adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

bonanza13    17

A co na wypielona roxane i albe?stomp aqua da rade?na wiosne poszedl devrinol.nie wiem jak reaguja te odmiany.hanoja to nie odczuwala doglebowych po zbiorach.podobnie jest z tymi?

Rumian lontrel polozy.nawet mlecz pokreci.ale to tylko wstrzymanie na kilka tygodni-pozniej zaczna odbijac.a z jednolisciennych polecam targe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stompu to każdy się boi na albie.

stomp: aqua, 330 czy pendigan jedna cholera.

z wiosny w mięszance z devrinolem  może nie w każdej odmianie ale super sprawa tylko rumiany wyskakują lepiej sprawdza się venzar +devrinol

 

ja zrobiłem próbę z wiosny na albie na 3 krzakach stompu +devrinolu (4+4) to przeżyła a także na kolejnych 3 krzakach  venzar +devrinol i też żadnych skutków ubocznych

Roxanę poleciałem po całości venzar +devrinol i nie było skutków ubocznych

Na etykiecie  starego stompu 330 pisało że może powodować uszkodzenia na truskawce w wyższych temperaturach

 

stompa to sobie odpuść na te odmiany teraz

 

 

dokładnie to samo u mnie było z lontrelem na tej nie opryskanej albie popryskanej lontrelem skręciło rumian i dalej odbił, gorczycy polnej to nawet nie ruszy

sporo alby wypadło i starałem się pryskać ręcznie z osłoną aby nie trafić na krzaki i tam gdzie lontrel poleciał na krzaka to go zniszczył

 

Targa ma tan sam składnik co leopard extra tylko połowę tańszy od targi

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Wczoraj też 5zł +vat bez szypułki i końca zbiorów nie widać. Tyle kwiatów było z czarnymi środkami a plon duży.

 

W hanojce dobrze sprawdza się mieszanina 4l pendiganu + 4l dewrinolu na wiosnę w marcu. Uszkodzeń nie ma a dopiero przed zbiorami zaczęła pojawiać się żółtlica. Przed zbiorami poleciałem międzyrzędzia reglone i na razie jest w miarę czysto.

Leopard ładnie zlikwadował perz, pryskałem na początku maja. 

Po zbiorach zetnę liscie, glebogryzarka i plewienie. W zeszłym roku opryskałem 5l dewrinolu i efakt był średni. Może w tym roku zastosuje jakąś mieszankę. Najgorszym chwastem jest żółtlica drobnokwiatowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

Kiedyś przeprowadziłem eksperyment na honojce z beet up trio. skład i zakres tego oprysku jest szeroki ale wtedy nie zdał egzaminu.truskawce nic nie było, chwasty nie kiełkowały, ale tych nawet lekko po wschodach nie wzięło. ograniczeniem było to że było dość sucho, jednak zanim opryskałem to zrobiłem po dwa przejazdy sama wodą. Ktoś stosował ten herbicyd?

a na grzybka polyversum czy domark?domark stosowałem przed zbiorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj też 5zł +vat bez szypułki i końca zbiorów nie widać. Tyle kwiatów było z czarnymi środkami a plon duży.

 

W hanojce dobrze sprawdza się mieszanina 4l pendiganu + 4l dewrinolu na wiosnę w marcu. Uszkodzeń nie ma a dopiero przed zbiorami zaczęła pojawiać się żółtlica. Przed zbiorami poleciałem międzyrzędzia reglone i na razie jest w miarę czysto.

Leopard ładnie zlikwadował perz, pryskałem na początku maja. 

Po zbiorach zetnę liscie, glebogryzarka i plewienie. W zeszłym roku opryskałem 5l dewrinolu i efakt był średni. Może w tym roku zastosuje jakąś mieszankę. Najgorszym chwastem jest żółtlica drobnokwiatowa

 

u mnie tez ona się pojawia dosyć sporo najwięcej to od lipca do września, po stompie to na bank ona jest

 

co to za chwast ? to jest jeszcze gorsze od żółtlicy, ogromnie się krzewi i rozmnaża

 

4344c4f02256cf710149f3ca6613af11_big.jpg

 

43d8cd1f1b35b8c6a656d16a5579e86d_big.jpg

 

 

 

f1dedd4a716c10adbdea425d9da04064_big.jpg

Kiedyś przeprowadziłem eksperyment na honojce z beet up trio. skład i zakres tego oprysku jest szeroki ale wtedy nie zdał egzaminu.truskawce nic nie było, chwasty nie kiełkowały, ale tych nawet lekko po wschodach nie wzięło. ograniczeniem było to że było dość sucho, jednak zanim opryskałem to zrobiłem po dwa przejazdy sama wodą. Ktoś stosował ten herbicyd?

a na grzybka polyversum czy domark?domark stosowałem przed zbiorami.

 

 

beetup czy saherb 180 czy betanal 180 to działa na malutkie po wschodowe chwasty.

ja robiłem saherbem dawkę 1,5l i nastepną w przeciągu nie całego tygodnia druga dawka 1,5 i ładnie czyściło ale powtarzam to malutkie chwasty. może jakby dać znowu 3 dawkę to by powtórnie nie rosły

na etykiecie pisze też żeby uważać na wysoką temperaturę powyżej 20c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów i Kolezanki. Mam pytanko chce juz zlikwidowac plantacje honeyki bo juz 4 rok wybil i na nia koniec w tym miejscu zbiór tez był ciut mniejdzy i drobniejszy wiec wybił koniec niestety i teraz moje pytanko jak likwidujecie plantacje???? mi doradzaja znajomi aby teraz prysnać srodkiem typu randap i poczekac az calkowicie je załatwi do korzenia a potem zaorac?  Co Wy na to????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

jak nie masz zielicha to przeleć dwa razy talerzówką. trochę korzeń się rozdrobni. jak potraktujesz roundupem to karpa zdrzewieje i będziesz ją przewalał z 2 lata.a jeśli jest chwast to niestety lepiej jest prysnać. najlepiej mieszanką czegoś z glifosatem + CCC, np.Chwastox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

racyl, bonanza, gwozd i inni truskawkowcy, pytanie do was: chce mlode truskawki po zbiorze opryskac Lontrelem. Przezyja to? Odmiany Dukat i Honoeye. Nie pryskalem nigdy mlodych truskawek Lontrelem.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

marluk-pewnie coś odczują ale wg mnie przeżyją. też nigdy nie pryskałem młodych lontrelem. możesz zrobić próbę, tylko że to jednak kilka dni potrwa zanim będzie pewność że wszystko ok.

Marcin Woos-jakie masz PH na tym polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

Byc moze jest to spowodowane wlasnie tym.u mne tez jest podobnie z tym ze narazie krawedzie sa zolte.szczegolnie na albie i podejrzewam ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Posiadam na polu 3 odmiany i tylko.w roxanie tak sie dzieje,jest to tylko w dwoch miejscach, doslownie kilkanascie szt. Stawiam na niedobr potasu i magnezu a zbyt wiele azotu lub jakas choroba? Siedze juz w truskawce 5rok i z roku na rok zaskakuje mnie tak ze rece i sily opadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwa2    0

Witam. Koledzy proszę o pomoc w pozbyciu się drutowca w truskawce. Na jesieni przed sadzeniem poszedł Dursban 4 litry na 70 arów potem glebogryzarka.

Teraz się okazało, że drutowiec wchodzi w owoce truskawki i ją zjada, krzaki żółkną. Tak dzieje się na Florencji bo Honey na tym samym polu wygląda dobrze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

MarcinWoos-w okresie malych opadow rosliny najbardziej cierpia z powodu niedobru potasu wiec twoja hipoteza moze byc prawdziwa.ale niskie ph tez utrudnia jego pobierania.
Na drutowca yo chyba tyljo dursban.po deszczu i wymieszac z gleba.sprawdz w programie czy teraz jest dowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problem za problemem:( czym to ratowac?

 

Po co ta cała afera ?. kilkanaście krzaków w dwóch miejscach a wypisujecie hipotezy jakby na cała plantacja tej roksany była porażona.

mógl po prostu podsiać więcej nawozu w tym miejscu, przypalić saletrą. widać młode listki są już ok

Taką małą ilość krzaczków można obciąć ręcznie te  i zebrać

co to za problem kupić kristalon z większą zawartością potasu, dodać terasorb complex, asahi i popryskać ręcznie te parę krzaczków

 

 w ogóle jaka jaka jest powierzchnia tej roksany

Nie sprawdzalem ale pewnie niskie, wapnuje co roku po trochu.

 po trochu to znaczy ile i jakim wapnem ?

Witam. Koledzy proszę o pomoc w pozbyciu się drutowca w truskawce. Na jesieni przed sadzeniem poszedł Dursban 4 litry na 70 arów potem glebogryzarka.

Teraz się okazało, że drutowiec wchodzi w owoce truskawki i ją zjada, krzaki żółkną. Tak dzieje się na Florencji bo Honey na tym samym polu wygląda dobrze.

 daj mu 5l na 200l wody i czekaj na deszcz albo ręcznie podlewaj krzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

Jaki nawóz polecacie teraz posiać na truskawki pierwszoroczne ? Myślałem o polifosce 6, w tamtym roku stosowałem lubofos i byłem całkiem zadowolony. Co będzie lepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ale drutowce które właża do owoców? W tym roku chloropiryfos jest zarejestrowany na kwieciaka ale zabieg na szkodniki glebowe trzeba robić po owocowaniu

Tak jak racyl pisał daj 4%siarczanu Mg 3kg/ha kristalonu pomarańczowego a do niego 1,5l terresorb compleks a za 4 dni kristalon, siarczan Mg, asahi i np mikrostar complex. Niedobory powinny ustapić

Jak wypada roksana w porównaniu do hanojki? Chodzi mi o zdrowotność, plon i termin dojrzewania

 

Dzisiaj 5,2 bez szypułki

Edytowano przez gwozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jaki nawóz polecacie teraz posiać na truskawki pierwszoroczne ? Myślałem o polifosce 6, w tamtym roku stosowałem lubofos i byłem całkiem zadowolony. Co będzie lepsze ?

 

 jagodowe nie lubią potasu w postaci chlorku. póżną jesienią to jej by nie zaszkodziło. raz posypałem 6-kę i więcej nie zrobię tego

a w tym lubofosie potas był w postaci soli potasowej czy siarczanu ?

racyl, bonanza, gwozd i inni truskawkowcy, pytanie do was: chce mlode truskawki po zbiorze opryskac Lontrelem. Przezyja to? Odmiany Dukat i Honoeye. Nie pryskalem nigdy mlodych truskawek Lontrelem.

 

Ja tak jak wspominałem próbowałem go w młodej albie i widać było że tego by nie przeżyła

czy lontrel jest tak skuteczny ? u mnie to on w dawce 0,4 pokulił rumiany i z powrotem odbiły i do tego sporo nowych jeszcze powyskakiwało . pewnie to zależy jakiej wielkości chwast, jak ma 2-3 liście to go zniszczy tak jak saherb

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Chciałem ściąć liście truskawki na mojej dwuletniej plantacji. Muszę kogoś wynająć. Mam do wyboru wykorzystanie Orkanu bądź kosiarki bijakowej ale bez kosza niestety. Co byście polecili? wg mnie lepiej będzie zebrać liście czyli orkan... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

 

Ja tak jak wspominałem próbowałem go w młodej albie i widać było że tego by nie przeżyła

czy lontrel jest tak skuteczny ? u mnie to on w dawce 0,4 pokulił rumiany i z powrotem odbiły i do tego sporo nowych jeszcze powyskakiwało . pewnie to zależy jakiej wielkości chwast, jak ma 2-3 liście to go zniszczy tak jak saherb

 

ale na stare po skoszeniu chyba dobry pomysl dac Lontrel? chwasty nie sa wtedy bardzo wyrosniete.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1

Panowie, ile placiliście,płacicie od kilograma z szypułkowaniem za jednym razem? Będę wdzięczny za jak najwięcej odpowiedzi.
Rwacze bardzo stawiają się przy stawce 1,25 zł za kg :/

Edytowano przez Traque

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal25791    25

 jagodowe nie lubią potasu w postaci chlorku. póżną jesienią to jej by nie zaszkodziło. raz posypałem 6-kę i więcej nie zrobię tego

a w tym lubofosie potas był w postaci soli potasowej czy siarczanu ?

 

Ja tak jak wspominałem próbowałem go w młodej albie i widać było że tego by nie przeżyła

czy lontrel jest tak skuteczny ? u mnie to on w dawce 0,4 pokulił rumiany i z powrotem odbiły i do tego sporo nowych jeszcze powyskakiwało . pewnie to zależy jakiej wielkości chwast, jak ma 2-3 liście to go zniszczy tak jak saherb

 

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia w jakiej postaci jest zastosowany potas w tym lubofosie, był to lubofos 3,5-10-15 bezchlorkowy, a w składzie pisze, że 15% tlenku potasu rozpuszczalnego w wodzie. Dzięki za radę odnośnie tej polifoski, teraz już wiem, że zrezygnuję z jej zastosowania. Jest jakaś dobra alternatywa w zamian lubofosu ?

 

 

Panowie, ile placiliście,płacicie od kilograma z szypułkowaniem za jednym razem? Będę wdzięczny za jak najwięcej odpowiedzi.

Rwacze bardzo stawiają się przy stawce 1,25 zł za kg :/

 

Jeśli chodzi Ci o to, że 1,25zł/kg od urwania i oszypułkowania to jest to uczciwa stawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj