adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
skubiii    1

Witam serdecznie wszystkich, jako że jest to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość jeśli wpiszę coś nie tak.

 

Zwracam się z prośbą o pomoc, bo przedobrzyłem coś z nawozami lub opryskami.

Truskawki drugoroczne, zastosowałem łącznie pod krzak yara-hydrocomplex 20kg + saletra amonowa ok. 5kg. na 15 arów, do tego na wierzch poszedł oprysk kristalon pomarańczowy + terra sorb + blackjak. Na koniec międzyrzędzia spryskałem  rundup,em ale ze szczególną ostrożnością opryskiwaczem ręcznym z przysłoną więc to chyba nie to. Efekt widoczny na załączonych zdjęciach, młode liście żółkną. Pytanie co z w/w spowodowało ten efekt, czy ilość nawozu mogła to wywołać czy może wymieniony symulator wzrostu, a może ten rundup z międzyrzędzi dostał się do korzeni po deszczu, dodam że robiłem tak już kilka lat i wszystko było ok. Jak mogę je ratować, mam Asashi ale nie wiem czy nie pogłębię nim tego stresu ?.

1.jpg

 

3.jpg

 

2.jpg

Ja w tamtym roku miałem takie liście w truskawce. Dałem oprysk z żelaza i pomogło. Tylko, że to było chyba w maju bądź czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Jesli robil sibie ktos albo kupil belke fragarie to jakie dysze zakladaliscie? Plaskostrumieniowe czy wirowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qak    0

Właśnie - gdzie można kupić belke FRAGARIA lub jak ją zrobić samemu , może podzieli się ktoś informacjami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja założyłem zwykle krążki porcelanowe później może zmienię na wirowe o pustym stożku. Jak macie jakieś pytania dawajcie na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Lipa ta belka bez silownika na nawrotach trzeba będzie bardzo wysoko podnosić opryskiwacz. I na 10 redlin ja zrobiłem. Coś podobnego tylko udoskonalona. Krotsze rurki boczne lance składane na pół bo były za długie.
post-48904-0-25741500-1492066881_thumb.jpg

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Truskawki już miejscami kwitną więc przerzadzi trochę wszystkim. U mnie na szczęście jeszcze zamknięte kwiaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Witam. Czym pojechać na przedziorka. Teraz sa niskie temp wiec ortus odpada. Sumo da rade czy jakis inny pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

w tych temp nie ma sensu, 

przędziorki się pochowały, chyba że w południe do słońca, jeśli ortus to tylko w mieszaninie z nisuronem w pełnych dawkach, 

jest jeszcze acaramik i zamienniki, z sumo wiosną bym raczej nie ryzykował. 

 w tej temp jeśli masz fregarię lub octopusa możesz pokusić się o treole itp. podobne ekologiczne wynalazki. 

a jest jeszcze envidor 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grelson    0

witam,

 

jak Myślice jak obecna pogoda ?(z nocy 16/17.04 mroz -4 stopnie, a obecnie 3 stopnie i pada deszcze ze sniegiem) wpłynie na rozwoj truskawek?

a co może zastosować, żeby je wzmocnić po obecnym szoku.

 

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Terrasorb Complex lub Asahi albo jedno i drugie. Zwłaszcza, że to jeszcze nie koniec mrozów.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Uprawia ktoś truskawkę w doniczkach w tunelu foliowym?

Jak tak to jakie podłoże używacie, odmiany sadzicie itd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skubiii    1

Witam. Czy moglibyście mi doradzić co dzieje się z moją truskawkową? Dodam że te objawy są tylko na młodych liściach

post-151942-0-30705500-1492579081_thumb.jpg

post-151942-0-90924000-1492579181_thumb.jpg

post-151942-0-75337500-1492579224_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grelson    0

Terrasorb Complex lub Asahi albo jedno i drugie. Zwłaszcza, że to jeszcze nie koniec mrozów.

Majster90 a kiedy radzidz tego uzyc ?

wczoraj także z Timac dostałem SMS że radzą zastosować FertilLeaderVital 5 L/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

W dzień jest ok 10C więc nie ma tragedii i roślina zawsze coś tam pobierze.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ts6    0

Witam

Mam pytania dotyczace tasm kroplujących ?

W zeszlym sezonie mialem tamsy kroplujace i filtr tylko siatkowy w tym roku zakladam filtr dyskowy ale moje pytanie jak teraz przeczyscic tasmy bo sa w niektórych miejscach zapchane ?

prosze o odpowiedz jak i czym to zrobic? 

Pozdrawiam

Ts6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Truskawka do wrażliwa roślina w uprawie. Z własnego kilkuletniego doświadczenia dla własnych potrzeb oraz do niewielkiej dystrybucji mogę powiedzieć jedno. Zaraz po posadzeniu warto zastosować nawozy pozytywnie wpływające system korzeniowy. Moim zdaniem najlepiej sprawuje się algaren twin w połączeniu z magic p star. Oba te nawozy rozbudowują system korzeniowy bez którego nie ma dobrego plonu. Wiele osób o tym zapomina. Późniejsze nawożenie to głównie dostarczanie azotu najlepiej w formie aminokwasowej. Gdybym miał wskazać jakiś nawóz, to pewnie byłby to nutrigreen. Fajnie zostało to napisane na http://greenecopoland.pl/porady/truskawka/ Podpisuję się pod tym.

Edytowano przez katter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

aleś kolego katter wyskoczył jak filip z konopi z tą reklamą, 

poza tym jakoś nie na temat co do ostatnich postów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Czy moglibyście mi doradzić co dzieje się z moją truskawkową? Dodam że te objawy są tylko na młodych liściach

Zimno, Lub jeżeli dałeś herbicyd a gdzieś były odkryte korzenie po obrobce mech. mogło podpalić, to moja teza. Mam to samo i też się zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

wszystko możliwe że to po herbicydach są objawy.z tego co wiem to dużo osób w tej wiosny narzeka na skutki uboczne herbicydów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gucio2017    0

Witam mam problem z sarnami bardzo zjadaja liscie truskawek? Czy macie jakies skuteczne metody na ich odstraszenie. Na razie tez nie ma mozliwosci odstrzalu bo jest okres ochronny do 11 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Są różne zapachowe i dźwiękowe odstraszacze zwierząt. Ale  wydaje mi się że skuteczny może być "strach na wróble" ze świeżym zapachem człowieka. Codziennie wieczorem zakładasz strachowi koszulkę w której pracowałeś cały dzień. Zapach drapieżnika też powinien odstraszać. Psy teraz linieją, pewnie masz psa to wyszczotkuj a sierść rozłóż pod krzaczkami

 

A do czego chciałeś strzelać po 11maja? Do samic z dopiero co urodzonymi młodymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj