Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3674 odpowiedzi na ten temat

#3541 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 05:20

uprawa truskawek

pierwsze zdecie rdest rośnie on na kwaśnych glebach 1 roczna roslina

jak sie nasieje to tragedia kupilem kwatere    zapuszczoną wlasnie tym chwastem ... dobrze że lontrel daje mi rade jak mały

Edytowany przez senator11111, 10 sierpień 2016 - 05:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 07:41
  •  

#3542 Share michal33554

michal33554

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 20:28

uprawa truskawek Sadziłem truskawki na wiosne bieżącego roku. Czy mam teraz ściąć ich liście ?

#3543 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 10 sierpień 2016 - 21:45

uprawa truskawek

jeżeli niema patogenów koszenie liści mija się z celem jedynie obniżysz plon w przyszłym roku 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3544 Share Agnieszka2003

Agnieszka2003

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 sierpień 2016 - 14:47

uprawa truskawek

Witam,

mam pytanie odnośnie chorób truskawek. Najmłodsze listki zwijają się do środka i zasychają na brzegach. Podejrzewałam mszycę, a potem przędziorka, ale nie ma charakterystycznej pajęczynki- w ogóle na spodzie liścia nic nie widać. Sprawa dotyczy odmiany Alba, są to krzaki posadzone wiosną.Wiem, że zaraz ktoś napisze, że 186 postów wstecz jest odpowiedź, ale ja kopię już tu półtorej godziny i nic. Pomocy!

#3545 Share prome

prome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 11 sierpień 2016 - 22:07

uprawa truskawek

Senator mówisz że lontrel/cliophar pali ci rdest? Z plamistym się zgodzę, ale z kolankowym który jest na zdjęciach - nie daje rady. Mam też z tym rdestem duży problem..

Agnieszka listki zwijają się w kształt łódki? Jeśli tak to masz mączniaka, zastosuj signum lub zato i po sprawie. A najlepiej pokaż nam zdjęcie bo jak zasychają na brzegach to być może masz mało wapnia w roślinie. Zasychają i brązowieją czy zasychają w kolorze zielonym? Najlepiej pokaż zdjęcia.

pozdrawiam

#3546 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 12 sierpień 2016 - 14:50

uprawa truskawek

a nie wiedziałem ze tego drugiego nie bierze ;/ widocznie byl u mnie ten drugi rodzaj

#3547 Share Agnieszka2003

Agnieszka2003

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 sierpień 2016 - 17:23

uprawa truskawek

Senator mówisz że lontrel/cliophar pali ci rdest? Z plamistym się zgodzę, ale z kolankowym który jest na zdjęciach - nie daje rady. Mam też z tym rdestem duży problem..
Agnieszka listki zwijają się w kształt łódki? Jeśli tak to masz mączniaka, zastosuj signum lub zato i po sprawie. A najlepiej pokaż nam zdjęcie bo jak zasychają na brzegach to być może masz mało wapnia w roślinie. Zasychają i brązowieją czy zasychają w kolorze zielonym? Najlepiej pokaż zdjęcia.
pozdrawiam

pozdrawiam

Dziękuję za reakcję.Przesyłam zdjęcia.Połysk na liściu to wynik podlewania.Będę wdzięczna za diagnozę.Pozdrawiam.20160812_180630.jpg

Edytowany przez Agnieszka2003, 12 sierpień 2016 - 17:25.

#3548 Share Domelek12

Domelek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 12 sierpień 2016 - 21:19

uprawa truskawek

Agnieszka2003  Moim zdaniem jest to brak wapnia w roślinie, roślina nie pobiera wapnia.

#3549 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 13 sierpień 2016 - 07:36

uprawa truskawek

agnieszka twoj 2gi post to nic innego jak kontynuacja 1 go 

kwaśna gleba = te chwasty co ci roią +blokowanie pobierania wapnia uwidaczniające sie tym co pokazałaś na jesień z 2 t wapna węglanowego/ha i interwencyjnie potraktować kilkukrotnie saletrą wapniową  w odstepach co 5-7 dni

#3550 Share prome

prome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 13:05

uprawa truskawek W jakim rozstawie sadzicie truskawki i pod jakie ciagniki. Zamierzam powiększyć plantacje i kupić Ursusa 330, ale nie wiem w jakim rozstawie mam sądzić rządki aby wjechać i nie niszczyć krzaków. Obecnie mam posadzone co 90cm. W grę wchodzi dokupienie wąskich kół lub zakup innego ciągnika..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3551 Share dominikczerwinski

dominikczerwinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 14:20

uprawa truskawek Ja sadziłem co 120cm pod c330 i nie nażekam

#3552 Share IwonaZbyszek

IwonaZbyszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 16 sierpień 2016 - 16:08

uprawa truskawek

witam a ja mam pytanie czy nie za póżno już żeby pryskac na roztocz?

#3553 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów
  • Zainteresowania:sport,motoryzacja,muzyka i rolnictwo ;d

Napisany 19 sierpień 2016 - 16:12

uprawa truskawek Kiedy pryskać od robaka Dursbanem przed sadzeniem ? Czy mam pryskać przed orką czy po orce przed kultywatorem, a może tuż przed sadzeniem ?

#3554 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sadownictwo, Technologie, Komputery, Motoryzacja.

Napisany 23 sierpień 2016 - 21:36

uprawa truskawek

Ktoś może polecić jakąś glebogryzarkę rzędową do truskawek ? Może znacie kogoś kto wykonuje takie samoróbki ? Cena nowych z firmy Breviglieri jest niestety zaporowa i szukam czegoś tańszego.

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

#3555 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 23 sierpień 2016 - 21:48

uprawa truskawek Pryskacie czyms albe powschodowo od chwastow? Jesli tak to czym i w jakich dawkach?

#3556 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 24 sierpień 2016 - 07:22

uprawa truskawek

Ktoś może polecić jakąś glebogryzarkę rzędową do truskawek ? Może znacie kogoś kto wykonuje takie samoróbki ? Cena nowych z firmy Breviglieri jest niestety zaporowa i szukam czegoś tańszego.

A nie patrzyłeś używanych glebogryzarek międzyrzędowych? Można takie nabyć pewnie już od 5tys.

#3557 Share OziOzi

OziOzi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 11:32

uprawa truskawek

Kiedy pryskać od robaka Dursbanem przed sadzeniem ? Czy mam pryskać przed orką czy po orce przed kultywatorem, a może tuż przed sadzeniem ?

przed sadzeniem na wilgotną glebę

Pryskacie czyms albe powschodowo od chwastow? Jesli tak to czym i w jakich dawkach?

mam albe i szczerze Ci powiem, że motyka w przypadku tej odmiany jest najlepszym rozwiązaniem

zwykła grudziądzka czemu nie? koszt 2-3tys zł

#3558 Share Majster90

Majster90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sadownictwo, Technologie, Komputery, Motoryzacja.

Napisany 24 sierpień 2016 - 20:20

uprawa truskawek

A nie patrzyłeś używanych glebogryzarek międzyrzędowych? Można takie nabyć pewnie już od 5tys.

Coś sensownego to koszt min 7 tyś.

zwykła grudziądzka czemu nie? koszt 2-3tys zł

Przede wszystkim brak możliwości regulacji rozstawu. 

Zajmuję się uprawą Truskawek oraz sadzonek Żywopłotowych (Ligustr Pospolity oraz Zimozielony).

#3559 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 24 sierpień 2016 - 20:32

uprawa truskawek

Ja breviglieri z podsiewaczem kupiłem za niecałe 6 tys. Z oryginalną przekładnią, bo z tym to różnie bywa. Więc trzeba szukać, a można nieraz coś fajnego znaleźć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3560 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 24 sierpień 2016 - 21:41

uprawa truskawek

A po czy poznać czy oryginalna przekładnia? Ja kupiłem na wiosnę 3-sekcyjną breviglieri z podsiewaczem to z transportem kosztowała mnie prawie 9tyś oczywiście używka. A pamiętam w 2012r widziałem taką sama za lekko ponad 5tyś i wtedy stwierdziłem że to dużo kasy i mnie warto kupować.