Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3675 odpowiedzi na ten temat

#3421 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 14:01

uprawa truskawek

jak niema patogenów to zostaw. Lepiej zawiąże pąki na przyszły rok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 03:23
  •  

#3422 Share radosz

radosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 10:50

uprawa truskawek

witam,

Panowie mam kilka pytan:

mam zamiar zostawic pole truskawek typowo pod flance.chwasty zostaly przerwane i jest czysto.czym teraz prysnac zeby nie przypalic młodziezy ?

druga sprawa-na drugim polu mam duzo flancy a musze wykosic liscie.jak mam  to wygrabic aby jak najmniej flancy zniszczyc?(osa i zgrabiarka tasmowa)?przeciez zgrabiarka wszystko wyrwie....

likwiduje 2 letnią truskawke i chcialbym na tym miejscu na jesien posadzic nową.robil ktos tak?rok po rok bez zadnej przerwy?(pole spryskane,teraz brona talerzowa,co wzejdzie- oprysk,pozniej poplon,orka i sadzenie).

mam kwasna glebe,wapno posypane ale nie pada!!!moze jakos w plynie mozna by bylo truskawke podratowac np.saletra wapniowa.ile na h zeby nie spalic?

#3423 Share sosyn94

sosyn94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 13:52

uprawa truskawek

Witam, jakie macie sposoby ukorzeniania rozłogów ? czy po odcięciu ucinacie do równowagi również liście czy lepiej zostawić, mam zamiar ukorzenić to w multiplatach 4x4cm czy nie będzie za mała co myślicie ? Kiedy najlepszy termin sadzenia do takich zielnych sadzonek bo jak narazie to co roku sadze tylko i wyłącznie frigo, w tym roku chce coś rozmnożyć i posadzić zielne. Ile mniejwiecej traw takie ukorzenianie ? około 30/40 dni starczy ? Proszę o odpowiedz ponieważ nigdy jeszcze nie rozmnażałem truskawki. Z góry dzięki. Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3424 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 04:22

uprawa truskawek

Im wcześniej wsadzisz w grunt tym lepiej bo do września już będą żyły pełnym wigorem a co za tym idzie większa ilość pąkow i koron na przyszły rok ;) na rozsade ja venzar  dawniej buracyl stosowalem.

z doniczkowaną jest tak że masz najwcześniej  sadzonkę ale jest ich mało a w gruncie sadzonka później ale jest ich dużo więcej ilościowo .

Radosz ja truskawke po truskawce sadziłem przez 10 lat  ;) po orce truskawki zawsze szła gorczyca na poplon. Na takim poletku uzyskuje 16t z honeya ładnego towaru.

Grunt to dobre ph bo rzucając  mocznik pozbiorczo na przegnicie słomy się zakwasza... a jak kwaśno tonie przyswaja wapnia i tak w koło maciej.

#3425 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów
  • Zainteresowania:sport,motoryzacja,muzyka i rolnictwo ;d

Napisany 02 lipiec 2016 - 07:43

uprawa truskawek

Zamierzam pryskać jeden kawałek na chwasty, najpierw na jednoliścienne, później na dwuliścienne lub odwrotnie. Najbardziej rozprzestrzeniona jest trawica i chciałbym aby koniecznie jeden z tych oprysków ją dość dobrze zniszczył. Jakie opryski polecacie do zastosowanie i w jakiej kolejności ?

#3426 Share sosyn94

sosyn94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 11:51

uprawa truskawek Senator11111

Ukorzeniajac ucinasz liscie do rownowagi?

Myslisz ze miesiac zeby ukorzenic starczy ?

#3427 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 12:51

uprawa truskawek

a poco dłużej korzeń i tak ci przerośnie multiplate  jeden listek zostawiam .

Ktoś ma albe podzieli sie swoją opinią o niej  ?  pryskał ktoś ją od chwastu ?  chodzi mi o to czy  warta ona uwagi 

#3428 Share sosyn94

sosyn94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 16:08

uprawa truskawek Ja posadziłem poczatkiem czerwca albe frigo przyjeła sie super, pryskałem devrinolem nic jej nie jest chwastu też zero. Znajomy ma to podobno z wszystkich innych odmian wczesnych zrezygnowal i robi tylko tą i późnego elegansa, smak wygląd transport podobno super, ja zobacze u siebie bo szukam narazie tej jednej głównej wczesnej odmiany może to będzie ta zobaczymy

#3429 Share jasiu987

jasiu987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 16:30

uprawa truskawek wygląd, transport by się zgadzało smak już nie do końca musi być mocno dojrzała o wiele lepsza w smaku jest Flair

#3430 Share haratac

haratac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 09:23

uprawa truskawek

a co powiecie o malwinie? czy ktos ją ma i jak z nią jest

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3431 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 09:42

uprawa truskawek

Czy chwastnica jednostronna to jest zamienna nazwa trawicy ? Mam jeszcze pytanie, jak nazywa się fachowo oset i czy jest to roślina jednoliścienna czy dwuliścienna.

Edytowany przez rafal25791, 03 lipiec 2016 - 09:48.

#3432 Share michal33554

michal33554

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 11:48

uprawa truskawek

Tak, zamienną nazwą chwastnicy jest trawica. Oset - najbardziej prawdopodobne jest, że w literaturze nienaukowej nazwą tą opisany jest ostrożeń polny, ale może być to także dziewięćsił lub popłoch. Oset jest dwuliścienny. Jeśli nie możesz rozpoznać czy dany chwast jest jednoliścienny czy dwuliścienny wystarczy że wyrwiesz go z ziemi. Chwasty dwuliścienne będą miały taki jeden grubszy korzeń, a od niego wyrastające malutkie korzonki. Chwasty jednoliścienne nie będą miały tego grubszego korzenia. Dodam załącznik.

Załączone miniaturki

• system1a.gif

#3433 Share TomekKwiatek

TomekKwiatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 11:51

uprawa truskawek

Czy chwastnica jednostronna to jest zamienna nazwa trawicy ? Mam jeszcze pytanie, jak nazywa się fachowo oset i czy jest to roślina jednoliścienna czy dwuliścienna.

z tą trawicą to chyba jest nazwa regionalna :)  bo u nas sie też to nazywa prosem lub plaszczką, a oset to ostrożeń polny ,roślina dwuliścienna :D

#3434 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 13:33

uprawa truskawek

Ok, dzięki za pomoc. Teraz będę wiedział jak rozpoznać chwasty jednoliścienne i dwuliścienne :D.

#3435 Share senator11111

senator11111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 576 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 21:17

uprawa truskawek

ja mam malwine w tym roku petarda :D po 2 dyszki za łubiankę sprzedaję :) 

#3436 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 638 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 22:16

uprawa truskawek Jak z ochrona chemiczna? Mozna porownac ja do jakiejs innej odmiany?

#3437 Share Qak

Qak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 23:42

uprawa truskawek

Ja posadziłem poczatkiem czerwca albe frigo przyjeła sie super, pryskałem devrinolem nic jej nie jest chwastu też zero. Znajomy ma to podobno z wszystkich innych odmian wczesnych zrezygnowal i robi tylko tą i późnego elegansa, smak wygląd transport podobno super, ja zobacze u siebie bo szukam narazie tej jednej głównej wczesnej odmiany może to będzie ta zobaczymy

Jaka dawka devrinolu i rozumiem że przed sadzeniem , sadzenie sadzarką . Pytam ogólnie w truskawce - ciekawe jak przy sadzonkach zielonych

#3438 Share TomekKwiatek

TomekKwiatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 08:05

uprawa truskawek

ja mam malwine w tym roku petarda :D po 2 dyszki za łubiankę sprzedaję :)

Witam,pan w opryskach jest dobry to może skorzystam z pańskiej wiedzy :)  za podpowiwdzią pryskałem truskawki stomp+devrinol a teraz po oplewieniu też pasowało by coś dac bo do jesieni to bedzie masakra napewno .No i oczywiście póżną jesienią też jakiś stomp pójdzie.Od oprysku mineło 2,5 miesiąca ,3 opryski w sezonie to nie za bogato?nie chciałbym przesadzic  jak pewien osobnik co na dopłaty truskawki sadził :D

#3439 Share rafal25791

rafal25791

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 90 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 09:16

uprawa truskawek

A ja mam pytanie jeszcze czy znacie jakiś środek na wyrośnięte już badyle, który zwalcza oset, bo przeglądając etykiety oprysków na chwasty dwuliścienne nie zauważyłem nigdy, aby ostrożeń polny był wyszczególniony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3440 Share michal33554

michal33554

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 09:41

uprawa truskawek
cliophar-300-sl.jpg
Poczytaj o tym, ostrożeń zwalcza na pewno, ale nie wiem jak z stosowaniem w truskawkach.