, żę nikt mu nie odstawia takich ładnych i dużych truskawek.

 

Mam do was pytanie jaki najlepiej polecacie środek na chwasty dwuliścienne?? W tamtym roku stosowałem Lontrel a w tym roku myśle o cliopharze, co wy na to?

Dodam, że lontrel spisywał się bardzo dobrze. Może polecicie mi też jakiś inny środek. Zajmuje sie truskawką od kilku lat więc mam jakieś o tym pojęcie, ale chciałem się podzielić opiniami z innymi B) Jeśli macie jakieś pytania w sprawie nawożenia prosze pytać. Stosowałem już chyba wszystkie nawozy do truskawek jednak z śor nie mam takiego doświadczenia bo u mnie zawsze był eko pielnik i graczka a herbicydy moze raz do roku :lol: Jednak zamierzam to zmienić :D Bo troche dużo pielenia.

 

Moim ostatnim odkryciem w nawożeniu było zmieszanie hydro z fructusem :blink: I o dziwo truskawki to przeżyły :D i ładnie owocowały

Jesli też ktoś chciałby wiedzieć jakie używam nawozy dolistne to najbardziej plusował u mnie Kristalon

 

Może pomożecie mi też w wyborze agrowłókniny sciółkującej bo zamierzam posadzić na niej ok 20ar truskawek( na próbe)

 

Czekam na pytania i odpowiedzi!

Edytowano przez sebas99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj